Jump to content

Posredovanje naftnim derivatima


vuk_samotnjak

Preporučene objave

Poštovani,

 

s obzirom da sam pri završetku posredovanja oko kupoprodaje naftnih derivata (dizel i benzin) te plina imam nekoliko pitanja. Prodavatelj je slovenska tvrtka, kupac talijanska i ugovor za proviziju ću imati od talijana.

 

1. D.O.o. Da li mi se isplati otvarati d.O.o. ili j.d.O.o. (mjesečna naknada će iznositi oko 2.500 € za derivate i cca. 750 € za posredovanje kod prijevoznika

 

2. PDV

2.1. Da li ću fakture talijanskoj kompaniji za derivate morati prikazati sa PDV-om (15000kn+PDV = 18750) ili fakturiram cjelokupni iznos (PDV-a nema jer nije geneririran u HR ni sa HR tvrtkama) ?

2.2 Posredovanje kod prijevoznika (slovenska tvrtka) isto pitanje sa ili bez PDV-a ?

 

3. PARTNER Spomenute naknade dijelim 75% ja odnosno moja buduća tvrtka i 25% partner posrednik iz BiH. On ima već uhodanu tvrtku. Kako on fakturira njegovih 25% ?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bitno j.d.O.o ili d.O.o. osim sto su troskovi otvaranja j.d.O.o. cca 850 do 1000 kn a za d.O.o. cca 3000 do 4000 kn plus temeljni kapital 20.000 kn.

Vezano za fakturiranje i na sto obracunati PDV potrazite pitanje i savjete u pouzdanom i provjerenom knjigovodstvu ili RRIF u.

 

 

Otvorio d.O.o.

Hvala svejedno za trud (odgovor) idem proguglat malo da vidim gdje da postavim pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija