Jump to content

Presuda iz 2005 kako realizirati Zastaru?


Tetauvrticu

Preporučene objave

Poštovani, po regresnoj tužbi osiguravajuće kuće (autoosig.) donešena je presuda pri OS 14.06.2005.god. u korist tuženika po kojoj sam dužna isplatiti određen novčani iznos. S obzirom da do dana današnjeg nije doneseno Rješenje o ovrsi niti me je na ikoji način tužitelj pokušao ovrsiti, zanima me slijedeće :

1. Prošlo je 11 godina (Zastara je nakon 10) koje postupke trebam napraviti da bi pismeno dobila da je nastupila zastara potraživanja? I da konačno mogu mirno živjeti. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

donešena je presuda pri OS 14.06.2005.god. u korist tuženika

mislite u korist tužitelja

koje postupke trebam napraviti da bi pismeno dobila da je nastupila zastara potraživanja?

nikakve korake po tom pitanju,jer pokrenuti ovrhu je pravo(pravo na pristup sudu)no ne i obveza.

Ukoliko je tražbina po osnovu pravomoćne i ovršne presude zastarjela,a ovrha bude pokrenuta,Vi u tom slučaju imate na raspolaganju žalbu u kojoj sa uspjehom možete isticati zastaru tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što to znači da ne trebam tražiti klauzulu pravomoćnosti i ovrsnosti
niste mi jasni nikako,mogao bi shvatiti da Vi pokrećete ovrhu,no ovako nevidim iz kojeg razloga vama treba klauzula pravomoćnosti i ovršnosti
i apsolutnu zastaru na OS .
već rečeno,zastaru možete isticati samo u slučaju postupka za prinudnu naplatu duga po presudi.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija