Jump to content

Prodaja vozila


Castle

Preporučene objave

Ukratko,

napravio sam sa kupcem vozila kupoprodajni ugovor, ovjerio kod javnog bilježnika i znam da je on platio porez na iznos naveden u ugovoru, ali nije meni isplatio ugovorenu svotu. Knjižica vozila je još kod mene, na moje ime, a isto tako nisam auto odjavio u MUPu.

Zanima me da li se to može kako poništiti ukoliko ne dođem do novaca od prodaje.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto bi znacilo da vi mozete imati problema jer kupcu niste ustupili vozilo koje je uredno platio u cijelosti a to ste sve i potpisali kod javnog biljeznika!

 

Poštovani Virtalni, zamolio bih vas za samo malo pažnje.

Vozilo je predano u posjed kupcu i nije isplačeno a u ugovoru je naznačeno da je kupac isplatio prodavatelja.

 

Problem može imati prodavatelj oko dobivanja ostatka od ugovorene cijene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj ispravak, mislio sam na ne-predane dokumente vozila!!

 

a sto se tice ostatka, to mu je vec i postao problem. a naplatiti ce se cini mi se iskljucivo dobrom voljom kupca!

 

Poštovani Virtalni, zamolio bih vas za samo malo pažnje.

Vozilo je predano u posjed kupcu i nije isplačeno a u ugovoru je naznačeno da je kupac isplatio prodavatelja.

 

Problem može imati prodavatelj oko dobivanja ostatka od ugovorene cijene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, ne mora biti odmah najcrnji scenarij, nema potrebe odmah prejudicirati stvari.

 

Pošaljite poštom preporučeno s povratnicom pismo kupcu kojim ga pozivate na isplatu kupoprodajne cijene u roku od 8 dana ili ćete u protivnom isto ostvarivati u sudskom postupku te podnijeti kaznenu prijavu za kazneno djelo prijevare. Ovo čisto psihologije radi, pa možda upali i plati vam dugovano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija