Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Pero4

Rad u SAD-u i porez u Hrvatskoj

Preporučene objave

Postovani,

Hrvatski sam drzavljanin koji zivi i radi u US vec duze vremena. U US sam otisao prije nekoliko godina i svih tih godina sam samo nekoliko tjedana provodio u Hrvatskoj. I dalje imam vazecu osobnu (nedavno sam procitao da bih je trebao ponistiti).

Zanimalo bi me kakva je moja situacija sa porezima? Trenutno placam porez samo u Americi. Jesam li trenutno duzan platiti i porez Hrvatskoj i mogu li imati problema ako ga nisam placao?

Hvala vam svima :)

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Tamo živiš i tamo i plaćaš.

Riješi prebivalište ali i prijavi privremeni odlazak.Možeš dobit i RH osobnu sa prebivalištem u USA.

"Hrvatski državljanin koji se ne namjerava iseliti iz Republike Hrvatske radi trajnog nastanjenja u drugoj državi, nego privremeno boravi izvan Republike Hrvatske radi obrazovanja, zaposlenja, dugotrajnog liječenja i drugih razloga nije dužan odjaviti prebivalište u Republici Hrvatskoj. Ta osoba je dužna policijskoj upravi ili postaji na čijem području ima prijavljeno prebivalište u Republici Hrvatskoj dojaviti da privremeno boravi u inozemstvu. Ako nije u mogućnosti doći u Republiku Hrvatsku, obavijest o svojem privremenom boravku u inozemstvu može dati i u diplomatskoj misiji/konzularnom uredu Republike Hrvatske u inozemstvu te mora priložiti odgovarajuću dokumentaciju o razlozima privremenog boravka u inozemstvu (potvrdu o zaposlenju, školovanju, dozvolu boravka u inozemstvu i sl., a u nekim slučajevima i svoju pisanu izjavu o razlozima boravka u inozemstvu)."

Podijeli ovu objavu

Zanimalo bi me kakva je moja situacija sa porezima? Trenutno placam porez samo u Americi. Jesam li trenutno duzan platiti i porez Hrvatskoj i mogu li imati problema ako ga nisam placao?

Hvala vam svima :)

porezni obveznik si one zemlje u kojoj boraviš više od 180 dana tjekom godine.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad