Jump to content

Rad u državnoj službi na određeno


Chewbacca

Preporučene objave

Poštovani.

Bio sam zaposlen na određeno na godinu dana kao sudski savjetnik i radni mi odnos nije produljen premda je moj poslodavac poslao zahtjev ministarstvu pravosuđa da mi se produlji radni odnos.

Mene zanima zašto mi nije produljen radni odnos?

Je li zbog mjera štednje ili nečeg drugog?

Znam da se hvatam za slamku, no je li moguće da mi nije produljeno jer nisam prijavio boravište u mjestu u kojem sam radio? Radio sam na drugom kraju Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dvije su opcije - ona vjerojatnija (štednja) ili je jednostavno prestala potreba za dodatnim radom.

 

Uglavnom, zbog razloga na koji aludirate, ne vjerujem da je bio od ikakva utjecaja na odluku o (ne)produženju.

 

Je li možda raspisan novi natječaj za isto mjesto?

 

Bio sam zaposlen na temelju natječaja koji je raspisan radi povećanog opsega posla, no u praksi sam mijenjao kolegicu koja je otišla na porodiljni i koja je našla drugi posao dok je bila na porodiljnom.

I ja mislim da je najvjerojatniji razlog je štednja, dok posla i dalje itekako ima za sudske savjetnike tu prije svega mislim na obnove zem. knjiga.

Također bi trebao napomenuti da je kolegi koji je dobio posao na istom natječaju kao i ja produljeno.

Mislim da bi bilo pošteno da sam dobio obrazloženje za neproduljivanje radnog odnosa jer sam se iskazao na teškoj referadi.

Čuo sam da će biti novi natječaj za sudskog savjetnika, no ne mislim da će biti za moje radno mjesto nego radi zamjene kolegice koja je nedavno otišla raditi na drugi sud, mada mi nema logike s jedne strane meni ne produljiti radni odnos, a s druge strane raspisati novi natječaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bi bilo pošteno da sam dobio obrazloženje za neproduljivanje radnog odnosa jer sam se iskazao na teškoj referadi.

 

Slažem se. To bi bilo i profesionalno i ljudski.

 

Čuo sam da će biti novi natječaj za sudskog savjetnika, no ne mislim da će biti za moje radno mjesto nego radi zamjene kolegice koja je nedavno otišla raditi na drugi sud, mada mi nema logike s jedne strane meni ne produljiti radni odnos, a s druge strane raspisati novi natječaj.

 

Mnogo stvari u samoj organizaciji nema smisla. Vježbenika nema već 4 godine, savjetnici se uzimaju u pravilu na određeno i primarno kao vatrogasne mjere, radi se sve veći pritisak na ažurnost, a uvjeti su s druge strane katastrofalni (čast izuzecima), sve je pod povećalom javnosti koja ne razumije neke elementarne stvari (ne govorim ovdje o zlouporabama i neurednom obavljanju posla).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija