Jump to content

Kašnjenje uplate za komunalni doprinos - ponistenje privremenog rjesenja


elif

Preporučene objave

Pozdrav svima, probat cu ukratko.

Dakle pri legalizaciji nezakonito izgradjenog objekta dobila sam privremeno rješenje od upravnog odjela za prostorno uredjenje, po kojem sam izabrala platitli iznos naknade umanjen za odredjeni % unaprijed. Sa placanjem sam kasnila 3 ( tri ) dana .

 

Plaćanje je izvršeno u veljaci 2015 godine. U petak 22.07.2016 godine dobijem Rješenje kojim se ukida privremeno Rjesenje uz obrazlozenje da nisam platila na vrijeme te da moram uplatiti razliku.

 

U privremenom rjesenju po kojem sam platila, pise da ako se ne plati na vrijeme da cu morati platiti cijeli iznos.

 

No ono sta mene buni je protok vremena.

 

ne vrijede li ovdje neka pravila ZOO gdje su mi tu razliku morali u kracem roku poslat. A ne sada sa protokom od 17 mjeseci?

 

Imam pravo zalbe od 15 dana.

 

Nisam nacisto da li mi smijeu ( mislim smiju, ocito ) ali formalno pravno na osnovu cega se mogu zaliti?

 

HELP! Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da ovdje lijeka nema, Elif.

 

Rok je prekoračen, a zastoj u novom rješenju treba pripisati činjenici da se obračun za proteklu godinu radi u novoj godini. Ništa neobično.

 

Nije li rok za Rjesenje maksimum 60 dana? Meni ovdje nesto stvarno " smrdi"

 

Iako se obracun radi u ovoj godini za proslu godinu, azurnost u rasknjizavanju je trebala biti prosle godine po uplati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina, imala sam rok koji nisam zbog odredjenih okolnosti ispostivala. Ali sigurna sam da i Ured koji je isto izdao , je imao rok po kojem je morao na vrijeme poslat novo rjesenje. Sigurna sam da je. No kako nisam pravne struke postavila sam pitanje s nadom da ce me netko znati uputit gdje da trazim "slamku spasa " .

 

 

Za Porezna rjesenja takodjer postoji rok,pitanje da li su ljudi uputili zalbe na nedobijanje istih itd.... Ali ocito da nitko nezna me po ovom pitanju, tako da mi slijedi 7 dana iscitavanja zakona. Hvala, any way!

 

ps/ mislila sam da je svrha foruma, pomaganje i pronalazenje rjesenja, ne soljenje pameti u tipu: imali ste rok, zasto ga niste ispostivali :-P

 

A nisam ispostivala jer nisam mogla za 15 dana skupiti toliku lovu, obzirom da je teta sluzbenica u Poreznoj upravi povrsno radila svoj posao obracunavajuci mi porez na nekretnine, pa mi je zagorcala zivot 5 godina sa ovrhom racuna i zaloznim pravom. Od 21.000 koliko sam trebala platit dobila sam 45.000 sa kamatama se to popelo na 75.000 zbog kojih su mi racuni bili blokirani. No i to je otplaceno pa Upravni sud je donio presudu u moju korist... ali kako su komunalni doprinosi dosli u to vrijeme, bilo je problematicno skupiti cijeli iznos....Nisam kasnila iz obijesti niti zato sta sam zaboravila !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ps/ mislila sam da je svrha foruma, pomaganje i pronalazenje rjesenja, ne soljenje pameti u tipu: imali ste rok, zasto ga niste ispostivali :-P

 

Žao mi je ako ste to tako shvatila, jer to mi nije ni na kraj pameti. Međutim, ljudi prilikom traženja "slamke spasa" često zaborave na vlastite propuste i samo sam skrenuo pozornost na tu činjenicu. OK, ispada da nije bila vaša krivica zbog objektivnih razloga, ali kada se to već desilo, trebali ste pokušati obratiti se JLS-u i dogovoriti prolongiranje roka za uplatu. Nije garancija da bi pristali, ali barem nešto. I nemojte sad i ovo percipirati kao "držanje prodike".

 

Temeljem svih ovih okolnosti, ja ne vidim rješenje, ali možda vam se javi netko tko će ponuditi alternativu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija