Jump to content

Zastara


AsaDaya

Preporučene objave

Prije 4-5 godina bila sam korisnik bnet usluga. Nakon raskida ugovora ostali su neki neplaceni racuni. Prije 2 godine stigla mi je ovrha od javnog biljeznika. Naravno, zalila sam se nadleznom sudu i osporila sva potrazivanja. Sud je presudio u moju korist i ukinuo sve provedene radnje. Odvjetnicko drustvo koje zastupa bnet je ulozilo zalbu na sudsku presudu, no i ja sam osporila njihovu zalbu. Na kraju je odvjetnicko drustvo u potpunosti povuklo tuzbu, dakle zadnje rjesenje koje sam dobila od suda glasi da je tuzba povucena. Nedavno, dakle skoro godinu dana od zavrseta sudenja, dobila sam novu opomenu pred ovrhu od bneta za isti taj slucaj i za isti taj iznos. Neznam kako bi sada trebala postupit? Slucaj je zatvoren i sud je dosudio u moju korist..Trebam li podici kaznenu prijavu protiv bneta zbog nepostivanja suda ili...?

Svaki savjet je dobrodosao..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Povučena tužba smatra se kao da nije ni bila podnesena i može se ponovno podnijeti. Ne bi bilo loše da usporedite prvi prijedlog za ovrhu i ovaj novi, nikad se ne zna što su u međuvremenu mogli "izvući" :)

U vjerodostojnoj ispravi pogledajte datume dospijeća (zastara počinje teći prvog dana poslije dana kada je vjerovnik mogao tražiti ispunjenje obveze) i onda datum kada je podnesen taj novi prijedlog za ovrhu, odnosno datum pisanja Rješenja o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opis je vrlo nespretan, što proizlazi iz sljedećeg -

 

...zalila sam se nadleznom sudu i osporila sva potrazivanja. Sud je presudio u moju korist...

 

 

Na kraju je odvjetnicko drustvo u potpunosti povuklo tuzbu, dakle zadnje rjesenje koje sam dobila od suda glasi da je tuzba povucena.

 

Nigdje se ni ne spominje eventualan pristanak tužene na eventualno povlačenje, a prema opisu događaja ispada da je za povlačenje bio nužan njen pristanak, jer bi do njega došlo tijekom ili čak i nakon donošenja prvostupanjske odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam svima na odgovorima!

 

Imam jos jedno pitanje, ali cu prvo ukratko ponoviti postupak kak je bilo jer neke stvari nisam dobro napisala.

 

Dakle dobila sam prijedlog za ovrhu od javog biljeznika, zalila se direktno sudu i osporila sve i pozvala se na zastaru. Sud je stavio izvan snage rjesenje javnog biljeznika i ukinuo sve provedene radnje, a postupak se nastavio kao u povodu prigovora protiv platnog naloga. Kako nisam mogla prisustvovat rocistu, poslala sam pisanim putem sudu izjavu da u potpunosti pobijam sva potrazivanja i prihvacam odluku da se stavlja izvan snage rjesenje o ovrsi.u toj izjavi nisam se pozvala na zastaru. Sa tog rocista dobila sam rjesenje u kojem stoji da je odvjetnicko drustvo povuklo tuzbu, tj. prijedlog za ovrhu.

 

Imala sam rok od osam dana za zalbu ali se nisam zalila jer sam mislila da je to to..

 

Znaci li to sada da ta potrazivanja nisu u zastari?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, ako bi se mogla nadovezat na temu..ak joj nije mjesto tu prebacite je..

Mogu li traziti zastaru za vec ovrsene predmete koji stoje na fini preko dvije godine i nisu se ni djelomicno uspjeli naplatiti u te dvije godine. Dakle, ne primam placu u hrv i od kad sam dobila prijedloge za ovrhe ( na koje se nisam zalila) niti jedna lipa nije uplacena na racun (racun je u blokadi vec dvije godine).

Rijec je o nedopustenom minusu u banci i tele2.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara vam nastupa nakon 10 godina po pravomocnoj presudi/ovrsi

 

Pozdrav, ako bi se mogla nadovezat na temu..ak joj nije mjesto tu prebacite je..

Mogu li traziti zastaru za vec ovrsene predmete koji stoje na fini preko dvije godine i nisu se ni djelomicno uspjeli naplatiti u te dvije godine. Dakle, ne primam placu u hrv i od kad sam dobila prijedloge za ovrhe ( na koje se nisam zalila) niti jedna lipa nije uplacena na racun (racun je u blokadi vec dvije godine).

Rijec je o nedopustenom minusu u banci i tele2.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Javni bilježnik zaprimio je 8.4.2016. ovršni prijedlog kojim ovrhovoditelj traži da se donese rješenje o ovrsi. Tekući račun bio je u nedopuštenom minusu od 6.1.2013., zadnja uplata po predmetnom računu bila je 6.8.2013.. Od kojeg datuma teče zastara i koliki je zastrani rok.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos samo jedno pitanje, ovo pitam za frendicu,ona je na vi sa netom:-)

 

Imala je nedopusten minus u banci, banka je zatvorila racun 2011 godine i ovrha nikada nije pokrenuta(provjerila je u fini i racun joj blokira samo tcom). Dug je ustupljen eos matrixu koji ju naziva vec 3 godine. Nikada nista nije uplaceno niti je priznala dug, a eos se prijeti u zadnje vrijeme da ce pokrenuti ovrhu.moze li ona traziti zastaru duga jer je proslo vise od tri godine od zatvaranja racuna, ili mora cekati da eos pokrene ovrhu pa onda traziti zastaru?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija