Jump to content

eos matrix


Hmelj

Preporučene objave

Imam nekoliko ovrha od banaka i kartičarskih kuća.Ta potraživanja ugovorom o cesiji preuzeli su iz eos matrix.Dugovanja su stara nekoliko godina.Naravno,iz eosa zovu često i traže da im uplatim nešto.Ja ne uplaćujem ništa već im kažem da nemam sa njima ništa i prekinem razgovor.Naravno da oni zovu često.Shvatila sam da su oni preuzeli i instrumente osiguranja,dakle ovrhe banaka i kartičarskih kuća stoje u redu čekanja,te se ne mogu naplatiti u skoro vrijeme.Imam zaštićeni račun,imovine na sebi nemam nikakve.Molim vaš savjet kako se ponašati u razgovoru sa njihovim službenicima.Što oni mogu učiniti,dali me mogu dati na sud?Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su vjerovnici cedirali dug eos-u onda oni više nisu vjerovnici i nemaju aktivnu legitimaciju za provođenje ovrhe! Ako ste dobili, a trebali ste po zakonu dobiti obavijest o prijenosu potraživanja sa banke ili kartičara na eos oni više nemaju pravo provoditi ovrhu! Naravno da neće dobrovoljno obustaviti ovhu pa to morate tražiti sudski "zahtjevom za obustavu ovrhe zbog nepostojeće aktivne legitimacije" uz koji priložite obavijest o prijenosu potraživanja! Novi vjerovnik (eos) tad mora pokrenuti novu ovrhu! Pretpostavljam da su neki dugovi možda u zastari i bez odgovarajućih instrumenata osiguranja pa morate paziti da u tom postupku ne priznate dug! Postupak obustave ovrhe traje i više od godinu dana kod ažurnih sudova pa budite strpljivi ako se odlučite na to!:svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.Dugovanja su stara nekoliko godina.Naravno,iz eosa zovu često i traže da im uplatim nešto.Ja ne uplaćujem .

 

dugovanja starija od 5 godina su u zastari.računaj.

važno je da nadležni sud obavjestite da ovrhovoditelj nema aktivnu legitimaciju(izgubio je aktivnu legitimaciju prodajom duga a nije se naplato prije prodaje)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam svima na odgovorima.Dobila sam obavijest o prijenosu potraživanja,no iz eos matrix su mi rekli ,da banke i kartičarske kuće stoje sa svojim ovrhama u redu čekanja i kad bi povukli novac oni bi to proslijedili eos matrixu.Pošto poto hoće da nešto uplatim no ja ne želim s njima razgovarati.Samo sam im rekla ako misle da su u pravu imaju sud i neka pokrenu postupak na što odgovaraju da im to nije cilj,ne žele stvarati meni nove troškove,itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,dobila sam obavijest o prodaji duga,ali ugovore o prodaji duga ne mogu dobiti jer je to,kako kažu,poslovna tajna.Kolika je zastara za amex kartice?

 

dali je ta obavjest pismena ili putem telefona ili usmeno?

zastara za dug po Amexu je 5 godina od nastanka duga tj. od roka za podmirenje tog duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pismenim putem sam dobila obavijest o prodaji duga,običnom poštom,ne preporučeno.Ovrha za amex je pokrenuta 2011.g.znači da je dug u zastari .Je li tako,ispravite me ako griješim.Ovrha je pokrenuta od strane javnog bilježnika i nisu se do sada naplatili.Znači da i u eos matrixu znaju da je zastara nastupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da banke i kartičarske kuće stoje sa svojim ovrhama u redu čekanja i kad bi povukli novac oni bi to proslijedili eos matrixu.Pošto poto hoće da nešto uplatim no ja ne želim s njima razgovarati.Samo sam im rekla ako misle da su u pravu imaju sud i neka pokrenu postupak na što odgovaraju da im to nije cilj,ne žele stvarati meni nove troškove,itd.

 

Dobro ste im odgovorili a njima nije cilj da vi platite manje nego da platite više, pa i da njihovi odvjetnici zarade! Eos želi da vi uplatom priznate dug i da prekinete zastaru! Vjerovnik koji je ustupio dug ne može nastaviti ovrhu i nikakav izgovor da će on to proslijediti nije opravdan! Stari vjerovnik (banke i kartičari) više nemaju aktivnu legitimaciju za ovrhu i trebali bi povući ovrhe! Budući da oni to u pravilu ne žele trebate nadležnom općinskom sudu podnijeti "ZAHTJEV ZA OBUSTAVOM OVRHE"!

Kao razlog za obustavu navedite NEPOSTOJANJE AKTIVNE LEGITIMACIJE uslijed ustupa potraživanja! Zahtjevu priložite:

 

1. Očevidnik redoslijeda naplate (fina)

2. Obavijest o prijenosu potraživanja (kao dokaz da je dugovanje preneseno novom vjerovniku i da stari više nema aktivnu legitimaciju da vas ovršuje)!

 

Ugovor o prijenosu je u ovom postupku nepotreban, ali možete ga zbog vaše evidencije zatražiti ali će vam biti potpuno neupotrebljiv!

Eos će vam poslati prvu (zaglavlje na kojem piše ugovor o cesiji) i zadnju stranicu (na kojoj su samo potpisi predstavnika cedenta i cesionara)!

NIGDJE neće biti vašeg imena i iznosa duga, tako da je taj ugovor za vas sasvim neupotrebljiv! Ako im to spomenete reči će vam da ste vi navedeni unutar ugovora ali da vam to ne mogu poslati jer predstavlja poslovnu tajnu! Mislim da računaju na ljudsko neznanje i strah kao i fascinaciju pečatima banaka kako bi vas naveli da priznate dug! Svim dužnicima govore da ih žele osloboditi nepotrebnih troškova (a možda će ih baš oni imati) i pokušavaju usaditi osjećaj krivnje zbog "duga" pa će vam govoriti da počnete plaćati da si olakšate grižnju savjesti i da vam žele pomoći! Kad bi život bio basna oni bi bili lisica a ostali ljudi kokoši! Budite orao a do sada to dobro radite prema onom što ste napisali!:pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazalost daleko ste od zastare! 10g je zastara po pravomocnoj presudi! i ako je doticna predana na naplatu 2011.g. tek bi 2021 nastupila zastara.

 

Pismenim putem sam dobila obavijest o prodaji duga,običnom poštom,ne preporučeno.Ovrha za amex je pokrenuta 2011.g.znači da je dug u zastari .Je li tako,ispravite me ako griješim.Ovrha je pokrenuta od strane javnog bilježnika i nisu se do sada naplatili.Znači da i u eos matrixu znaju da je zastara nastupila.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar nije zastara 5 godina kao što je gore rečeno?

 

U slučaju pravomoćne ovrhe zastara je 10 godina i ponovo počinje teći svakom promjenom sredstva ovrhe! Ranije ste napisali da su vas neki vjerovnici blokirali! Za ta potraživanja je zastara 10 godina, ali ako su ustupili potraživanje možete tražiti obustavu ovrhe kako je gore opisano! Pretpostavljam da vas Eos tereti i za neka dugovanja koja nisu ovršena! Ako je tako za njih je zastara 5 godina od valute!

Znači ako nije pokrenuta ovrha zastara je 5 godina a ako je ovrha postala pravomoćna i uslijed nje ste u blokadi onda je zastara 10 godina!:svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pismenim putem sam dobila obavijest o prodaji duga,običnom poštom,ne preporučeno.Ovrha za amex je pokrenuta 2011.g.znači da je dug u zastari .Je li tako,ispravite me ako griješim.Ovrha je pokrenuta od strane javnog bilježnika i nisu se do sada naplatili.Znači da i u eos matrixu znaju da je zastara nastupila.

 

Dug nije u zastari jer je ovrha postala pravomoćna pa je zastara 10 godina! Dug je vjerojatno ustupljen jer je ovrhovoditelj (amex) procijenio da je dug teško naplativ pa je za bagatelni iznos ustupio potraživanje eos-u da se oni dalje gnjave s vama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju pravomoćne ovrhe zastara je 10 godina i ponovo počinje teći svakom promjenom sredstva ovrhe!

ako je ovrhovoditelj pametan,a večinom jesu,onda je skoro nemoguće doći do zastare...

jer im je zakonodavac omogučio da čekaju npr 9 godina i onda se sjete promjeniti predmet ovrhe i ponovo teče rok i tako čovjeka cijeli život drže pod pritiskom.....

 

s obzirom da ste naveli da nemate nekretnine možda bi bilo pametno da proglasite bankrot i da ste s tim gotovi za 5 godina .....normalno ako ispunjavate uvjete za bankrot....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što u pravilu i rade, pogotovo odvjetnička društva i firme za naplatu.

upravo tako........međutim sve im je to omogučila ili omogučile dosadašnje vlasti koje se vole nazivati državnim,narodnim itd.....

da ne bi bilo zabune,dug u principu bi trebalo vratitit.....ali ne na način kako se to kod nas radi,kad čovjek upadne u probleme,onda svi sretni jer mogu naplaćivati zatezne,pa bogaćenje na ovrhama itd.....ljudima koji se bogate na tuđim nesrećama,kad već oni nemaju ljudskosti ,onda država treba stati na kraj.......

međusobni privatni dugovi su jedna stvar,...ali dugove prema bankama,teleoperaterima (koji daju bez ikakve porvjere 18-ogodinjacima mobitele) itd....treba drugačije tretirati i zaštiti dužnika...(jedna od mjera je i uvođenje vremena (roka) za moguću naplatu od nastanka duga,pa nek onda oni mjenjaju ovrhe koliko god žele i neka plaćaju sudove,bilježnike koliko god žele.....

ima jedan vic,gdje sudac pita pljačkaša,zašto je opljačkao banku.....kaže on-ona je prva počela.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Legislativno se stvari mogu riješiti vrlo lako, no kako naći većinu za takve promjene?

 

Kao što je spomenuto ovdje, nitko ne kaže da dug treba opraštati, ali da vas se može "ganjati" i u drugom životu (ako vjerujete u njega), to je već apsurd. Trebalo bi uvesti nekakav realan vremenski maksimum za naplatu (sad, da li 10 ili 15 godina, to je za debatu), ako se ne uspije naplatiti u tom vremenu, kraj priče jer najvjerojatnije ni neće taman da se čovjeka ganja do Sudnjeg dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Legislativno se stvari mogu riješiti vrlo lako, no kako naći većinu za takve promjene?

e tu i je kvaka i dokaz da naši političari,večina njih, (jer oni su zakonodavci) nemaju blage veze sa narodom,a svaka stranka ima veze samo što u nazivu stranke piše narodna,demokratska itd...

lobi ljudske pohlepe je velik i čine sve da se spriječe promjene.......

evo,u zadnje vrijeme neke stranke predlažu zabranu ovrhe na jednu nekretninu (nije sigurno jel su se "prosvjetlili",al nije sad bitan razlog) i več se javio niz stručnjaka koji tvrde da je to glupost i onda banke neće davati krediti mladima,pa oni neće imati krov nad glavom itd....

a stvar je vrlo jednostavna...ako banka nekome da kredit od 100 000 eura za kupnju stana i stavi hipoteku......apsolutno se slažem da u slučaju neplaćanja banka ima pravo oduzeti taj stan....jer u krajnjem slučaju da banka nije dala krediti taj stan ne bi bio ni kupljen...

 

međutim,ako banka da nenamjenski kredit ili bilo koji drugi i čovjek ne plaća kredit ili bilo koja druga dugovanja koja nemaju nikakve veze sa stanom/kućom....u takvim slučajevima bi zabranio naplatu nekretninom,pogotovo jedne....

 

tada ovi naši pametni genijalci i dušebrižnici ne bi mogli pričati bajke za djecu da ne će biti krediti za stambeno zbrinjavanje........neznam podatak,ali nekako sam mišljenja da je veči broj ovrha na nekretnini zbog dugova koji nisu bili stambeni.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislite jedine nekretnine. To je za raspravu i načelno se slažem sa takvim razmišljanjem, ali ne u slučajevima kada bi netko to zlorabio pa trošio ko pijani milijarder znajući da ne može ostati bez doma. No, tome se opet lako stane na kraj kroz individualni pristup.

 

Opravdanja tipa to nema nijedna država na svijetu za mene nisu argumenti, a financijski lobi je svugdje jak, tako i kod nas, da se ne varamo. Minimalni socijalni kriterij bi trebao biti nekakav izjednavajući faktor i jamac slobodnog života, po mom skromnom mišljenju, ne zato da se omogući zlouporaba (iako bi zasigurno bilo pokušaja) već da "obični" ljudi ne budu izbačeni na cestu zbog par tisuća kuna duga koje s troškovima i kamatama narastu preko sto tisuća kuna.

 

Apsurdno da bi to trebalo biti normalno, ali nije, a svima puna usta toga. Eto vam još jedan primjer apsurda - do prije godinu dana imali ste slučaj gdje je DORH gonio male i srednje obrtnike za neplaćanje poreza na izdane račune koje nisu naplatili, jer im dužnici nisu htjeli platiti, čak je bilo slučajeva gdje je tim istim obrtnicima država dugovala, i nije značilo ništa već se njih procesuiralo i kažnjavalo, a nakon svega išao je ključ u bravu. Ne samo da su uništili te ljude i njihove familije, već i mnoge druge ljude koji su na taj način bili zaposleni. Ali koga briga? Osim tih ljudi i njihovih obitelji? I konačno se nakon godina i godina mučenja to ispravilo da se porez plaća po naplaćenom računu. Ali što to znači onima koji nažalost nisu dočekali ovo rješenje?

 

Sjetite se farse kako ne možete darovati hranu, jer onda treba porez na to platiti pa je bilo jeftinije baciti hranu u smeće nego dati nesretnim ljudima i beskućnicima da se najedu. Nelogičnosti ima koliko hoćete, a inertnost državnog aparata, prije svih zakonodavca i provedbenih tijela je rak-rana društva, od koje na kraju "obole" obični ljudi.

 

No, otišao sam lagano u offtopic, pa neću dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
da banke i kartičarske kuće stoje sa svojim ovrhama u redu čekanja i kad bi povukli novac oni bi to proslijedili eos matrixu.Pošto poto hoće da nešto uplatim no ja ne želim s njima razgovarati.Samo sam im rekla ako misle da su u pravu imaju sud i neka pokrenu postupak na što odgovaraju da im to nije cilj,ne žele stvarati meni nove troškove,itd.

 

Dobro ste im odgovorili a njima nije cilj da vi platite manje nego da platite više, pa i da njihovi odvjetnici zarade! Eos želi da vi uplatom priznate dug i da prekinete zastaru! Vjerovnik koji je ustupio dug ne može nastaviti ovrhu i nikakav izgovor da će on to proslijediti nije opravdan! Stari vjerovnik (banke i kartičari) više nemaju aktivnu legitimaciju za ovrhu i trebali bi povući ovrhe! Budući da oni to u pravilu ne žele trebate nadležnom općinskom sudu podnijeti "ZAHTJEV ZA OBUSTAVOM OVRHE"!

Kao razlog za obustavu navedite NEPOSTOJANJE AKTIVNE LEGITIMACIJE uslijed ustupa potraživanja! Zahtjevu priložite:

 

1. Očevidnik redoslijeda naplate (fina)

2. Obavijest o prijenosu potraživanja (kao dokaz da je dugovanje preneseno novom vjerovniku i da stari više nema aktivnu legitimaciju da vas ovršuje)!

 

Ugovor o prijenosu je u ovom postupku nepotreban, ali možete ga zbog vaše evidencije zatražiti ali će vam biti potpuno neupotrebljiv!

Eos će vam poslati prvu (zaglavlje na kojem piše ugovor o cesiji) i zadnju stranicu (na kojoj su samo potpisi predstavnika cedenta i cesionara)!

NIGDJE neće biti vašeg imena i iznosa duga, tako da je taj ugovor za vas sasvim neupotrebljiv! Ako im to spomenete reči će vam da ste vi navedeni unutar ugovora ali da vam to ne mogu poslati jer predstavlja poslovnu tajnu! Mislim da računaju na ljudsko neznanje i strah kao i fascinaciju pečatima banaka kako bi vas naveli da priznate dug! Svim dužnicima govore da ih žele osloboditi nepotrebnih troškova (a možda će ih baš oni imati) i pokušavaju usaditi osjećaj krivnje zbog "duga" pa će vam govoriti da počnete plaćati da si olakšate grižnju savjesti i da vam žele pomoći! Kad bi život bio basna oni bi bili lisica a ostali ljudi kokoši! Budite orao a do sada to dobro radite prema onom što ste napisali!:pravila:

 

Molim odgovor na koga točno treba adresirati Zahjev za obustavom ovrhe: samo na sud ili na nekog suca poimence i na koji zakon i članak zakona se mogu pozvati? Da li podnošenje ovakvog zahtjeva ima za posljedicu parničenje ili plaćanje troškova? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadležnom Općinskom sudu prema mjestu vašeg prebivališta!

Sud će dodijeliti predmet sucu koji je slobodan! Ne morate se pozvati na zakon već na činjenicu da je dugovanje ustupljeno drugoj pravnoj osobi i da pravna osoba koja vas je blokirala nema više AKTIVNU legitimaciju da provodi ovrhu, a nije povukla ovršnu ispravu!

 

Prilažete: 1. OČEVIDNIK O REDOSLIJEDU OSNOVA ZA PLAĆANJE (fina) na kojem se vidi tko vas ovršuje

2. OBAVIJEST O USTUPU POTRAŽIVANJA kojom dokazujete da je dugovanje ustupljeno (prodano) drugoj pravnoj osobi pa je logično da onaj koji vas ovršuje više nema aktivnu legitimaciju za to!

Teško je znati kako će se prvotni ovrhovoditelj očitovati na to ali argumenti su na vašoj strani! Ne može provoditi ovrhu netko kome više niste dužni!

Pitanje je što točno time dobivate ako ovrhovoditelj povuče ovršnu ispravu ako je ona prenosiva (zadužnica) pa novi ovrhovoditelj ponovo podnese zahtjev na finu! Ako ima više ovrha u redu čekanja izgubiti će redoslijed pa će biti zadnji! Troškove u principu nemate ili su oni zanemarivi ali postupak traje mjesecima ili duže:misli: ovisno o ažurnosti suda!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
, G-man je napisao:

Legislativno se stvari mogu riješiti vrlo lako, no kako naći većinu za takve promjene?

 

Kao što je spomenuto ovdje, nitko ne kaže da dug treba opraštati, ali da vas se može "ganjati" i u drugom životu (ako vjerujete u njega), to je već apsurd. Trebalo bi uvesti nekakav realan vremenski maksimum za naplatu (sad, da li 10 ili 15 godina, to je za debatu), ako se ne uspije naplatiti u tom vremenu, kraj priče jer najvjerojatnije ni neće taman da se čovjeka ganja do Sudnjeg dana.

Evo malo i nadopune

Da zbilja bi trebalo uvesti vremenski rok, ali njima to pogoduje pa je uputno uopće da li je to moguće. Čovjeka se ganja do njegova života pa poslje neznanjem njegove nasljednike, a dug sa svim ostalim troškovima premašuje nerazmjernost stvarnosti, ali na to nitko negleda.

Evo vam jedan primjer kredit uzet 1997g sa dva jamca, naravno korisnik kredita zamaglio uzeo pare pa ostalo na jamcu. Niti jedna kuna nije vračena, niti je korisnik vratio ikada koju kunu. Sad več 24 godine je  prošlo, promjenilo se 5 banaka, 20 sudaca, kredit od 15000 eura sada iznosi sa  svim potraživanjima skoro 600000 kn. Evo šta kazati na ovakve slučajeve gdje se vidi ništavnost, prjevara, pobojnost, tj da jamci uopče nisu krivi, korisnik kredita umro, jedan jamac penzioner u dugovima otprije pa sada im ostaje ovaj drugi jamac kojeg napadaju punih 24 godine, spis oko 1000 stranica, jamac nalazi sve povrede svih zakona i ovršnog i parničnog i obaveznih odnosa. Ovrhe su na svim predmetima pokušane i sve su neuspješne i banka opet koja stupi nova kao vjerovnik predaje zahtjev za ovrhu  pa one budu odbačene i tako u nedogle i nedogled. I šečer na kraju, u spisu uopče nema pravomočnosti rješenja za tog jamca a oni postupaju 24 g kao da postoji.

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sunčana strana ulice je napisao:

Ako su vjerovnici cedirali dug eos-u onda oni više nisu vjerovnici i nemaju aktivnu legitimaciju za provođenje ovrhe! Ako ste dobili, a trebali ste po zakonu dobiti obavijest o prijenosu potraživanja sa banke ili kartičara na eos oni više nemaju pravo provoditi ovrhu! Naravno da neće dobrovoljno obustaviti ovhu pa to morate tražiti sudski "zahtjevom za obustavu ovrhe zbog nepostojeće aktivne legitimacije" uz koji priložite obavijest o prijenosu potraživanja! Novi vjerovnik (eos) tad mora pokrenuti novu ovrhu! Pretpostavljam da su neki dugovi možda u zastari i bez odgovarajućih instrumenata osiguranja pa morate paziti da u tom postupku ne priznate dug! Postupak obustave ovrhe traje i više od godinu dana kod ažurnih sudova pa budite strpljivi ako se odlučite na to!:svorc:

Sunčana zar ne bi bilo bolje pogledat kada je bila prvotna ovrha kojom je dug ustupljen eosu? 

Neznam do koje točno godine 2008 ili 2013 je bilo na snazi ukoliko dođe do promjene ovrhovoditelja u ovršnom postupku novi nemože stupiti bez pristanka ovršenika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Adacta adacta je napisao:

Sunčana zar ne bi bilo bolje pogledat kada je bila prvotna ovrha kojom je dug ustupljen eosu? 

Neznam do koje točno godine 2008 ili 2013 je bilo na snazi ukoliko dođe do promjene ovrhovoditelja u ovršnom postupku novi nemože stupiti bez pristanka ovršenika

Do 01.09.2014.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Adacta adacta je napisao:

Ukoliko dođe do promjene ovrhovoditelja u ovršnom postupku novi nemože stupiti bez pristanka ovršenika

Ovdje treba biti oprezan. Ne postojanje pristanka ovršenika nikako ne znači nestanak duga, a pokretanje novog ovršnog postupka ovršeniku može prouzrokovati jako puno dodatnih troškova, pogotovo ako se radi o velikim glavnicama dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ovdje treba biti oprezan. Ne postojanje pristanka ovršenika nikako ne znači nestanak duga, a pokretanje novog ovršnog postupka ovršeniku može prouzrokovati jako puno dodatnih troškova, pogotovo ako se radi o velikim glavnicama dugovanja.

Osim ako je dug u zastari! Tad pokretanje novog ovršnog postupka predstavlja rizik za ovrhovoditelja u slučaju da ovršenik izjavi prigovor zastare! 🙂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Adacta adacta je napisao:

Da zbilja bi trebalo uvesti vremenski rok, ali njima to pogoduje pa je uputno uopće da li je to moguće. Čovjeka se ganja do njegova života pa poslje neznanjem njegove nasljednike, a dug sa svim ostalim troškovima premašuje nerazmjernost stvarnosti, ali na to nitko negleda.

Postoji i druga opcija, a ta je da se odredi maksimalan iznos do kojeg se može ići, jasno u apstraktnom obliku, tipa do visine dvostruke glavnice. Naravno, to bi se odnosilo isljučivo na kamate, ne i troškove. Ali i troškovi se možda mogu riješiti kroz "stimuliranje" bržeg rješavanja putem nekakvih mehanizama nagrada/olakšica/čega već. Opet, sve to na stranu, ukoliko čovjek nema, onda nema, pa se vraćamo na smisao "gonjenja" nekoga dovijeka.

Sve ovo što sam naveo, doduše, može se dosta kvalitetno osporiti s ustavno-pravne strane. Dodajte na to činjenicu kako oni kojima ovakve stvari idu u prilog imaju daleko veći utjecaj na one koji o tome odlučuju i dobijete slučajeve poput ovog kojeg ste i sami naveli. S druge strane, postoje primjerice načela savjesnosti i poštenja te zaštite dostojanstva ovršenika, tako da smatram se opisane izmjene dadu učiniti, a na način da to ne bude u koliziji s Ustavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav svima! 

Zamolio bih vas za savjet kako da postupim prema svom problemu. 

Naime danas su me iz računovodstva firme obavijestili kako im je stigao ovršni prijedlog od strane EOS Matrixa te da se iznos vidljiv u prilogu mora uplatiti na njihov račun. 

Okej, jasno mi je kako su došli do informacije da sam se prije mjesec dana (nešto više) zaposlio u novoj firmi....no nije mi jasno zašto prisiljavaju (zastrašuju) poslodavca da plaća direktno njima umjesto da to ide preko FINA-e!? Naravno tada će biti zadnji u redu plaćanja jer imam još jednu ovrhu i otvoren zaštićeni račun. 

Inače prošle godine sam proglasio osobni stečaj i sve Eos Matrix i slične ovrhe su obrisane iz redoslijeda naplate u FINA-i

Kako mogu znati da je to uopće vjerodostojna isprava koju su poslali poslodavcu i kako mogu znati da plaćanjem tako nečega neću za mjesec dana ponovo dobiti sličnu obavijest od poslodavca sa opet nekim xy dugom i ovrhom od iste, EOS Matrix firme ili neke desete!? 

Kako da se zaštitim od toga? Ne poričem da možda postoji dug no na ovakav način sam mogao i ja napisati proizvoljnu cifru i uputiti takav dopis nekom poslodavcu. 

Zaista ne znam kako da postupim, kome da se obratim!? Znam da plaćanjem jedne kune priznajem dug i da me neće pustiti na miru nikada.... 

 

Molim vas bilo kakav savjet ili pomoć! 

 

Puno hvala unaprijed!!! 

Brajkovic - EOS Matrix.pdf

Zaključak 03-02-2021 u 23.21.pdf

uređeno: od Cico123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Cico123 je napisao:

Lijepi pozdrav svima! 

Zamolio bih vas za savjet kako da postupim prema svom problemu. 

Naime danas su me iz računovodstva firme obavijestili kako im je stigao ovršni prijedlog od strane EOS Matrixa te da se iznos vidljiv u prilogu mora uplatiti na njihov račun. 

Okej, jasno mi je kako su došli do informacije da sam se prije mjesec dana (nešto više) zaposlio u novoj firmi....no nije mi jasno zašto prisiljavaju (zastrašuju) poslodavca da plaća direktno njima umjesto da to ide preko FINA-e!? Naravno tada će biti zadnji u redu plaćanja jer imam još jednu ovrhu i otvoren zaštićeni račun. 

Inače prošle godine sam proglasio osobni stečaj i sve Eos Matrix i slične ovrhe su obrisane iz redoslijeda naplate u FINA-i

Kako mogu znati da je to uopće vjerodostojna isprava koju su poslali poslodavcu i kako mogu znati da plaćanjem tako nečega neću za mjesec dana ponovo dobiti sličnu obavijest od poslodavca sa opet nekim xy dugom i ovrhom od iste, EOS Matrix firme ili neke desete!? 

Kako da se zaštitim od toga? Ne poričem da možda postoji dug no na ovakav način sam mogao i ja napisati proizvoljnu cifru i uputiti takav dopis nekom poslodavcu. 

Zaista ne znam kako da postupim, kome da se obratim!? Znam da plaćanjem jedne kune priznajem dug i da me neće pustiti na miru nikada.... 

 

Molim vas bilo kakav savjet ili pomoć! 

 

Puno hvala unaprijed!!! 

Brajkovic - EOS Matrix.pdf 2 MB · 3 downloads

Zaključak 03-02-2021 u 23.21.pdf 426 kB · 2 downloads

https://www.pravnikhr.com/portal-pravnikhr/ovrhe-na-placi-i-mirovini-aktualna-sudska-praksa-25-studeni-2020-i-dalje-pokazuje-iste-trendove-u-tumacenju-cl-197-oz-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Cico123 je napisao:

no nije mi jasno zašto prisiljavaju (zastrašuju) poslodavca da plaća direktno njima umjesto da to ide preko FINA-e!?

Zato što kod ovrha preko Fine i ovrha preko poslodavca nisu isti predmeti ovrhe, pa nije ni isti red čekanja.

prije 8 sati , Cico123 je napisao:

Inače prošle godine sam proglasio osobni stečaj i sve Eos Matrix i slične ovrhe su obrisane iz redoslijeda naplate u FINA-i

Pokrenut je osobni stečaj ili jednostavno postupak stečaja potrošača?

prije 8 sati , Cico123 je napisao:

Kako mogu znati da je to uopće vjerodostojna isprava koju su poslali poslodavcu i kako mogu znati da plaćanjem tako nečega neću za mjesec dana ponovo dobiti sličnu obavijest od poslodavca sa opet nekim xy dugom i ovrhom od iste, EOS Matrix firme ili neke desete!? 

Ovo više nije vjerodostojna isprava, a nije niti samo obavijest već je valjana ovršna isprava dostavljena u originalu.

prije 8 sati , Cico123 je napisao:

Zaista ne znam kako da postupim, kome da se obratim!?

Obratite se poslodavcu da prema čl. 197. Ovršnog zakona nije ovlašten provoditi ovrhu na plaći bez sudskog rješenja o ovrsi, a koje se izdaje u iznimnim slučajevima.

prije 8 sati , Cico123 je napisao:

Znam da plaćanjem jedne kune priznajem dug i da me neće pustiti na miru nikada...

Nemate Vi ovdje što priznavati ili ne priznavati, jer ovrhovoditelj raspolaže ovršnom ispravom. A puste Vas na miru po namirenju duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno na savjetima!!!

 

Obavijestiti ću poslodavca da se očituje na taj način prema EOS Matrix-u pa neka oni ovrhu predaju FINA-i koja će naplaćivati moj dug zakonski prema redoslijedu plaćanja a od 1/4 iznosa moje netto plaće. 

 

Hvala još jednom!!! 

uređeno: od Cico123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija