Jump to content

Javna kleveta


Jackie777

Preporučene objave

Primjer:

Forumas javnog foruma pise kako vara zenu sa par ljubavnica i trazi savjete u vezi istog.

 

Da li u slucaju ako ga drugi forumas oslovi u istoj temi sa "kur.aros" smatra se to uvredom ili javnom klevetom i kao takvo podlijeze eventualnim pravnim sankcijama ili ne?

 

Po mojoj logici ne, jer je "klevetajuci" forumas napisao cinjenicu koju je sam preljubnik napisao, a ne nesto izmisljenog sa cime bi mogao uvrijediti forumasa preljubnika.

 

Ne znam kako to regulira pravo pa bih molio za vas odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kleveta definitivno ne, jer je čovjek sam to napisao (između redaka), pa se namjera neće moći dokazati.

 

Eventualno ostaje teško sramoćenje ili uvreda, ali i dalje stoji činjenica da je sam korisnik napisao navode temeljem kojih se može izvesti konkretan zaključak o njegovu životnu stilu. Ako je citirana riječ napisana na istom forumu i u istoj temi u kojoj je sam korisnik iznio te podatke, osobno smatram da autor te riječi za nju ne može kazneno odgovarati.

 

Građansko-pravna odgovornost je druga stvar, ali to nije ni predmet vašeg upita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kleveta definitivno ne...

 

Građansko-pravna odgovornost je druga stvar, ali to nije ni predmet vašeg upita.

Hvala za odgovor.

A gradansko pravna odgovornost bila bi drugacija u ovom istom slucaju?

 

Prema gradansko pravnoj odgovornosti osoba koja je "klevetala" doticnog forumasa u istoj temi gdje pise o svojoj niskoj moralnosti (preljubnika) mogla bi teoretski biti kaznjena?

Na primjer novcano ili bilo u kojem drugom smislu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U konkretnom slučaju, po mom mišljenju, sa građansko-pravnog aspekta radilo bi se o povredi prava osobnosti odnosno tzv. neimovinskoj šteti za koju bi osoba koja je napisala konkretnu riječ odgovarala, neovisno o prethodnim upisima osobe na koju se vrijednosni sud odnosi.

 

Jasno, ukoliko bi ta osoba to utužila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U konkretnom slučaju, po mom mišljenju, sa građansko-pravnog aspekta radilo bi se o povredi prava osobnosti odnosno tzv. neimovinskoj šteti za koju bi osoba koja je napisala konkretnu riječ odgovarala, neovisno o prethodnim upisima osobe na koju se vrijednosni sud odnosi.

 

Jasno, ukoliko bi ta osoba to utužila.

 

Mnogo hvala za odgovore i sve najbolje zelim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija