Jump to content

Valjanost AKD Ugovora za eOI


Stipus

Preporučene objave

Pri podnošenju zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice obaveza je potpisati i Ugovor s AKD d.O.o.. Ugovor možete vidjeti na slijedećem linku:

https://imamopravoznati.org/request/ugovor_o_davanju_usluga_certific#incoming-924

Kao odgovorna osoba za AKD navodi se direktorica xxxxxxxxxxx koja više nije na toj funkciji od 27.06.2016. a i dalje radi u AKD d.O.o.

 

Zanima me da li je taj Ugovor pravno valjan iz razloga što xxxxxxxxx više nije direktorica tvrtke AKD d.O.o. kako to piše u Ugovoru, a ako nije što je s Ugovorima potpisanim nakon 27.06.2016., da li su oni nevažeći.

 

 

 

 

 

 

uređeno: od G-man
navođenje osobnih podataka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovorit ću vam primjerom - ako jedan premijer RH potpiše neki međunarodni ugovor, kada dođe do promjene vlasti i novog premijera, znači li to da ugovor više ne vrijedi?

 

Dakle, ugovor je i dalje valjan, pod uvjetom da udovoljava pretpostavkama za njegovu pravnu valjanost. Ne bi doduše, bio valjan da ga je dotična direktorica potpisala u ime TD-a nakon što je prestala biti direktoricom, jer tada više nije ovlaštena da nastupa u ime konkretnog TD-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi doduše, bio valjan da ga je dotična direktorica potpisala u ime TD-a nakon što je prestala biti direktoricom, jer tada više nije ovlaštena da nastupa u ime konkretnog TD-a.

 

Prema Vašem odgovoru ispada da Ugovor nije valjan jer dotična više nije na funkciji direktora TD-a (trgovačkog društva, ako sam dobro shvatio kraticu), a ako danas idete vaditi osobnu iskaznicu (eOI) tada Vas traže da potpišete Ugovor na kojem stoji njen potpis kao odgovorne osobe i direktora TD-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, ugovor je i dalje valjan, pod uvjetom da udovoljava pretpostavkama za njegovu pravnu valjanost.

 

Kad još malo razmislim Vaš odgovor se može protumačiti da je ugovor i dalje valjan.

Ne slažem se s tim (nemam pojma o pravu, razmišljam logički) pa ću moje neslaganje pokušati objasniti primjerom:

Trenutna Vlada ne bi trebala potpisivati nikake ugovore do slijedećih izbora i nove Vlade.

Zamislite situaciju da se sada potpisuje neki ugovor koji na sebi ima potpis premijera iz one bivše Vlade (prije ove sada tehničke) i da je sastavljen u to vrijeme. Mislim da taj ugovor ne bi bio valjan jer premijer potpisan na njemu nije više premijer.

Isto tako, da sam juče na PP potpisao taj ugovor s TD-om zbog izdavanja osobne iskaznice, ugovor se potpisuje s jučerašnjim datumom, a ta osoba juče nije bila direktor TD-a.

Ugovori su tiskani možda prije dvije godine dok je ona to bila, ali nakon njenog opoziva trebali su se tiskati novi ugovori s potpisom novog direktora TD-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ključno pitanje ovdje je - da li je dotična osoba bila direktorica u vrijeme potpisivanja ugovora ili ne. Ako je bila, ugovor vrijedi, ako nije, ne vrijedi.

 

Ključni odgovor ovdje je - dotična osoba bila je direktorica u vrijeme kada je ona potpisala Ugovor i kada su ugovori s njenim potpisom tiskani u velikim količinama s pretpostavkom da će ona još dugo biti direktorica.

 

Dotična osoba nije direktorica na datum kojega bih ja trebao upisati na taj ugovor prilikom stavljanja svog potpisa.

 

Ako danas idem na PP potpisati taj Ugovor, što mogu pošto sam u postupku izdavanja osobne iskaznice - predao sam sve potrebno, uplatio uplatnicu a ne želim potpisati Ugovor, na Ugovor ću upisati današnji datum 26.08.2016. na za to predviđenu crtu i svoj potpis nasuprot potpisa dotične osobe koja već dva mjeseca nije direktorica pošto je 27.06.2016. opozvana s te funkcije.

uređeno: od Stipus
greške u tekstu i pokušaj da se tekst učini razumljivijim i kompletnijim
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije baš idealna situacija, jer se očito potpisivalo bianco, ali opet, po mom mišljenju, to nije razlog da se odbije potpisati isti.

 

Ili se može zatražiti dostava primjerka ugovora kojeg je potpisao aktualni direktor/-ica.

 

Ja imam druge razloge zbog kojih ne želim potpisati taj Ugovor, koje nema smisla ovdje navoditi. Sve je u nekom upravnom postupku i na meni je da podnesem tužbu na Upravnom sudu. Nije mi cilj dobiti što prije osobnu. Osobnu iskaznicu koju sada imam pokidao mi je policijski službenik, pisao sam prigovor, on naravno tvrdi da nije, a da je čitava važila bi još 5 godina. Pukotina je neznatna ali oni jedva čekaju da te upozore da je takova osobna nevažeća i usmjere te na vađenje nove. (kazna za neispravnu OI = 3.000,00 kn, za nepokazivanje = 200,00 kn (podatke uzmite s rezervom)

Ne želim tražiti drugi primjerak ugovora s trenutnom direktoricom, o tome bi oni trebali voditi računa.

 

Ja tvrdim da taj ugovor nije valjan iz navedenog razloga. Situacija je osjetljiva i da bi prikrili svoje propuste oni će zamutiti vodu i sve prikazati u svoju korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško, gotovo nemoguće.

 

Ja pokušavam, odbio sam potpisati Ugovor, pokrenut je upravni postupak, dobio sam negativno Rješenje i sada mi preostaje podnijeti tužbu na Upravnom sudu gdje isto očekujem negativan ishod.

Teoretski, mislim da nema šanse da te natjeraju, samo bi se morao mijenjati zakon i potreban je odvjetnik jačeg kalibra i imena za zastupanje u postupku pred sudom i potrebno je ići do kraja.

 

Mogu se samo igrati i pokušati, rezultat će biti isti.

Mogu se koristiti starom iskaznicom, samo tada sam izložen mogućim kaznama zbog oštećenosti osobne (3000 kn) ili zbog ne pokazivanja (200 kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mora se samo umrijeti !!

 

Imam specifičnu životnu situaciju i testiram sebe do kada ću izdržati da ne potpišem taj Ugovor.

Ako ne potpišem, mogu živjeti još 5 godina s oštećenom osobnom koja je još toliko važeća i nositi se s rizikom da mi policija naplati kaznu pri kontroli na cesti.

 

U međuvremenu ću se boriti svim raspoloživim legalnim sredstvima kako bi se mijenjao i Zakon. Nikada ne reci nikada, dok ne odustanem ima šanse da nešto postignem. Za sada sam ih bar sve zbunio pošto sam prvi slučaj ove vrste na mojoj PP.

 

Hvala svima što trošite vrijeme na moje bisere koji se tiču svih nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne potpišem, mogu živjeti još 5 godina s oštećenom osobnom koja je još toliko važeća i nositi se s rizikom da mi policija naplati kaznu pri kontroli na cesti.

 

U međuvremenu ću se boriti svim raspoloživim legalnim sredstvima kako bi se mijenjao i Zakon.

Fizički je kod tebe ali ne mora značit da još važi,možda je već proglašena nevažećom i onda će je prvom prilikom oduzet.

 

Imaš Ustavni sud pa podnesi tužbu jer ti je to jedini način.

 

Zaboli njih briga što nećeš potpisat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da osobnu neće proglasiti nevažećom jer ima još dosta napuklih osobnih i u puno gorem stanju od moje. A ako proglase i oduzmu mi ju, opet neću potpisati a žaliti ću se svima i svugdje.

 

Imaju li pravo proglasiti osobnu iskaznicu nevažećom iz razloga što je napukla?

(tu ne mislim na ono upozorenje koje sam dobi prvi puta kada sam ju dao na šalteru u PP, više me niti ne upozoravaju.)

 

Policija i susjed mi sada pokušavaju oduzeti kućni broj i dodijeliti ga susjedu, i na taj način me prisiliti da mijenjam adresu, tj. da mi u tom slučaju osobna postane nevažeća. Susjed koristi svoje veze i na policiji i na katastru, a ima ih pošto je otac poginulog banitelja a ulica se zove Hrvatskih branitelja. Žalio sam se u ZG, pošto su mi na katastru odbili izdati rješenje za kućni broj, i drugi dan sam ga dobio i priznali su mi da policija i susjed vrše pritisak na njih. Susjed inače koristi isti kućni broj kao i ja (50), a nema pravo na to, ne može predočiti valjanu potvrdu o kućnom broju i time dokazati da mu taj broj pripada, u katastru njemu pripada 48a i za to imam potvrdu.

 

Nije baš da ih zaboli, pokrenuli su upravni postupak i imaju više posla s mojom malenkošću nego da sam potpisao Ugovor s TD-om.

 

Kako i kada se podnosi tužba na Ustavni sud?

 

Trenutno sam u fazi da bih trebao podnijeti tužbu na Upravnom sudu. Moram li čekati da se to odradi ili mogu paralelno s tim podnijeti i Ustavnu tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakako da ima ali ti si tražio zamjenu zbog oštećene i tako je i napisano (kod njih).

 

Prvani postupak je počeo čim si dao zatjeh za izradu osobne i za njih je završio rješenjem u kojem ti i piše da možeš pokrenut upravni spor kojeg nećeš dobit jer je upravni postupak odrađen po zakonu (nema osobne bez potpisivanja ugovora što je i bit).Ono za direktoricu si u pravu ali oni nisu krivi jer AKD nije dostavio nove ugovore s potpisom nove direktorice.

 

E sad postoji samo jedno pitanje da li nećeš potpisat ugovor jer je potpisana stara direktorica ili ne želiš uopće potpisat ugovor sa AKD.om.

 

http://www.usud.hr/hr/ustavne-tuzbe-upute

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja uopće ne želim ptopisati ugovor upravo zbog tih certifikata. Želim osobnu iskaznicu bez njih koju mogu pokazati policajcu kada me zaustavi na cesti, na pošti pri podizanju preporučene pošiljke i slično.

 

Ovo što je na Ugovoru mi je samo dobro došlo kao dodatni argument.

 

Moja misija je pokušati izboriti se za slobodu odabira osobne s ili bez certifikata pa tko voli neka uzme jednu a tko ne neka uzme drugu. Osobna iskaznica s certifikatima u potpunosti je funkcionalna i bez njih i certifikati se nikada ne moraju aktivirati.

 

Ja ne želim sudjelovati u tom njihovom projektu s certificiranjem jer mi je mutan, ne želim po Ugovoru preuzeti odgovornost za te certifikate pošto sam neodgovorna osoba. Teoretski, može se desiti da meni netko nanese značajnu štetu s mojim potpisnim certifikatom. I na kraju da sam odgovaram za to.

 

Meni se u stvari ne sviđa što je ta identifikacija kontaktna, što se mora nabaviti čitač pametnih kartica što opet izaziva dodatni trošak, ako se malo informirate ti čitači mogu se inficirati računalnim virusima, nemam povjerenja u te njihove certifikate pošto TD tvrdi da je sve to njihova pamet - a ja ne vjerujem u to, oni sada 'prodaju' tehnologiju koju banke u platnom prometu lagano gase, koju su isfurale kartičarske kuće, pa dođe TD i kaže da je sve to njihovo intelektualno vlasništvo, za par godina sve će u bananu po broju aktivnih korisnika a ne po broju izdanih certifikata koji su obavezni... Ugovor za eOI sada je na jednoj stranici, tako je svugdje u startu, kasnije preko medija koje ja ne čitam objavljuju izmjene, promjene i dopune što obično još više ograničava 'slobodu' imatelju te eOI. Za mene je sloboda kada ju nemam.

 

Kada ne želim plaćati pretplatu za fiksnu ili mobilnu telefonsku liniju tada ne potpisujem ugovor jer se bojim nepotrebnih troškova i ovrhe. - po toj logici ne želim potpisati ni ovaj ugovor.

 

Ja vjerujem da je moj odabir što ću potpisati i za to odgovarati pa ne želim potpisati ono što smatram da nije za mene.

Isto tako vjerujem da se potpisivanje ugovora bazira na slobodnoj volji a ne na prisili ili zakonskoj obavezi.

 

Već sam 'popušio' u par navrata s određenim ustanovama potpisavši nešto samo jer su mi pokazali prstom liniju na već ispisanom papiru.

 

Zahvaljujem za sve dosadašnje odgovore.

 

Zanima me kako pokrenuti i ovu Upravnu tužbu i mogu li koristiti besplatnu pravnu pomoć za koju mislim podnijeti zahtjev prije pokretanja tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Predao sam upravnu tužbu koju mi je sastavio odvjetnik s kojim se povremeno dopisujem kao i zahtjev za besplatnu pravnu pomoć kako bih se oslobodio sudskih pristojbi.

 

Slabo plaćam odvjentika pa nema previše vremena za mene a čini mi se da mu je ovaj slučaj zanimljiv pa mi je napisao tu tužbu koja meni zvuči jako dobro. Tekst tužbe staviti ću ovdje kada se slučaj okonča.

 

Poslao sam MUP-u na unutarnju pitanje vezano uz valjanost tog ugovora, mislim da odgovor neću dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pritanja MUP-u poslao sam u PDF-u s umontiranim potpisom što bi trebalo značiti da je potpisan.

U kratkom vremenu poslao sam tri različita prigovora, sva tri s istim poskeniranim potpisom. Smatram da su sva tri potpisana bez obzira što potpis nisam skenirao za svaki prigovor posebno.

 

Zvao sam policiju vezano uz probleme sa susjedima, kuća u kojoj živim ima dva kolna ulaza, a ovi su policijskim vozilom prešli preko travnjaka ispred kuće koji nije ograđen. Ispod travnjaka je velika septička jama betonirana prije tridesetak godina, u nju stane cijelio policijsko vozilo. Ja sam se tresao od straha dok sam to gledao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šteta posla sa pisanjem i slanjem.

 

Slažem se s Vama.

 

Jedino mi ostaje satisfakcija da sam nešto pokušao.

Isto tako upoznajem način rada državnih službi, a mislio sam da sve funkcionira normalno (ma što god to značilo).

Ispada da je sve farsa jer pravila igre nisu onaka kao je pisano (Zakonima i ostalim biserima), sve se riješava na drugi način, rješenje je poznato prije nego se donese, čak prije nego se postupak pokrene, a sve po zakonu jačega, utjecajnijega i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Danas sam dobio dopis od Upravnog suda kojim traže da im dostavim kopiju Rješenja koje osporavam. Odvjetnik mi je prije rekao da će ga oni povući po službenoj dužnosti, a izgleda nije tako.

 

Juče sam dobio odgovor od MUP unutarnje koji se odnosi na moja dva prigovora za nešto drguo, nisam dobio odgovor vezan za pitanja o osobnoj iskaznica.

 

Čini mi se da će uskoro biti formirana Vlada RH pa ću tražiti mišljenja par ministarstava.

 

Ima li netko ideju kome bih trebao pisati prijedlog za izmjenu Zakona o OI?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik mi je tada rekao da samo navedem broj i datum Rješenja i da će Upravni sud na osnovu toga tražiti kopiju istoga od PP Samobor.

 

Nije ni bitno, odnijeti ću u petak i kopiju Rješenja i kopiju Ugovora s AKD, koju sam dobio na čitanje u PP Samoobr (na moj izričiti zahtjev nakon odobrenja iz ZG koje se čekalo 2 sata - znači voditeljica iz sobe 30 PP Samobor ne smije dati Ugovor na čitanje dok ne dobije odobrenje iz Zagreba, rekoše mi da Ugovor dobim na čitanje tek kada ga potpišem) a koju sam skinuo s neta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada sam na šalteru za osobne PP Samobor predao uplatnicu, slike i ostalo za osobnu ženska mi je izbacila komad papira i prstom pokazala gdje treba potpisati. Uopće nije rekla o čemu se radi. Znači nije mi dala mogućnost da čitam nego samo da potpišem. Bio sam spreman ne potpisati taj Ugovor jer sam znao o čemu se radi. Da nisam znao potpisao bih ga jer mi je nametnut na potpisivanje.

 

U prvoj izjavi na poziv u PP Samobor između ostalog izjavio sam da mi ugovor nije dat na čitanje i ne znam što piše u njemu. Tu mi je rečeno da Ugovor mogu pročitati kada ga potpišem, pa čak i raskinuti neposredno nakon potpisivanja. Znao sam sigurno da neću potpisati taj Ugovor bez obzira što pisalo u njemu a živo me je zanimalo da ga pročitam.

 

Znači sve dok se iz nekog drugog razloga nisam našao u sobi voditeljice nisam imao priliku pročitati taj Ugovor, a bedasto je potpisivati nešto što nisam pročitao.

 

Tužba se odnosi na to da ne želim potpisati Ugovor s AKD i da želim osobnu bez certifikata. Situacija s ravnateljicom je došla kao As na 10.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne želim potpisati ni novi Ugovor ako ga dobijem.

 

Hoću rušiti Zakon o OI, želim osobnu iskaznicu bez certifikata ili s certifikatom ali bez potpisa Ugovora s AKD.

 

Tko me može natjerati da potpišem Ugovor protiv svoje volje?

Tko mi može nešto uvjetovati potpisivanjem Ugovora kojega ne želim potpisati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idem redom, pa gdje stignem i što god da postignem.

 

Još pet godina mogu se švercati s starom pokidanom iskaznicom, na koju je policijski službenik primjenio prekomjernu silu pa je napukla, izlažući se opasnosti da mi neki drugi zaračuna kaznu od 200 kuna za nepokazivanje ili 3000 za pokazivanje oštećene osobne iskaznice.

A u tom vremenu možda se raspadne i EU, kako je krenulo, a možda bude i nuklearnog velesilnog iznenađenja pa mi ni certifikati ni osobna više neće biti potrebni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na kraju će bit potroših lovu,vrijeme i živce i opet je po njihovom.

 

Sa ovim se slažem, lovu štedim jer je nemam, vremena imam na bacanje, moram isprobati kako sve to funkcionira da bih naučio nešto za u buduće pa mi nije žao živaca.

 

Na kraju će sve biti po njihovom, to je gotovo neizbježno, ali biti će i po mom jer neću potpisati taj Ugovor, slijedećih 5 godina me ne mogu natjerati.

 

Što se tiče raspadanja EU, mene strah nekog kaosa nakon raspada jer ništa se ne raspada bez krvi, oružja, otimačine i kaosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija