Jump to content

Legitimiranje


anonimno7

Preporučene objave

Ispricavam se unaprijed ali nisam znao u koju kategoriju pitati pa postavljam pitanje tu. Znaci policija u civilu mi je prisla u gradu i pitali za osobnu, posumnjali su na konzumaciju marihuane, nakon sto su me pregledali i nisu nasli, vratili su mi sve i otisli. Moje pitanje je, sto su dobili provjerom osobne, jesu li me zapisali, nisu me priveli u postaju ni nista, jel to znaci da su me pustili ili se protiv mene vodi neki kazneni postupak, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam puno na odgovoru, ja vjerujem da se ni danas sutra pa ni onda vise necu naci u slicnoj poziciji, vazno mi je da je ovo sad stvar proslosti i lekcija, hvala puno

 

Ažurirano

 

relevantna je bila samo nasa pojava i duhan i rolice..medjutim i duhan i rolice su kupljene na kiosku i moze ih svatko kupiti i ne cini mi se to kao neki valjan problem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ispricavam se na tolikim pitanjima ali nisam nigdje na forumu naso slican primjer niti sam ikad cuo da se nekom ovako nesto desilo..a siva zona je najgora pa sam se zelio informirati, puno hvala na odgovoru lakse cu spavati znajuci da je sve u redu i da ovaj incident nema veceg utjecaja na moj zivot

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispricavam se unaprijed ali nisam znao u koju kategoriju pitati pa postavljam pitanje tu. Znaci policija u civilu mi je prisla u gradu i pitali za osobnu, posumnjali su na konzumaciju marihuane, nakon sto su me pregledali i nisu nasli, vratili su mi sve i otisli. Moje pitanje je, sto su dobili provjerom osobne, jesu li me zapisali, nisu me priveli u postaju ni nista, jel to znaci da su me pustili ili se protiv mene vodi neki kazneni postupak, hvala

 

Povodom legitimiranja policijski sluzbenici ispunjavaju obrazac o legitimiranju a isti obrazac se unosi u interni informacijski sustav mup-a.

Obrazac za legitimiranje sadrzi opce stavke. Znaci ime i prezime legitimirane osobe te njezin izgled ( kosa, oci, stas, visina, odjeca i obuca koju , stvari koje nosi , vozilo u kojem je bila ako je bila u vozilu ), drustvo u kojem se nasla ( imena osoba s kojim je bila u trenutku legitimiranja ), mjesto i vrijeme legitimiranja kao i ime i prezime policijskog sluzbenika koji je izvrsio legitimiranje.

 

Otprilike, koliko mene pamcenje sluzi. Vec dugo nisam nikoga legitimirao.

 

Obrazac za legitimiranje se mora obavezno ispuniti ali to ne znaci za legitimiranu osobu nista ako nije zatecena u prekrsaju ili kaznenom djelu.

 

Bilo je slucajeca u praksi da policijski sluzbenici nisu ispunili obrazac za legitimiranje pa su poslije imali dosta problema jer kasnije ta legitimirana osoba ili osobe mogu se žaliti na postupanje pol. službenika a on nije ispunio obrazac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Povodom legitimiranja policijski sluzbenici ispunjavaju obrazac o legitimiranju a isti obrazac se unosi u interni informacijski sustav mup-a.

Obrazac za legitimiranje sadrzi opce stavke. Znaci ime i prezime legitimirane osobe te njezin izgled ( kosa, oci, stas, visina, odjeca i obuca koju , stvari koje nosi , vozilo u kojem je bila ako je bila u vozilu ), drustvo u kojem se nasla ( imena osoba s kojim je bila u trenutku legitimiranja ), mjesto i vrijeme legitimiranja kao i ime i prezime policijskog sluzbenika koji je izvrsio legitimiranje.

 

Otprilike, koliko mene pamcenje sluzi. Vec dugo nisam nikoga legitimirao.

 

Obrazac za legitimiranje se mora obavezno ispuniti ali to ne znaci za legitimiranu osobu nista ako nije zatecena u prekrsaju ili kaznenom djelu.

 

Bilo je slucajeca u praksi da policijski sluzbenici nisu ispunili obrazac za legitimiranje pa su poslije imali dosta problema jer kasnije ta legitimirana osoba ili osobe mogu se žaliti na postupanje pol. službenika a on nije ispunio obrazac.

 

Jesi siguran da su ga dužni baš uvijek ispuniti i čime je takva obveza regulirana ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija