Jump to content

prolaz kroz crveno 2016. na pjesackom prijelazu sa semaforom


IvyZg1

Preporučene objave

Molim pomoc, kako napisati zalbu za prekrsajni sud, jer nisam zeljela platiti kaznu od 1000 kuna za prolaz na crveno.

Danas u 16.30 bilo je toliko vruce u autu 36, na dva semafora vozaci nisu kretali po 5_10 sekundi cak na cisto zeleno, znaci vrucina je ozbiljno udarila u glavu svima, i na putu iz centra zg za sesvete kroz dubravu ima x semafora, uhvatila sam zelena kad odjednom zuto, vidim to je pjesacki semafor i vidim pjesakinju bulji u mobitel, i odlucim dodati gas i proci na zuto, jer mi je pun kufer bilo stajanja a u autu mi 36 i mislim si nikog ne ugrozavam s time. i gledam u retrovizor pjesakinja je krenula kad sam ja vec prosla dobrih 5 sekundi to mjesto, i na iducem semaforu vidim policija iza mene i mislim si ma nije moguce da ce me sad zaustaviti! i kaze prolaz na crveno, ja rekoh nije prosla sam na zuto, i kazem evo iskreno cu vam reci prosla sam na zuto jer sam izludjena od ove vrucine i stajanja po semaforima na zelenom, i lose mi je vracam se s bazena na kojem se nisam okupala jer je bio zatvoren zbog natjecanja, i on mrtav hladan kaze kazna 1000 kuna ili 500 odmah. pitam imate li vi dokaze za to? Kaze nemam ja rekoh ok idemo na sud onda, kaze on pa moja rijec valjda nesto vrijedi. Ja rekoh ok.

Pise on prijavu 10 minuta!!ja sjedi u travi u hladu prolaze ljudi i nesto onak odmahuju glavom i ja jednom kazem evo sto ovi rade kaznjavaju za zuto, kaze covjek meni znam to rade svaki dan ovdje!

A taj semafor je pored mc donaldsa! Vjerovatno tamo ladi dupe i lovi ovako, i sam je !

Meni je to sve izgledalo toliko drsko i pokvareno da sam se zainatila i rekla e necu, pa ne zivim u svicarskoj da ce mi netko ovako cjepidlaciti sto sam na 36 prosla na zuto!i bez ikakvih dokaza.

 

Kako da napisem zalbu? Iskreno da mi je bilo stravicno vruce i da sam namjerno na zuto prosla i da nikog nisam ugrozila jer je pjesak krenuo na zebru tek 5 sek nakon, ili da kazem samo nisam kriva, nisam nikad bila kaznjavana, i trazim opomenu, bez kazne?

 

Ja sam bila uvjerena da ce policajac me samo opomenuti jer je suludo po takvom vremenu na taj nacin maltretirati ljude, na polupraznoj cesti, a vozila sam sporo......samo da prodjem sve semafore na zeleon koji su tamo pregusto postavljeni

 

Procitala sam da se u ovom mom slucaju najvise isplati platiti pola kazne, jel bi mi to ipak sugerirali i imam li mogucnosti tako i postupiti? Jer nisam na licu mjesta htjela platiti.

 

Pa toliko oko sebe gledam prekrsaje na dnevnoj bazi da se ne mogu uziviti u situaciju da je ovo sto sam napravila za ovu drzavu takav grijeh. Ova drzava je sve drugo ali pravna nije, ovo je kaos, ljudi voze tipkajuci na mobitel ujutro kad idu na posao po najvecoj guzvi, kako da se uzivim u to da sam napravila strasan prekrsaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, a po kojem članku ste kažnjeni? Za prolazak kroz crveno očigledno niste jer je kazna za taj prekršaj 2000-5000 kn. Da niste po čl.133 st.3?

 

Dada po tome pise tako! Nikad do sad nisam kaznjavana i iskreno ne znam propise, ali se svaki dan zivciram zbog drugih koji ih krse i ja odlucim danas stisnut gas u zutom

 

Ažurirano

 

Od popodne se zapravo zivciram oko toga, citam propise cijelu vecer i dodje mi da platim 500 kuna i varam drzavu na sve druge moguce nacine:-) i tako ustedim na nepravdi, ali najvise me zivcira sto nigdje ne mogu varati osim u zetu, voljela bih da sam obrtnik pa da varam na pdv-u! Isfrustrirana sam zapravo, i gadi mi se placati i kunu za drzavni proracun, jako rado bih platila da me ne vidim oko sebe takva ponasanja na dnevnoj bazi koja mi govore da policija nista ne radi u prometu ali bas nista

cula sam na dnevniku da buljenje u mobitel u prometu ce se kaznjavati i za pjesake, sve je vise takvog ponasanja, podsvjesno mi je vjerovatno ta zenska isla na zivce bulji u mobitel i zaustavit me hoce a ja crkavam od vrucine u tom limu, na 36_37....... a krenula sam sa 42.......pa motiv tog policajca sigurno nije bila zastita pjesaka , ili punjenje proracuna jer njega bi zaista mogli puniti samo da se svako jutro jednom provezu od istokado centra, tipka se , vrluda se po cesti vuce uz tipkanje........gadi mi se da uvijek ja platim nesto, a niti xxxx niti xxxx, na kraju sam se posteno izderala na policajca i pitala ga gdje mu je moral, jel to svrha njegovog posla maltretirati postene ljude, d sam u svicarskoj sutila bih jer tamo se sigurno ne bih zivcirala kao ovdje oko ljudi kojinon stop krse sva moguca pravila!tamo covjek za to sto plati nesto i dobije a sto ovdje dobijem sto platim kaznu? To da isfrustrirano gledam kako drugi prelaze crvena, gaze pjesake, biciklicti gaze pjesake na trotoaru, da svakog biciklosta kazne po 300 kuna gdje bi nam bio proracun itd....ma besmisleno je pravo koje se primjenjuje sporadicno i na najslabije, u trenutku kad imas slabu tocku, pa meni je potpuno razumljivo da covjek prekrsi pravilo kad je u tom limu vise vruce nego na asfaltu

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to sam procitala i komplicirano mi je, da poricem sve , da iznosim obranu i na kraju ako je kazna do 1000 kuna platite pola, to pise...i sto na kraju da odaberem od svega?

 

jel mogu jos platiti 500 kuna?

 

Mislil sam da ak nema dokaza njegova rijec protiv moje ne moze ici, a sto vise citam vidim da je njegova rijec vrednija, zato sam se bar izderala na njega...

Editirao moderator

Poštovana, kao što rekoh, nema se smisla živcirati te navoditi editirano. Niti ja a niti vi nečete imati koristi ako vas budem morao opomenuti ili stavit "na hlađenje".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne pise mi to.dobila sam obvezni prekrsajni nalog, nisam htjela nista potpisati...i dobila sam neke uplatnice bez iznosa...znaci mogu platiti u roku tri dana? radna? Jel danas je subota

 

zato i pitma jer sam to procitala ovdje a meni nista ne pise takvo, nego mi pise sto na sudu mogu, s uplatnicama, a i policajac je rekao sad na licu mjesta.......

 

Ali bilo bi fer da mogu kad razmotrim kakve su mi sanse ipak jos platiti pola...

 

Editirao moderator

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tri dana.

No, kako ste naveli da se radi o OPN-u, ta mogučnost više ne postoji, samo mogućnost plačanja 2/3. I to bi trebalo pisati.

 

Možete i probati s prigovorom, navesti priznanje, kajanje, nekakove olakotne okolnosti te zbog prijašnje nekažnjavanosti tražiti od suda smanjenje i/ili mjeru opomene sukladno čl.43 Prekršajnog zakona, koju sud može a i ne mora izreći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, a prema iskustvu koje su mi sanse?za opomenu samo ? 50% ali ne vise od toga? Ako je 50% onda placam 500 kuna, ako je 75% onda necu platiti......to bi se moglo po iskustvu moci procijeniti u prosjeku, sad sto me dopadne znam da ne mozete mi reci.....ako ne prodje prigovor placam 1100?

Olakotna okolnost je neizdrziva vrucina u autu koji stoji,a ja nisam komandos pa da mi to ne smeta:-) meni je ntaj dio neshvatljiv od samog pocetka da policajac s iskustvom ne moze procijeniti jel moja prica za opomenu ili nije neg opterecuje sustav, koji je ionako vrlo slabo ucinkovit po svim objektivnim kriterijima, i trosi resurse, svih. Naravno da necu to vise napraviti ako osjetim da je sustav pravedan ako pak vidim da je sustav besmislen, pa nije cudo sto svi na kraju zakljuce da se isplati biti neposlusan , jer to je i po teoriji igara najbolje rjesenje......isprika za moje litanije ali meni je to ljudski , zivcirati se, jer zivciranje je uvijek po definiciji besmisleno.....samo kad nisam robot, a uvjerena sam da se i vi zivcirate na x stvari u drustvu, na poslu drzavi pa onda nemojte se niti vi zivcirati iduci put:-) jer to vam je sasvim besmisleno

Trebalo bi, ali ne piseono stopise razumijem vrlo dobro.....znaci ipak sam na minimalnih 770 kuna ukupnog troska,........a po vasem iskustvu sanse da na kraju nis ne platim su mi? 25% ? I u kojem roku ce biti taj sud? Dal da trazim s iznosenjem obrane na sudu ili sto? Sto mi je bolje?Ne bih vas zaista tu mucila da sam odmah znala odgovore na to sto u mom slucaju je najbolje uciniti, jel moja prica ima smisl sudu? Ja to ne moguprocijeniti jer znam d apravo i pravda su dva suprotna pojma

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud vam može izreći mjeru opomene, ublažiti ili potvrditi kaznu. Ako potvrđuje ostaje vam mogučnost plačanja 2/3. Kolike su šanse za to, za smanjenje velike, za opomenu samo nebo zna.

 

U kojem roku, ako se radi o Zg, i do par mjeseci.

 

U vašem slučaju možda najbolje poslati pisani prigovor, uz navedeno o priznanju itd, bez previše kompliciranja, olakotne okolnosti prijašnja ne kažnjavanost po pitanju prometnih prekršaja kao i rel. lak oblik prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste ni kažnjeni za ne zaustavljanje na crveno po čl.59 ZSPC-a, nego prema dijelu Obveze vozača prema pješacima iz čl.133,

(1) Ako se prometom na obilježenome pješačkom prijelazu upravlja prometnim svjetlima ili znacima ovlaštene osobe, vozač je dužan svoje vozilo zaustaviti ispred pješačkog prijelaza kad mu je danim znakom zabranjen prolaz.

(2) Ako se obilježeni pješački prijelaz iz stavka 1. ovoga članka nalazi na ulazu na bočnu cestu, vozač koji skreće na tu cestu dužan je kretati se smanjenom brzinom i propustiti pješake koji su već stupili ili stupaju na pješački prijelaz, a prema potrebi i zaustaviti svoje vozilo radi propuštanja pješaka.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji svoje vozilo ne zaustavi ispred pješačkog prijelaza kad mu je danim znakom zabranjen prolaz.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 2. ovoga članka.

 

Što vam uopće piše u OPN? Ima li što osim čl.133? Povezano s čl.59?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i iskreno ne znam propise, ali se svaki dan zivciram zbog drugih koji ih krse

Ovo je prosto nemoguće.Onaj tko ne zna propise ne može ni znat da ih drugi krše.

 

na kraju sam se posteno izderala na policajca i pitala ga gdje mu je moral, jel to svrha njegovog posla maltretirati postene ljude, d sam u svicarskoj sutila bih
A mogao bi i dma doći prekršajni nalog za vrijeđanje.

 

Tako je u Švicarskoj bi se šutjelo jer su kazne debele i jako brze.

 

I btw ovakav stav na sudu ne donosi opomenu a i smanjenje kazne je upitno.

 

sukladno čl.43 Prekršajnog zakona,
Sukladno čl.24 a iako sumnjam da bi prošlo jer ako je čl.133 st.3 znači da je prošla na crveno.
Olakotna okolnost je neizdrziva vrucina u autu koji stoji,
Neće proći.
meni je ntaj dio neshvatljiv od samog pocetka da policajac s iskustvom ne moze procijeniti jel moja prica za opomenu ili nije
ne znaju se prometni propisi ali se ne znaju ni drugi.On može dat pismeno upozorenje ali ne mora,bez obzira o kakvom se prekršaju radi.

 

 

A bit će da je i njemu bilo vruće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, vas stav je svatko je kriv uvijek i u bilo kojim okolnostima, nema tu ljudskosti u tumacenju situacije, i promasen je bit propisa, ja ne znam propise ali znam bit stvari, zasto propisi postoje, mozda mi je to jasnije nego vama. Promasena je bit, da pjesakinja uopce nije primjetila da sam ja napravila prekrsaj, ja sam svjesna bila svega!! I gledala sam u retrovizor da vidim jesam li ju uvrijedila, jer dase svi voze kako se ja vozim, mi bismo bili svicarska.ja sam svjesna da je to lose sto sam ucinila, jer meni je bilo lose, koliko god vama to neshvatljivo zvuci, sto je totalno promaseno, jer ja sam osoba sa bolesnom stitnjacom, i meni ekstremne situacije smetaju, a vi to ne morate znati, to je samo stvar ljudskosti, i na stranu sve to, poanta je da je pjesakinja prosla neometano , neuvrijedjeno ja sam bila daleko od kad je ona stupila na kolnik!!taj dio je promasen totalno, jesam napravila prekrsaj ali na ovaj nacin i policajac je to vidio. Mogao je samo ponavljati kao papagaj ovo sto i vi tumacite, dakle potpuno besmisleno je iznositi i obranu , ali evo bilo bi mi drago da se ovako rigorosno tumace sve situacije u lijepoj nasoj.a uvjerena sam da cete i vi u svom zivotu dozivjeti prekrasne trenutke u hrvatskoj i nikad se necete pobuniti , vi sigurno sustav necete nikad niti poboljsati

 

Sivko imate antipatican nastup, ali vjerovatno zato jer sam i ja u vama izazvala antipatiju, zasto se krse zakoni, jer selektivna primjena propisa na nacin kako se to radi u hrvatskoj upravo i potice takvo ponasanje, gdje ljudi nemaju osjecaja pravde pocinje besmisao, u americi je najvaznije da gradjani nikad ne osjete da je sustav besmislen i to je vise od pola posla.

 

A sad to sto vi zelite da je hrvatska svicarska, pa vam je bitno mene osuditi, onda ste opet promasili bit....i dobili ste ono s cime smo i poceli, ja sam uzoran gradjanin!koji bi uzivao da zivi u njemackoj i svicarskoj jer je to moj tip ljudi, ne balkan......ja sam takva kakva sam, sad mogu nastaviti kakva sam bila i do sad a mogu da ne poludim, krsiti propise pa da s eosjecam bolje, jer je sustav besmsilen.ako vam i taj dio price privatno nije jasan.....onda vam ne mogu pomoci, ali ono sto bi vam trebalo biti jasno da vi niste moralna vertikala i necete mi tu cijepati recenice na atome i praviti se vazni s vasom logikom , ako pak je imate evo razuvjerite me, postavila sam nekoliko teza na kojima bih voljela cuti vas stav...pa da ovo odvedemo barem u nekom teorijskom smislu na visi nivo...

a i promasili ste bit foruma, da savjetujete sto je za mene anjbolje....a nije bit da mi vi presudjujete

 

U vasu tezu da cete s ovakvim stavom uvesti red-a......mozda biste trebali napisai doktorsku radnju jer mene bi to bas jako zanimalo! ja o tim stvarima promisljam svaki dan.

Ne znam propise u smislu, kazni, clanaka detalja ali znam da je tipkanje na mob primjerice greska, imam zdravu logiku....

A imate li i vi taj siri kontekst i mozete li pojasniti smisao propisa na svoj nacin s obzirom da promisljate te teme i da se ocito time bavite u poslu?

da ovo ne bude besmislena potpuno rasprava , kao vasi odgovori koji nemju sadrzajsad cu ja vama opisati smisao propisa, propisi su kocarica koji hvataju sve bez fine-tuning-a a suci postoje zato da to malo razvrstaju, kad bi se svaka situacija rjesavala na nacin da je policajac uvijek u pravu, i svaka optuzba sigurna krivnja onda sudobi ne trebju niti postojati. Stvar je da policajac bez kriterija je kao loslijecnik, opterecuje sustav jer ne zna sortirati.A sad vi meni recite nije li to sortiranje , i fino vaganje bitno jer se time cuva osjecaj za pravdu i logiku, ili idemo na autopilot!pa rusi svako krsenje.......Ali neselektivno kao u hrvatskoj gdje milijun krsenja se uopce niti ne registrira, e dakle to je neka jako suplja kocarica!!!dakle

Pise samo clanak 133 stavak 3 i da sam prosla na crveno, na dresi toj i toj i nista vise!bas sturo, a on je to pisao 10 minuta, i bio ljut jer ja znam stoje htio...al necu vam reci vama teskom legalistu, a ja sam reklae neces pisi....da je on meni rekao gospodjo razumijem vas ali napravili ste prekrsaj ne mogu vam oprostiti da me saslusao barem i nije mi mogao reci da sam ugrozila pjesakinju jer sam ja to sve snimila u detalj, i rekla sam mu da ce se takvi pjesaci u buducnosti kaznjavati koji gledaju u mobitel....ona uopce nije bila prisutna u prometu...alija jesam barem to jesam, jer nisma brzo niti vozila, nego sporo i svaki detalj sam imala uglavi, ali to njega nije zanimalo, on peca tamo....to je smisao propisa u hrvastkoj maltretirati plankton koji jos puni ovu rupetinu od drzave pa udri misko.....ajmo tako dalje sivko, to je sigurno rjesenje za sve nase problemeAl sumnjam ja da vi kuzite to sto ja zelim reci......mojih 1000 kuna toliko nebitno ja sam se milijune naplacala za ovu drzavu, stvar je ako vi to ikako mozete pojmiti nekih osjecaja ili principa , nije tesko placati rigorozne kazne u drustvu gdje uzivate blagodati reda-a ali je tesko prihvatiti nered i jos za njega masno placati.Nemojte mi ni pokusavati odgovarati ako nemate zelje pomoci.jer vi me necete osudjivati, ja sam mislila da je smisao ovog foruma da se dajepravna pomoc, pa i kriminalcina ubojica ima pravnika da mu pomogne izvuci se sa sto manjom kaznom, a di ne bi ja!

Trba imati moral u sebi, to vas nitko nece nauciti preko propisa, propisi su izisli da se pokusa njima uhvatiti bit morala, a ne obrnuto....tako da naon sto su mi prolaznici rekli da to rade svaki dan sam dobila neodoljivu zelju da mu kazem da je kao covjek promasen, a i sigurno je promasen kao policajac......jer ne zna vagati

O

 

 

A bit će da je i njemu bilo vruće.

 

jako zanimljivo....znaci vi ipak shvacate da faktor ekstremne vrucine postoji?

 

na dhmz osjet ugode je bio 3 na skali od -4 do +4 ili 8/9......

 

pa policajcu nije palo napamet me jos kazniti jer sam se na njega ispuhala, jer zna i sam da me prerigorozno kaznio, evo zato je tako regairao postovani sivko...

 

vi zaista ne kuzite tu jednu bit, koja postoji u zivotu....dakle drzite se propisa....slobodno samo nemojte mi moralizirati jer necete mi vi suditi ni u kojem slucaju!

upravo to!! nije mi jasno kako sam se ja kao PLANKTOn naslau kocarici koja ima rupu velicine 20 metara! i onda cete mi vi jos tu morlaizirati, a ovo jeforum za pravnu pomoc, gdje bi vi trebali biti kao moj odvjetnik da me savjetujete, a ako ne zelite nemojte mi ni suditi!koji je smiao vasih odgovora sivko? i postojanja na ovoj temi?odgovorite mi barem ovo: zasto nisam dobila mogucnostda platim u roku 3 dana? jer bihto mozda i platila , kad sam dosla kuci i ohladila se....ali na licu mjesta mi nije padalo napamet traziti bankomat po toj vrucini.....pa makar u konacnici platila duplo visenego sam dobila taj OPn a ne ovaj PN=

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste ni kažnjeni za ne zaustavljanje na crveno po čl.59 ZSPC-a, nego prema dijelu Obveze vozača prema pješacima iz čl.133,

(1) Ako se prometom na obilježenome pješačkom prijelazu upravlja prometnim svjetlima ili znacima ovlaštene osobe, vozač je dužan svoje vozilo zaustaviti ispred pješačkog prijelaza kad mu je danim znakom zabranjen prolaz.

(2) Ako se obilježeni pješački prijelaz iz stavka 1. ovoga članka nalazi na ulazu na bočnu cestu, vozač koji skreće na tu cestu dužan je kretati se smanjenom brzinom i propustiti pješake koji su već stupili ili stupaju na pješački prijelaz, a prema potrebi i zaustaviti svoje vozilo radi propuštanja pješaka.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji svoje vozilo ne zaustavi ispred pješačkog prijelaza kad mu je danim znakom zabranjen prolaz.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 2. ovoga članka.

 

Što vam uopće piše u OPN? Ima li što osim čl.133? Povezano s čl.59?

 

ne pise nista nego da sam se kretala u smijeruu tom i tom i na adresi toj i toj u toliko sati da sam presla preko pjesackog dok je gorilo crveno i da sam po 133. stavku 3 kaznjena s 1000 kuna i to je sve.....vrlo malo pise zapravo, a to je pisao 10tak minuta

 

nakon moje price on mi je rekao to je 100 kuna ili 500 sada, ja pitam jel imate dokaze? kaze pa moja rijec valjda nesto vriijedi ja rekoh pa pjesakinja je stajala s mobitelom da nije bilo nikakve ugroze jer sam ja davno prosla kad je ona sisla na kolnik , on je samo mrtvo hladno rekao ja stitim pjesake, sekunde su bitne, ja rekoh pa nisam luda da bih gazila pjesake on meni, ne kazem ja da ste vi ludi..... ja to nisam rekao...

 

mislim si , vidi ga sto glumi fiskala koji se hvata za svaku rijec i rekoh ma pisi, mislim si ma piiisi necu platiti da moram 100 tis kuna poslije platiti, necu necu i necu iz principa necu

 

ljudi koji se tako hvataju za rijeci su najcesce ljudi koji PROMASUJU bit uvijek! CJEPIDLAKE! koje zele ispasti pametnjakovici.....

 

to ide i ovog sivka , to privatno mislim i o njemu ali bas me zanima jel iza toga stoji kakvo promisljanje, mozda sam ja u krivu pa bih voljela da mi netko objasni jel se do morala dolazi cjepidlacenjem??? a nije htio raspravljati o tome kad je pjesakinja sila na kolnik, koliko sam ja prosla prije nje itd o tim BITNIM detaljima....

ma fuuuuj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ekipa na forumu zna da ja ne moraliziram samo činjenice stavim na pravo mjesto.Savršeno mi je jasno da i kazna od 50 kn nekome znači puno a s obzirom da mnogi prolaze nekažnjeno i to je previše.

 

Pješakinja nije primjetila prekršaj?Nije ni plaćena za to nego taj policajac.

 

Nemam antipatije prema nikome.

 

Mnogo slova poštovana s jedinm ciljem,ja nisam kriva.Ali ja nisam sudac pa vam krivicu neću ni dosuđivat.

 

Bit moga prijašnjeg posta je sasvim u redu jer bi u protivnom poštovani G-man meni udjelio crveni karton (a nije,jer možda nije stigao pročitat moj odgovor).

 

Dakako poštovanja svi i sve je krivo osim vas koja ste i počinili prekršaj i ako ste prošli na crveno onda je trebao bit prekršaj iz čl.59 gdje je kazna veća kako i kaže poštovani Spitfire.

 

Nisam uopće rekao da je bezpredmentno iznosit svoju obranu ali na ovakav način nije poželjno.Pošto vi niste nikad bili nsa sudu ne znate kako sud radi i čime se rukovodi a ja igrom slučaja to dobro znam,i dakako da ću vam pomoći kao i svakome drugome bez obzira da li smatram da li ste kriva ili vam je netko podmetnuo prekršaj.

 

Ja ne znam peći kolače ni kuhat a vi vjerovatno znate a ja vam (jer sam takav) neću objašnjavat kako se to radi.

 

Niste dobili mogućnost plaćanja u roku 3 dana jer ste dobili mogućnost plaćanja 50% na licu mjesta.Ako ne želite ide OPN u kojem stoji (a niste ga uopće pročitali iz frustacije) da možete platit u roku 8 dana 2/3 određene kazne ili uputit prigovor.

 

I ono što ne znate (za razliku od mene) bez problema možete dobit prekršajni nalog za vrijeđanje na kućnu adresu i to u roku od 3 godine tako da ga nije morao napisat odmah.

 

Ako je on mogao bit na ekstremnoj vrućini i radit mogli ste i vi po takvoj vrućini i vozit po propisima (koje ionako ne znate) i to nije opravdanje koje će sud prihvatit.

 

Vaš odvjetnik bi vam uzeo lovu a ja to ne mogu (a i da mogu neću) nego trošim svoje slobodno vrijeme da pokušam nekome pomoći a i ne mogu vam pomoć jer ni sami ne znate što želite.Ekipa prije vam je objasnila što se može činit,ili priznat i tražit smanjenje ili negirat prekršaj.

 

policajac je napisao kaznu onako kako zakon kaže a ne koliko želi a ionako je stavio manje nego bi trebalo bit.

 

O moralu neću jer je očevidno da je on nemoralan a onaj koji čini prekršaj i za to dobije kaznu je valjda moralan.

 

Ni on ni ja nismo zatvorili bazen tako da frustacija prema nama ne treba bit (ali može jer smo naučili trpit).

 

U šviarskoj i njemačkoj ne kažnjavaju prekršioce zakona?Mašala.

 

Normalno da je trajalo 10.tak minuta jer je sve pisao olovkom a i morao je zvat bazu da mu daju onaj broj OPN-a koji počinje sa 511-

 

 

 

.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ekipa na forumu zna da ja ne moraliziram samo činjenice stavim na pravo mjesto.Savršeno mi je jasno da i kazna od 50 kn nekome znači puno a s obzirom da mnogi prolaze nekažnjeno i to je previše.

 

Pješakinja nije primjetila prekršaj?Nije ni plaćena za to nego taj policajac.

 

Nemam antipatije prema nikome.

 

Mnogo slova poštovana s jedinm ciljem,ja nisam kriva.Ali ja nisam sudac pa vam krivicu neću ni dosuđivat.

 

Bit moga prijašnjeg posta je sasvim u redu jer bi u protivnom poštovani G-man meni udjelio crveni karton (a nije,jer možda nije stigao pročitat moj odgovor).

 

Dakako poštovanja svi i sve je krivo osim vas koja ste i počinili prekršaj i ako ste prošli na crveno onda je trebao bit prekršaj iz čl.59 gdje je kazna veća kako i kaže poštovani Spitfire.

 

Nisam uopće rekao da je bezpredmentno iznosit svoju obranu ali na ovakav način nije poželjno.Pošto vi niste nikad bili nsa sudu ne znate kako sud radi i čime se rukovodi a ja igrom slučaja to dobro znam,i dakako da ću vam pomoći kao i svakome drugome bez obzira da li smatram da li ste kriva ili vam je netko podmetnuo prekršaj.

 

Ja ne znam peći kolače ni kuhat a vi vjerovatno znate a ja vam (jer sam takav) neću objašnjavat kako se to radi.

 

Niste dobili mogućnost plaćanja u roku 3 dana jer ste dobili mogućnost plaćanja 50% na licu mjesta.Ako ne želite ide OPN u kojem stoji (a niste ga uopće pročitali iz frustacije) da možete platit u roku 8 dana 2/3 određene kazne ili uputit prigovor.

 

I ono što ne znate (za razliku od mene) bez problema možete dobit prekršajni nalog za vrijeđanje na kućnu adresu i to u roku od 3 godine tako da ga nije morao napisat odmah.

 

Ako je on mogao bit na ekstremnoj vrućini i radit mogli ste i vi po takvoj vrućini i vozit po propisima (koje ionako ne znate) i to nije opravdanje koje će sud prihvatit.

 

Vaš odvjetnik bi vam uzeo lovu a ja to ne mogu (a i da mogu neću) nego trošim svoje slobodno vrijeme da pokušam nekome pomoći a i ne mogu vam pomoć jer ni sami ne znate što želite.Ekipa prije vam je objasnila što se može činit,ili priznat i tražit smanjenje ili negirat prekršaj.

 

policajac je napisao kaznu onako kako zakon kaže a ne koliko želi a ionako je stavio manje nego bi trebalo bit.

 

O moralu neću jer je očevidno da je on nemoralan a onaj koji čini prekršaj i za to dobije kaznu je valjda moralan.

 

Ni on ni ja nismo zatvorili bazen tako da frustacija prema nama ne treba bit (ali može jer smo naučili trpit).

 

U šviarskoj i njemačkoj ne kažnjavaju prekršioce zakona?Mašala.

 

Normalno da je trajalo 10.tak minuta jer je sve pisao olovkom a i morao je zvat bazu da mu daju onaj broj OPN-a koji počinje sa 511-

 

 

 

.

 

gdje je objasnjenje zasto je on moralan, a ja nemoralna?

 

zasto me nije samo opomenuo?

 

znaci to sto mi je stavio 1000 kuna zanci da je on presudio da sam ja napravila teski prekrsaj prolaska kroz crveno a on mi je evo ublazio?

 

pa o cemu vi pricate?? za vas je policajac= sudac

 

cemu sud?

 

vi uopce ne mozete pojmiti smisao.

 

smisao mojeg pisanja je prije avseg dolaska bio da mi netko objasni sanse, kako sud funkcionira, da ako mi netko kaze, nemas sanse za ista......platiti cu 2/3 sad odmah, jer tako sudovi rade ne sortiraju

 

vas stav je sulud, da sam ja kriva!

 

a ovo sam sve pisala da mi vi malo teorijski objasnite zasto ej dobar vas stav da ej policajac sigurno u pravu a ja sigurno u krivu...

 

da rekla sam da sam kriva jer sam an zuto dodala gas umjesto da sam na koncicu jako stisnula....

 

ali me interesira iz teorije, kako je moguce da su zimski uvjeti na kolniku bitniji od ljetnih uvjeta u automobilu?

 

pa o cemu vi pricate pobogu, pa to je tsko razocaranej da covjek vaseg tipa negdje donosi pravdu! uzas.

 

vi zaista ne zelite se baviti bitnim nego uvijek samo nebitnim?

 

ja nisam napisala onoliku citabu u jednom dahu kako ste i to sve spojili....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaključavam ovu temu jer je izgubila svaki smisao.

 

Ivy, ljudski gledano mogu razumjeti vašu situaciju, ali ni to vas ne ekskulpira od moguće počinjenog prekršaja.

 

Vaše je pravo da ili platite kaznu određenu nalogom ili da prigovorom odete na sud i branite se na opisani način uz traženje suočenja sa dotičnim policajcem. Tko zna, možda se ne pojavi tamo, pa budete oslobođena. A možda se pojavi i budete osuđena. Treće opcije nema. Šanse su vam tu podjednake.

 

I samo da napomenem još jednu stvar, jer vidim da spominjete kako u Lijepoj našoj ima daleko gorih stvari i kako niste jedina koja je moguće prekršila propise, pa spominjete i ovu pješakinju - kad sam još bio na studiju, prešao sam preko ceste van pješačkog prolaza (odmah kod tramvajske stanice). Radilo se o križanju Vodnikove i Frankopanske ulice. Cca 30-ak ljudi nas je učinilo potpuno isto, a plavi dečki zaustavili su baš mene i još dvoje momaka i naplatili nam kaznu od 50 kn (onda je još bila takva kazna). I platio sam je, jer sam prekršaj počinio, a to što smo samo nas troje "dobili svoje", a ovih 27-ero "prošli lišo" ne negira činjenicu da sam počinio prekršaj. I je, naljutilo me da sam baš ja izdvojen iz grupe, ali prošla me ta ljutnja vrlo brzo, jer je besmislena.

 

Da svi rezoniramo na način "pa i drugi to čine", čemu onda uopće zakoni i propisi? A sad samo zamislite da još živite u Osječko-baranjskoj županiji gdje policija uvjerljivo u RH naplaćuje najviše kazni, čak deseterostruko doli u nekim drugim županijama. Obrazloženje takve situacije je u sljedećem - ili su naši dragi Slavonci teški prekršitelji i apsolutno najgori sudionici u prometu ili plavi dečki tamo malo prerevno rade svoj posao ili plavi dečki u ostatku RH malo "štekaju". A istina je uvijek negdje u sredini. Uglavnom, argument da je policija baš vas uzela na zub bez ikakva razloga je neuvjerljiv. U konačnici, uvijek imate mogućnost na sudu dokazati svoje tvrdnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija