Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

PAS29

Kome ide pas nakon razvoda?

Preporučene objave

Pozdrav,

Žena i ja smo se odlučili razvesti nakon 3 godine braka. Živimo u stanu kojeg joj je njen otac darovao. Nemamo djece, ali imamo psa koji je i glavni predmet ove teme. Naime, psa smo udomili na njen prijedlog i na zajedničku inicijativu. Kad smo ga čipirali, ona je upisana u onu plavu iskaznicu kao vlasnik psa. Što je tada meni bilo potpuno nebitno. Ja sam s tim psom svakodnevno bio u 3 od 4 šetnje, hranio ga, davao mu vode,. Odnosno, ja sam vodio brigu o njemu kad god je to bilo moguće. Strašno sam vezan za to stvorenje. Ne kažem da ga ona ne voli, voli ga, ali taj pas je odabrao mene kao svog vlasnika. Kad sam odlazio iz stana, u svađi, psa mi nije dala. Ona ga želi iz inata, a ja iz emocija. Ako je važno, napomenut ću da je ona cijeli brak ''raduckala na crno'', a ja sam uredno zaposlen tako da se pred zakonom vodim kao osoba koja je uzdržavala i nju i psa i kuću. S tim da bi ona pred zakonom bila kao kućanica, jel? Zanima me kakva su moja prava i da li postoje pred zakonom u vezi psa jer eto, bez njega ne želim okretati novu stranicu života. Spreman sam odreći se sve bračne stečevine, apsolutno svega, u zamjenu da uzmem psa. Platit ću sve sudske troškove što treba. Nigdje ne mogu naći odgovore na tu temu, vjerujem da se normalni ljudi to dogovore prije, po ključu što je najbolje za kućnog ljubimca, ali s mojom ženom nema dogovora i njen inat će biti do kraja takav jer zna da mi je do njega stalo najviše, a ja neću dobiti svog psa. Ako pas nije pred zakonom kao dio obitelji (dijete), da li je kao dio imovine? Jer na neki način i on je ''stečen'' u braku, da se tako izrazim. Postoji li način, osim dogovora, da ga sudski dobijem?! Molim pomoć...hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Kad smo ga čipirali, ona je upisana u onu plavu iskaznicu kao vlasnik psa. Što je tada meni bilo potpuno nebitno.

Pas je u zakonskom smislu stvar, a tvoja bivša je registrirani vlasnik.

Jedan osobni savjet.

Ti se u cijeloj priči ponašaš vrlo glupo i naivno.

Odvrti svoju vezu od početka i prepoznaj da je tvoja bivša u kategoriji 'tatinih princeza' koje se ponašaju kao razmažena derišta kada im se ne ispunjavaju želje.Ti si joj vjerojatno cijelo vrijeme bio zamjena/nadopuna za taticu i nisi ispunio 'očekivanja'. Ona nije bila 'sretna' i 'zadovoljna'. Tatica joj je kupio stan, a ti si sve 'održavao'.

Ona je kao osobnost tzv. 'emocionalni vampir'.

Nastavlja te i dalje mučiti i emocionalno terorizirati. Druge žene takvog karaktera to obično čine uskraćivanjem djece.

Jako je glupo što prihvaćaš takvu glupavu igru uništenja. Dozvoljavaš da te i dalje manipulira!

Puno bolja taktika bi bila da jednostavno prekineš svaki kontakt, odeš na godišnji i nakon dva -tri tjedna joj kažeš da si dogovorio nabavu štenca iste pasmine. A ona neka si zadrži peseka.

Zapamti - ona ga čak može odvesti veterinaru da ga usmrti.

Kad ona uvidi da nema više mogućnosti da preko psa manipulira tvojim emocijama, lako moguće da će odustati i dati ti psa.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Brokenwave
      Poštovani;
      ljubazno molim da mi odgovorite na pitanje da li dolje navedeno spada u elemente za podjelu bračne stečevine, kako slijedi:
      1. Ukupno obračunati iznos za plaćanje pričuve za održavanje zgrade u kojoj se nalazi stan u vlasništvu bivše supruge tijekom 20 godina braka (ulaganja u povećanje vrijednosti stana)
              - Da li se ukupno obračunati iznos umanjuje za neku vrijednost i temeljem čega?
      2. Troškovi za kupovinu i ugradnju PVC stolarije, plinskog bojlera i prateće instalacije te ulaznih protuprovalnih vrata u stanu tijekom braka (ulaganja u povećanje vrijednosti stana)
              - Da li se ukupno obračunati iznos umanjuje za neku vrijednost i temeljem čega, obzirom da je PVC stolarija i vrata još uvijek u dobro očuvanom i uporabnom stanju?
      3. Stvari u stanu koje su kupljene zajedničkim sredstvima od zarađenih plaća tijekom braka (bijela tehnika, namještaj, kućanski aparati i sl.)
              - Da li se njihova vrijednost računa prema cijeni kupnje ili prema procjeni vještaka sukladno trenutnoj tržišnoj vrijednosti?
              - Da li sud po tužbi samo utvrđuje elemente za podjelu bračne stečevine ili i ukupnu vrijednost te nalog za isplatu bračne stečevine u određenom roku?

Unaprijed zahvaljujem na iscrpnom odgovoru i potrebnim pojašnjenjima.
      lp

• objavio Brokenwave
      Poštovani;
      tijekom 20 godina braka, živio sam i ulagao u zajednički u stan koji pripada bivšoj supruzi i ne spada u bračnu stečevinu iako je kupljen u braku. Naime, izvor prihoda za kupnju stana bila je prodaja polovice stana kojeg je nasljedila od roditelja.
      Zanima me da li imam pravo tražiti nužni dio tog stana, obzirom da sam u njemu tijekom braka koji je razveden živio punih 20 godina, ulagao u njega u smislu povećanja vrijednosti ili mi ostaje samo pravo zatražiti podjelu preostale bračne stečevine?
      Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
      lp
    • objavio mmala
      Molim Vas za savjet!!
      dakle, planiram pokrenuti brakorazvodni postupak. U braku smo bili 4g,imamo malo dijete. Kredit za stan glasi na mene i otplacujem ga vec 7g, te ostalo jos cirka 3g. Stan je uknjizen na oboje. Vecina racuna glasi na mene. u braku sam ja ta koja imam stalna primanja i koja zapravo sve i otplacuje, od kredite do rezija, on vecinu vremena nezaposlen. Koja su moja tocna prava po pitanju stana? Ne zelim se iseliti iz njega,a suprotna strana bi mogla imati potrazivanja po pitanju isplate, pa me zanima da li ima na to pravo i kakvo?
      hvala
    • objavio postarina
      Poštovani,
      treba  mi pomoć. Pokrenula sam tužbu za ravod braka u 4 mj 2018. s tim da je bračna zajednica prestala postojati u 6 mj 2017 i od tada ja ne znam gdje je moj "suprug". Imamo maloljetno 3 godišnje dijete s kojim od tada na nikakav način nije u kontaktu. Tužba za razvod poslana je na mjegovu adresu na koju je prijavljen ( potvrda MUP-a ) i vraćena  kao " nepoznat na adresi". E sad slijedi divota- sud tj sudac unatoč mojim podnescima ne želi imenovati privremenog zastupnika jer to nije njegova praksa ( WTF??? )
      E sad, pokušavam pronać sudsku prasku koja bi mi išla u prilog pa ako bilo tko ima koji pametan savjet bila bi Vam zahvalna.
    • objavio Rada Vidovic
      Kako napisati ustavnu tuzbu na reviziju vrhovnog suda ?
  • Online korisnici