Jump to content

Video nadzor obiteljske kuće


"pravna 0"

Preporučene objave

Pozdrav!

Vratili smo se s mora gdje imamo obiteljsku vikendicu. Novi susjed koji je u međuvremenu sagradio kuću postavio je nekoliko kamera koje pokrivaju njegov ulaz, ali i cijelu ulicu, te je među kamerama jedna okrugla za koju pretpostavljam da ima mogućnost snimanja dvorišta susjeda. To, naravno, ne znamo, ne znamo što čovjek snima, no znamo da je čovjek na drugom kontinentu i da prati što mu se u blizini kuće događa.

Vrlo je neugodan osjećaj kada sve što radiš u svom dvorištu i vrtu netko može vidjeti iz svojeg kućnog naslonjača. Također, nema više našetavanja u badićima. Sam osjećaj da su snimljeni i svi ljudi koji nam dođu u posjet i da je zabilježeno vrijeme njihovog povratka, stvara u meni neki nemir.

Što bismo trebali učiniti, imate li kakav savjet?

Ne poznajemo previše čovjeka, vidjela sam ga jednom.

Nikoga od susjeda nije obavijestio o kamerama.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što bismo trebali učiniti, imate li kakav savjet?

Ne poznajemo previše čovjeka, vidjela sam ga jednom.

Nikoga od susjeda nije obavijestio o kamerama.

Hvala

 

prijavite ga za neovlašteno snimanje (ako snima vaš prostor i javnu površinu).

ili priđite sa strane sa koje kamera ne snima (ili se zamaskirajte) o obojite objektiv kamere.

a možda su kamere lažne sa svrhom da odvrate potencijalne provalnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu, hvala na savjetima!

Nisu kamere lažne, zaključujemo prema podacima kojima raspolaže s drugog kraja svijeta.

Kako boravimo u kući kratko, nekako smo preživjeli big brother, no moji dragi susjedi i prijatelji koji dolje žive osjećaju se vrlo nemoćno.

Bilo kakvom prijavom započinje ciklus loših odnosa s novim susjedom, što isto nije rješenje jer se u maloj uličici svi lijepo slažu i poštuju.

Problem je što ne možemo provjeriti što kamere snimaju, a sumnja nekad može biti i gora od istine..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo je neugodan osjećaj kada sve što radiš u svom dvorištu i vrtu netko može vidjeti iz svojeg kućnog naslonjača. Također, nema više našetavanja u badićima. Sam osjećaj da su snimljeni i svi ljudi koji nam dođu u posjet i da je zabilježeno vrijeme njihovog povratka, stvara u meni neki nemir.

Što bismo trebali učiniti, imate li kakav savjet?

 

Mislim da bi ipak trebali malo 'skulirati' ako razumijete što želim reći.

 

Danas su kamere posvuda. Veliki brat gleda sve.

Uostalom, ljudi s ceste vas mogu gledati, a u badićima hodate i na plaži i na cesti.

 

Da vas netko stvarno želi 'uhoditi', onda bi vjerojatnije postavio kamere tako da se uopće ne vide. I ne znam zašto ljudi misle da bi netko dane provodio u naslonjaču i pregledavao neke snimke na kamerama. Ja imam poveći posjed na kojem sam postavio kamere (više lažnih nego pravih) da odbijem razne kokošare , ali zapravo vrlo rijetko aktiviram sustav - uglavnom kad odlazim na više dana ili u dan kad je sakupljanje krupnog otpada pa su rani nametljivci agresivniji i znaju upadati u dvorišta (iako ih sada i sam natpis odbije). Ne pada mi na pamet uopće pregledavati snimke osim kad bih uočio da mi je netko ulazio na posjed dok me nije bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi felixx,

nekad bi mi više pasalo da smo u 19. stoljeću. Valjda se moram samo prilagoditi situaciji.

A što se tiče plaže..treba paziti i kakav si tamo, kako se ponašaš..

U jednim jučerašnjim novinama objavljena je fotka nagog para, šeću plažom i drže se za ruke. Mogu se buniti koliko hoće, no fotka je već "obišla svijet".

Našli su se na pravom mjestu u krivo vrijeme..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas doslovno kamere lete posvuda, na 1.55 :

 

 

 

A ovo je mali komercijalni nano-dron sa kamerom, stane na dlan:

 

Tako da mi se čini irelevantnim ako susjed ima kamere kada doslovno bilo tko može sa kilometar udaljenog mjesta sjediti u naslonjaču i letjeti drona s kamerama koje svašta snimaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani, čitam odgovore i komentare na temu koja mi je zanimljiva ali nisam sigurna da je ijedan odgovor pravi. Pokušat ću sročiti svoja pitanja. Dakle. Posjedujem vikend kuću u mirnom kraju. Nikad nije bilo provala, krađa, narušavanja reda i mira ili bilo kakvog uznemiravanja. Međutim, nedavno su se doselili susjedi koji rade u inozemstvu. Svoj su posjed ogradili lancima, što je njihovo pravo, te su postavili nadzorne kamere oko cijele kuće. Još su se pohvalili kako iz svog doma u inozemstvu imaju cijelo susjedstvo kao na dlanu. Ja ne želim da itko bez mog znanja, ali i da znam, svejedno, nadzire moju obitelj i prijatelje. Natpisa da je objekat pod video nadzorom nema, ali mi je i to svejedno jer ja ionako nemam uvid u njihove kamere. Kako da znam da snimaju samo svoj posjed i javnu površinu? S poštovanjem.

Rega Katalenić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Evo me opet nakon 2 godine na istu temu! U gore spomenutoj vikendici čekali smo Novu godinu! Nakon 2 dana dobivam informacije od treće osobe kako je ovaj prepričavao, tko je sve bio kod nas, što se i koliko jelo i popilo (koliko puta se išlo u podrum), tko je previše popio (išao je povraćati van), tko je vani pušio, tko bacao petarde. Tu dolazimo raditi kroz cijelu godinu jer imamo vinograd, voćnjak i vrt. Ovakve veselice imamo 2-3 puta godišnje i onda me netko snima! Ima li zakonski način da tome stanem na kraj? Molim ozbiljan odgovor. Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidiš li ti te kamere na njegovoj kući i kuda su okrenute?

Ako snimaju javnu površinu, onda je to u redu. Ako snimaju direktno tvoj posjed, onda nije. U tom slučaju bi prvi korak bio da mu pošalješ pismeno upozorenje da ukloni/rekonfigurira kamere u nekom kraćem roku ili ćeš ga prijaviti Agenciji za zaštitu osobnih podataka te ćeš podnijeti kaznenu prijavu i privatnu tužbu. Ako ne reagira, sve to i napraviš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija