Jump to content

Autoosiguranje - krivo izdani bonusni razred - plaćeno


nmt

Preporučene objave

Pozdrav,

ovako, imao sam 50% na autu ali sam sad kupio motor i tu nemam bonusa, pitala me prodajna predstavnica ima li tko u obitelji 50% na bilo kakav motor pa i skuter, imao je brat, mislio sam, a i on je mislio, no naknadnom provjerom, vidio sam da nema, tj rekao mu je ovaj iz drugog osiguranja da ima, kad je registrirao taj skuter, ali nismo ni obraćali pažnju tj čitali policu, tako da ispada da nema ni on 50%.

 

e sad, poslao sam toj službenici svoj i bratov rodni list i tu bratovu policu iz koje je utvrđeno da on nema 50%, kao ni nitko drugi u obitelji.

 

policu sam uredno dobio sa 50% bonusa, platio (tj uzeo na 3 rate), registrirao motor i to je to.

 

mene zanima što se tu može napraviti tj koje bi bile posljedice ovog slučaja.

 

što će osiguranje, a što da ja radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osiguranje ti može dat novu policu sa pravilnim bonusom ti platit razliku.

 

kako misliš može mi dat?

može mi i beskućnik na cesti dat ruku da mu dam kovanice, a ja se okrenem i odem.

 

mene zanima što mi mogu sad s obzirom da je ugovor zaključen i vozilo regano.

 

neka mi daju, ja poderem i bacim u smeće, što onda?

 

e to me zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ne znam čitajući po drugim forumima, piše da osiguranje ima 30 dana pravo promjene i ispravka greški u ugovoru, tj da se to potpisom tamo pristaje od strane ugovaratelja (mene).

 

e ali nisam dobio uvjete ugovora (valjda radi brzine kako je sve rješavano u zadnji čas).

 

ne bih htio probleme kasnije, tj kojekakve ovrhe i gluposti, papirnate i sudske zavrzlame, tih 1800kn razlike mi toliko ne znači, ali mi opet znači dovoljno da ih se ne odreknem na lijepe oči. ionako sad dijele te bonuse šakom i kapom, zašto da krećem ispočetka ako će osoba u potpuno istoj situaciji kao ja po nečijoj volji proći duplo bolje od mene?

 

na jednaki sam način preko rodbine dobio bonus za auto, nikad kasnije nikakvih problema s time, makar su znali ovi iz drugih osiguranja prilikom ponovnih registracija, nešto baljezgati da stvarno nema tog bonusa koji je naveden na polici i da će mi se javiti u slučaju da se što zakomplicira ili neodobri.. nikad ništa, tako već 2 godine zaredom.

 

evo sad sa prvom regom motocikla, opet ista tj slična priča..pa ne bih htio da završi drugačije od one prve dvije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa tu konkretnog ne piše, ali nema veze ova se ne javlja pa pretpostavljam da će se desit nešto ovako:

1) poslat mi obavijest o grešci u bonusu tj da moram nadoplatit X svotu

2) zamuljat tj ostavit ovako kako je i nadat se da će proć neopaženo i ne radit više ništa

 

nadam se broju dva, pa mislim da će tako i biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa tu konkretnog ne piše, ali nema veze ova se ne javlja pa pretpostavljam da će se desit nešto ovako:

1) poslat mi obavijest o grešci u bonusu tj da moram nadoplatit X svotu

2) zamuljat tj ostavit ovako kako je i nadat se da će proć neopaženo i ne radit više ništa

 

nadam se broju dva, pa mislim da će tako i biti.

 

Da, to su te dvije opcije.

Samo...

 

Što ako budeš imao prometnu pa onda ustanove grešku? Ili, što ako tako iskoristiš bonus 5 godina, pa onda oni ustanove grešku i pokušaju te teretiti za svu neplaćenu razliku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

evo ovakva je situacija, daljnji zaplet.

mislim ić odjavit motor, odjavit osiguranje, proć tehnički riješit novu policu u novom osiguranju s 50% (mogu dobit pitao), pa opet prijavit.

 

zanima me procedura povrata cestarine tj kako riješit to što sam platio prvi put regu, pa da dobijem ostatak nazad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa lijepo. Platili ste naknadu 75,25 kn, i tražit će te povrat dijela iste. Pri ponovnoj registraciji plaćate ponovo naknadu jer će prema Pravilniku nadležno tijelo registrirati vozilo ako se priloži dokaz o vlasništvu, dokaz o plačenim propisanim obvezama, dokaz o tehničkoj ispravnosti vozila..., pa zbrojite i oduzmite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ne znam stavio sam ovo dodatno pitanje na temu trgovačko pravo ali mi se nekako čini da nije pravo mjesto za to pa ću i tu probati pitati.

 

skinuli su mi sa tekućeg puni iznos iako mi je prilikom odjave police rečeno da će mi skinuti samo onoliko koliko dugujem za tih nepunih mjesec dana dakle cca 100kn.

 

javio sam to ovoj što mi je zaključila policu, ali zasad nisam dobio odgovor na mail.

 

što mi je dalje činiti - gdje se žaliti ako uskoro ne dobijem odgovor od nje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija