Jump to content

Kradite kukuruz na vlastitu odgovornost - Pucam


zgbJ

Preporučene objave

Ispricavam se ako sam postavila upit na krivo mjesto.

 

Moze li mi netko reci ima li osoba pravo prijetiti pucanjem cak i na svojoj parceli cak i ako ima dozvolu za nosenje/posjedovanje (?) oruzja?

 

Da opisem situaciju.

 

Postoji jedna parcela na kojoj trenutno raste kukuruz. Pored te parcele su sume, druge oranice, livade i pijeskom posipan traktorski put. Ljudi se cesto tim putem voze na biciklima, setaju pse (npr. ja i moj cucak), u blizini je i privatna suma opremljena za paintball itd.

 

Jucer sam prolazila tim putem setajuci psa i primjetila da je postavljena nekakva tabla na toj parceli na kojoj je kukuruz i na njoj pise 'Ulazak u kukuruz na vlastitu odgovornost. Pucam.'

 

Zanima me ima li (prtpostavljam) vlasnik pravo na takvo ponasanje? Zar ne dovodi u opasnost ljudske zivote?

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Republika Hrvatska nije Teksas ili još neke južne savezne države SAD-a, gdje imate česte natpise "trespassers will be shot". Europskom konvencijom o ljudskim pravima, koje je RH članica, jasno je zabranjeno štititi imovinu pod cijenu ljudskog života.

 

Sve to uzevši u obzir, mislim da je vlasnik malo izgubio živce, jer očito je imao mnoštvo krađa do sada, pa je napisao nešto za što smatra da će u psihološkom smislu odvratiti potencijalne kradljivce. Sve dok ne ostvari napisano, u redu je, zakonski gledano. Ljudski gledano, nije skroz u redu, ali velim, treba razumjeti i njegovu stranu priče - čovjek se muči i radi, a onda drugi ubiru vrhnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Nadam se da nitko nece biti ozlijeden, da je ovo tek taktika zastrasivanja mogucih kradljivaca. Pucnjeve cesto cujem, ali nikad ne znam radi li se o vlasniku te parcele, lovcima, krivolovcima, paintballu. Zato sam morala postaviti pitanje.

 

Hvala jos jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda se vlasnik htio zaštitit od ev.tužbi za ozljede, npr. ako je kukuruz kokičar pa na ovim temp. "pucam".

 

Šalu na stranu, kako reče G-man, ovo baš i nije Texas ali u kontekstu stoji sve napisano. Barem u slavoniji ima kukuruzišta, i nikome ne smeta kad netko ubere desetak klipova, ali se počelo dešavati da "ekipa" pobere svako malo i par vreća pa kuhaju, peku i prodaju na jadranu. Stoga mogu razumiti vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nadam se da nitko nece biti ozlijeden, da je ovo tek taktika zastrasivanja mogucih kradljivaca. Pucnjeve cesto cujem, ali nikad ne znam radi li se o vlasniku te parcele, lovcima, krivolovcima, paintballu. Zato sam morala postaviti pitanje.

 

Najvjerojatnije se radi o automatu koji proizvodi 'pucnjeve' uz pomoć plina iz boce, a služi za plašenje ptica.

 

 

Sve to uzevši u obzir, mislim da je vlasnik malo izgubio živce, jer očito je imao mnoštvo krađa do sada, pa je napisao nešto za što smatra da će u psihološkom smislu odvratiti potencijalne kradljivce.

 

Bolje bi mu bilo da je stavio natpis:

Oprez! Eksperimentalni nasad!

GMO kukuruz!

Koristite na vlastitu odgovornost!

 

 

 

(GMO = Grunt Mehanizirano Obrađivan)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija