Jump to content

Prijava boravišta podstanara bez prijave poreza


bonux

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Primam podstanara u stan. Tek za 4 mjeseca mi ističe rok od 3 godine u kojem ne smijem prodat stan ili uzet nekog u najam jer sam oslobođen od poreza na prvu nekretninu.

Iako sam mu obećao prijavu prebivališta i plaćanja poreza na ugovor o najmu nakon tih 4 mjeseca, podstanar ne može čekati i očekuje da ga prijavim već sad (Boravište).

 

Da li mogu ikako prijaviti samo Boravište na MUP-u sa nekom izjavom da ga primam bez plaćanja najamnine? tj. da li su povezani s Poreznom na način da će mi se ubrzo javiti referent iz Porezne i zahtjevati da sam time prekršio benefit oslobađanja od poreza na prvu nekretninu i sad ću to morati platiti?

 

U biti kako mu prijaviti Boravište da to Porezna ne sazna ili da ne dižu frku oko toga.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U biti kako mu prijaviti Boravište da to Porezna ne sazna ili da ne dižu frku oko toga.

 

 

Dovoljno je bedasto iznajmljivati čak i bez prijave.

A pogotovo da se ne možeš strpiti još tih par mjeseci.

 

A ovo da prijaviš boravište najmoprimcu, zapravo bilo kome...

:glavomozid:

 

Oslobođenje od poreza je velika POVLASTICA - već je velika muljaža što ne živiš tamo.

A sada bi evidentirao na MUP-u da si prekršio uvjete oslobođenja poreza i onda se cijeli život NADAO da nitko nikad to neće doznati!U vrijeme kada se sve informatizira, a država gladna poreza samo gleda gdje da uzme još poreza!

 

Porezna te može naći za 10-ili 20 godina, i naplatiti porezni dug sa kamatama! I kaznom!

 

I kad se to dogodi, onda ćeš cendrati kako je država nepravedna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dovoljno je bedasto iznajmljivati čak i bez prijave.

A pogotovo da se ne možeš strpiti još tih par mjeseci.

 

A ovo da prijaviš boravište najmoprimcu, zapravo bilo kome...

:glavomozid:

 

Oslobođenje od poreza je velika POVLASTICA - već je velika muljaža što ne živiš tamo.

A sada bi evidentirao na MUP-u da si prekršio uvjete oslobođenja poreza i onda se cijeli život NADAO da nitko nikad to neće doznati!U vrijeme kada se sve informatizira, a država gladna poreza samo gleda gdje da uzme još poreza!

 

Porezna te može naći za 10-ili 20 godina, i naplatiti porezni dug sa kamatama! I kaznom!

 

I kad se to dogodi, onda ćeš cendrati kako je država nepravedna!

 

OK vidno je da sam ti poslužio za ispucati nagomilane frustracije, ali svejedno hvala svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK vidno je da sam ti poslužio za ispucati nagomilane frustracije,

 

Nije ti ovo twitter ili fejs ili neki trolerski forum da bi se tu ispucavale frustracije, a pogotovo ne od strane ljudi koji dijele pravne savjete.

 

A ti se pogledaj u ogledalo i zapitaj sam sebe koliko je pametno ne prihvatiti dobronamjernu i konstruktivnu kritiku na svoj račun obzirom da si htio učiniti nešto uistinu glupo što bi te moglo koštati nekoliko tisuća ojra plus kamate plus kazna.

 

A obzirom da insinuiraš da sam frustriran jer ti eto imaš nekakvu nekretninu koju iznajmljuješ, ... pa znaj da sam ja samo od najma svojih nekretnina u životu zaradio više novaca nego vrijede sve tvoje nekretnine,.... a i platio sam više poreza na promet nekretnina nego vrijede sve tvoje nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija