Jump to content

vojna pričuva


malimate-2

Preporučene objave

Poštovanje zamolio bih pozavatelje problematike pojašnjenjenje u svezi vojne pričuve.

Kako se Legalis pravnim savjetima zato Vam se obračam i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

- Rođen sam 1966 godine.

-U Domovinsko ratu sudjelovao sam kao dragovoljac od 1991-1996.

-Obnašao sam dužnost Zapovjednika bojne i dodjeljen mi je čin bojnik.

-HRVI sam 30% oštećenja organizma za STALNO uslijed ranjavanja ( od neprijateljske ručne bombe) u obrani suverebiteta RH.

-U Invalidskoj sam mirovini zbog OPĆE NESPOSOBNOSTI (UZROK 100% POSLJEDICA U OBRANI SUVERENITETA RH)

Dobio sam Poziv iz Ureda za obranu -Područni odjel Split da dostavim svoje personalne podatke(sudjelovanje u Dom. ratu, duznosti koje sam obnašao, vojna i civilna izobrazba,

u Upitniku sam im dostavio sve gore navedene podatke koje sam i Vama opisao).Iako je nevjerojatno da Ured za obranu od mene traže podatke koje bih je trebao trežiti od njih

Nakon toga dobivam Poziv za priopćenje ratnog rasporeda pričuvnika.

Ubrzo dobivam i POZIV za provedbu obuke ključnog osoblja i kritičnih VSSp u trajanju od 4 dana.

Moram napomenuti kako me nitko u 20 godina nakon zavržetka Domovinskog rata nije pozivao na nikakvu vojnu vježbu ili obuku , obzirom na navedeno činjenično stanje godine, invalidnost, Invalidska mirovina Opće nesposobnosti kao i narušeno zdravlje .

IMA LI ZAKONSKE OSNOVE ZA MOJE POZIVANJE NA OBUKU ?

Lijepo Vas molim za odgovor i savjet što da uradim jer sam doista na "rubu živaca" .

P:S. Kontaktirao sam o kolege koje su također dobili Poziv i su bili veoma neugodni prilikom susreta sa djelatnicima Ureda za Obranu, njih je odmah prekrižilo uz napomenu da "nisu zaintersirani" "jer je to ionako na dragovoljnoj bazi" , mene koje sam nastojao zadržati civilizacijski nivo uljuđenog ponašanja i napomenu mog stanja koje sam naveo nisu uvažili.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šutnja je stoga, jer je večina zatečena pitanjem. Pogotovo stoga što još nisam čuo da je kod nas (u OS) netko dobio takav poziv. A ne bi ga ni trebao dobiti jer su svi koji su odlazili u invalidsku mirovinu sa statusom RVI dobili poziv Ureda za obranu da donesu vojnu knjižicu gdje im je poništen ratni raspored i iskinute stranice o istom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malimate-2...napravi nešto slično kao i ja. Odeš dole, upadneš preko svih pravila i redova, odmah sa vrata im ispričaš onu pričicu o psu i majki pa ćeš vidit kako ti uredski žohari mijenjaju stav.

 

Meni su davne 1992. uručili poziv za mobilizaciju dok smo se mi iz brigade tukli sa srbadijom na Južnom bojištu. Moš mislit koji show kad sam doša doli u odori i oznakama brigade :fajter::sklanjaj::vojak::bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako je nevjerojatno da Ured za obranu od mene traže podatke koje bih je trebao trežiti od njih

ništa to nije čudno...jer lakše je tebi njima donijeti papir,nego njima pogledati u kompjuter....npr.ministarstvo branitelja za potrebe recimo udžbenika,ratnim invalidima redovno isplaćuje invalidnine,ali opet traži da donesete potvrdu o statusu branitelja da dobije povrat za udžbenike......

 

A ne bi ga ni trebao dobiti jer su svi koji su odlazili u invalidsku mirovinu sa statusom RVI dobili poziv Ureda za obranu da donesu vojnu knjižicu gdje im je poništen ratni raspored i iskinute stranice o istom.

ja znam jednog koji nikad nije dobio taj poziv da donese vojnu knjižicu......npr. mene :)...pa pretpostavljam da nisam jedini....

 

@mali mate2...nemoj biti uopče neugodan nit da se živciraš....lijepo im napiši podnesak,da po pravilima opče nesposobna osoba ne može sudjelovati u takvim aktivnostima,a neka oni pogledaju da li ima vojno sposobnih kod političara,bankara,ovrhovoditelja itd...jer su i oni vojni obveznici kojima je inače stalo do boljitka ove zemlje.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja znam jednog koji nikad nije dobio taj poziv da donese vojnu knjižicu......npr. mene :)...pa pretpostavljam da nisam jedini....

 

..eto ja jesam..tamo negdje početkom 2000-tih..ne sjećam se samo jesu li još i lupili neki "mur" u stilu nesposoban za vojnu službu il ne, ali ako je nađem baš ću pogledati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toliku količinu aljkavostI i neažuriranih personalnih podataka, te ne kordiniranost među Ministarstvima (obrane ,branitelja i HZMO) dovodi cijeli susutav Obrane u pitanje. Možda zvuči pomalo apokaliptično , na žalost to je pravo stanje stvari koje treba nazvati pravim imenom.

Jutros sam se odazvao Pozivu za priopćenje RR uz potrebnu dokumentaciju (Rješenje o mirovini 100% opća nesposobnost i Rješenje o invalidnost) dočekalo me je dvojica službenika koji nisu tražili na uvid ni osobnu iskaznicu za utvrđivanje identiteta. Rekao sam da mi zdravstveno stanje ne dozvoljava sudjelovanje u Pričuvnom sastavu i u suprotnost je sa Zakonom. Situacija koju sam zatekao na mjestu predviđenom za priopćavanje RR sličila je više nekoj Audiciji za glumce u amaterskom kazalištu , da scena nije bila otužna sa "istrošenim starim ratnicima" koji imaju raznih na oko vidljivih zdravstvenih i inih problema, kao i zavidnu količinu kilograma viška bila bi smiješna.

Na izlasku sam postavio sebi pitanje na glas "zar smo se mi doista borili za ovakvo stanje u društvu i Državi ".Političarima smo prepustili svo vođenje i upravljanje državom i našim životima ,do čega su nas doveli moglo bi se figurativno reći: " drugovi došli smo do ivice ponora, potrebno je napraviti odlučan korak naprijed".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na izlasku sam postavio sebi pitanje na glas "zar smo se mi doista borili za ovakvo stanje u društvu i Državi ".Političarima smo prepustili svo vođenje i upravljanje državom i našim životima ,do čega su nas doveli moglo bi se figurativno reći: " drugovi došli smo do ivice ponora, potrebno je napraviti odlučan korak naprijed".

 

poslije rata dolazi razdoblje mira (kao poslijekiše dolazi sunce). rat vode vojnici. Hrvatska nije vojna država iako su je branitelji(vojnici) očuvali i učinili samostalnom i "nezavisnom". civilnu vlast biraju građani. pravo birat imaju i oni koji Hrvatsku nisu htjeli ili je nisu voljeli. ti građani i oni koji ne izlaze na izbore dali su glas političkoj opciji koja hrvatsku uništava i zadužuje. šta je narod birao to je i dobio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vasem slucaju (to ste trebali odraditi nakon odlaska u mirovinu) trebate preko vaseg Ureda za obranu podnijeti zahtjev Novackoj komisiji za ocjenu sposobnosti za vojnu sluzbu pricuvnika. Na osnovu medicinske dokumentacije i cinjenice da imate opcu nesposobnost za rad, jedino logicno sto mogu je da Vas proglase nesposobnim za vojnu sluzbu. Ja sam to odradio odmah po odlasku u mirovinu, tako da me birokrati ne maltretiraju sa vojnim vjezbama i RR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vasem slucaju (to ste trebali odraditi nakon odlaska u mirovinu) trebate preko vaseg Ureda za obranu podnijeti zahtjev Novackoj komisiji za ocjenu sposobnosti za vojnu sluzbu pricuvnika. Na osnovu medicinske dokumentacije i cinjenice da imate opcu nesposobnost za rad, jedino logicno sto mogu je da Vas proglase nesposobnim za vojnu sluzbu. Ja sam to odradio odmah po odlasku u mirovinu, tako da me birokrati ne maltretiraju sa vojnim vjezbama i RR.

Dok sam odlazio u mirovinu o istome su iz mupa odmah izvjestilibi vojni ured.

Ja bi volio dobiti takav poziv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vasem slucaju (to ste trebali odraditi nakon odlaska u mirovinu) trebate preko vaseg Ureda za obranu podnijeti zahtjev Novackoj komisiji za ocjenu sposobnosti za vojnu sluzbu pricuvnika. Na osnovu medicinske dokumentacije i cinjenice da imate opcu nesposobnost za rad, jedino logicno sto mogu je da Vas proglase nesposobnim za vojnu sluzbu. Ja sam to odradio odmah po odlasku u mirovinu, tako da me birokrati ne maltretiraju sa vojnim vjezbama i RR.

Dok sam odlazio u mirovinu o istome su iz mupa odmah izvjestilibi vojni ured.

Ja bi volio dobiti takav poziv.

Ahahahaha....pa da se priblizim oruzju......uf ! Po vesu mi pise da sam vojni policajac.

 

Samo ne znam bi li mi dali da budem vojni s obzirom da sam prvo bio u profesionalnoj a sad sam u opcoj iz mup-a i to mi je jedina srednja skola i jedino zanimanje.

 

Ma nema veze, bas bi napravio malo reda ka VP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema potrebe,vjerujemo ti....

..ma tražim je zbog sebe, baš me zanima jesam li sposoban il' ne :smijeh2:..

 

samo nismo svi nosili vojnu knjižicu....

 

..izgleda se nekako posebno brinu o meni..

 

Ja bi volio dobiti takav poziv

Ahahahaha....pa da se priblizim oruzju.....

 

..ma kakvom oružju..trebalo vas sve zatvoriti u drveni sanduk, napisati "otvori samo u slučaju rata" i spremiti u neko skladište :smijeh2::smijeh2:..

 

Ma nema veze, bas bi napravio malo reda ka VP.

 

..ja bi ti moga pomoć napravit nered :brije::brije:..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad sam otišao u profesionalnu mirovinu predao sam taj zahtjev za oslobađanje i odbili su mi uz obrazloženje da sam nešto kao smanjeno sposoban uglavnom bio sam sposoban i sada da tražim vjerovatno bi prošao isto pošto nisam u općoj,mada mislim da je to kod njih sve kako neko invidualno odluči,što očekivati od ureda koji šalju pozive mrtvima,ništa ama baš ništa,možda i njima treba dati koju kunu da malo prorade po zakonu i za ono zašto su plaćeni,ja ih razumijem nije lako sjediti 8 uri u uredu i primati plaću od možda 5-6000 kuna,sjediti i još tipkati na komp ko to može,to je stvarno iscrpljujući posao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad sam otišao u profesionalnu mirovinu predao sam taj zahtjev za oslobađanje i odbili su mi uz obrazloženje da sam nešto kao smanjeno sposoban uglavnom bio sam sposoban i sada da tražim vjerovatno bi prošao isto pošto nisam u općoj,mada mislim da je to kod njih sve kako neko invidualno odluči,što očekivati od ureda koji šalju pozive mrtvima,ništa ama baš ništa,možda i njima treba dati koju kunu da malo prorade po zakonu i za ono zašto su plaćeni,ja ih razumijem nije lako sjediti 8 uri u uredu i primati plaću od možda 5-6000 kuna,sjediti i još tipkati na komp ko to može,to je stvarno iscrpljujući posao

 

Kad bi dobio poziv , otisao bi u ured za obranu i ulimativno inzinstirao na vojnom rasporedu kao vojni policajac , kao sto mi i pise u vojnoj iskaznici a sto i jesam cijeli zivot , tocnoje od 14 god zivota i to samo bez ovo vojni.

 

Nakon toga sve te stakote , miseve i ine glodavce koji se skrivaju na zvuk petarde bi postrojio i osobno nad istima izvrsio obuku u trajanju od 21 dan.

 

Tko prezivi, pricao bi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj slučaj:

Nakon što sam otjeran iz HV-a u mirovinu po članku 11. (profesionalna nesposobnost - nesposoban za vojnu službu), dobijem poziv za ratni raspored. Idem u Ured za obranu i tip me hoće rasporediti, ali mu ja kažem da nije normalan jer ako nisam sposoban za vojsku kako me onda može rasporediti u pričuvu. Tražio me da mu donesem rješenje komisije i liječničke nalaze na što sam mu rekao neka si sam to traži službenim putem od MORH-a. Od tada me nitko više nije kontaktirao, a prošlo je više od 12 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Nikada me nisu zvali po pitanju RR,niti su me ikada pitali kako sam,kako je u mirovini nakon što su me potrošili i poterali,sada sam samo u milosti i nemilosti sustava na koljenima (hzmo) oni ne daju RR, ali me mogu pozvat da vide jel sam živ(nešto što nemožeš promjenit,prihvati).

U mojoj vojnoj knjižici kao i u svim važnijim dokumentima ,a pogotovo rješenjima svagdje ima nepravilnosti,to nije normalno,u knjižici vojnoj rubrika "sudjelovanje u ratu" ima upisn samo podatak iz pričuvne brigade ZNGRH,19.09.1991. do 14.11.1992. dok onaj drugi period od 15.12.1992. do 11.o3.2003.nema uopće,kad bi ja to odnio u ured za obranu oni bi rekli da im donesem potvrdu o navedenom ,najvjerovatnije,ili kuda da odnesem knjižicu da se evidentira pripadnost GBR (DVO) čudno,može li netko pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikada me nisu zvali po pitanju RR,niti su me ikada pitali kako sam,kako je u mirovini nakon što su me potrošili i poterali,sada sam samo u milosti i nemilosti sustava na koljenima (hzmo) oni ne daju RR, ali me mogu pozvat da vide jel sam živ(nešto što nemožeš promjenit,prihvati).

U mojoj vojnoj knjižici kao i u svim važnijim dokumentima ,a pogotovo rješenjima svagdje ima nepravilnosti,to nije normalno,u knjižici vojnoj rubrika "sudjelovanje u ratu" ima upisn samo podatak iz pričuvne brigade ZNGRH,19.09.1991. do 14.11.1992. dok onaj drugi period od 15.12.1992. do 11.o3.2003.nema uopće,kad bi ja to odnio u ured za obranu oni bi rekli da im donesem potvrdu o navedenom ,najvjerovatnije,ili kuda da odnesem knjižicu da se evidentira pripadnost GBR (DVO) čudno,može li netko pomoć

 

za RR sam prijavija praznu malokalibarsku fišekliju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali bi imati u evidenciji ovi u uredu za obranu. Jedino što bi ti u vojnu knjižicu upisali samo do 30.06.'96 do kad je službeno bilo ratno stanje.

 

Spitfire; pitao sam u uredu za obranu gdje kažu da se taj dio ne upisuje u vojnu knjižicu,pričuva da ali DVO ne,zato što se to vodi pod staž, ostade čudno kao da sam radio u vodovodu, dali je to točno teško je za zaključit,jedino iskustva drugih kolega po ovom pitanju, poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitfire; pitao sam u uredu za obranu gdje kažu da se taj dio ne upisuje u vojnu knjižicu,pričuva da ali DVO ne,zato što se to vodi pod staž, ostade čudno kao da sam radio u vodovodu, dali je to točno teško je za zaključit,jedino iskustva drugih kolega po ovom pitanju, poz.

 

tako je. DVO imaju personalni karton i tamo se sve evidentira. DVO nemaju vojnu knjižicu! sve se evodentira kroz osobni karton=osobnik za DVO. VK je za pričuvu.

dakle,kao pričuva imaš VK i noj se evidentira postrojba i vrime,učešće u ratu.....a za vrime DVS podatci su u osobniku // personalni karton //.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitfire; pitao sam u uredu za obranu gdje kažu da se taj dio ne upisuje u vojnu knjižicu,pričuva da ali DVO ne,zato što se to vodi pod staž, ostade čudno kao da sam radio u vodovodu, dali je to točno teško je za zaključit,jedino iskustva drugih kolega po ovom pitanju, poz.

 

Ja imam ratni put ( original ) i rješenje vojnog ureda o vojnom roku koji sam obavio radeći nakon srednje 2 godine u mup-u. Nisam bio u MORHU ni dana, sve i samo MUP.

 

Tako da imam sve crno-na bijelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

prije nea 3 tjedna nas nekoliko starih isluženih časnika smo dobili pozive za upis u vojnu evidenciju! u MORHU-odjel mobilizacije nemaju ama baš nikakve podatke od DVO osim imena i prezimena,adrese i datuma rođenja. ostali ljudi paffffkad smo došli. ali smo najprije sve ispričali i popunili onaj upitnik. dva bojnika i pukovnik topništva. nama je žao što više ne možemo,a rado bi u pričuvu da možemo!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, crny46 je napisao:

prije nea 3 tjedna nas nekoliko starih isluženih časnika smo dobili pozive za upis u vojnu evidenciju! u MORHU-odjel mobilizacije nemaju ama baš nikakve podatke od DVO osim imena i prezimena,adrese i datuma rođenja. ostali ljudi paffffkad smo došli. ali smo najprije sve ispričali i popunili onaj upitnik. dva bojnika i pukovnik topništva. nama je žao što više ne možemo,a rado bi u pričuvu da možemo!!!

Moj školski kolega iz osnovne (a njegov brat je mom bratu vjenčani kum) je dobio poziv da odsluži vojsku, jedino što je '91. poginuo kod Gospića.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, crny46 je napisao:

prije nea 3 tjedna nas nekoliko starih isluženih časnika smo dobili pozive za upis u vojnu evidenciju! u MORHU-odjel mobilizacije nemaju ama baš nikakve podatke od DVO osim imena i prezimena,adrese i datuma rođenja. ostali ljudi paffffkad smo došli. ali smo najprije sve ispričali i popunili onaj upitnik. dva bojnika i pukovnik topništva. nama je žao što više ne možemo,a rado bi u pričuvu da možemo!!!

crni46; i ja sam dobio upitnik prije 3 mjeseca da ispunim i poštom pošaljem u ured za obranu,isti dan ih nazvao da pitam što im je to oni kažu to je ništa samo evidencije radi.Iz upitnika vidjeli gdje stanujem, koji čin imam i ostale regule(RVI 20%teški oblik,razoružan 2005. kao opasan za okolinu,izmožden,bolestan,opća nesposobnost za rad i drugo, drugovi mi pošalju poziv za upis RR. Reci mi šta da im kažem kad dođem na mjesto upisa,da više ne mogu,da sam bolestan ili što već. Što ako uopće ne dođem,dali su zakonom propisane kakve sankcije,što se eventualno može napraviti prije dolaska na mjesto upisa,da ne upadnem u nevolje isprovociran od strane onih koji ne rade svoj posao kako treba, ako imaš volje podjeliti  saznanja, lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ntpr je napisao:

crni46; i ja sam dobio upitnik prije 3 mjeseca da ispunim i poštom pošaljem u ured za obranu,isti dan ih nazvao da pitam što im je to oni kažu to je ništa samo evidencije radi.Iz upitnika vidjeli gdje stanujem, koji čin imam i ostale regule(RVI 20%teški oblik,razoružan 2005. kao opasan za okolinu,izmožden,bolestan,opća nesposobnost za rad i drugo, drugovi mi pošalju poziv za upis RR. Reci mi šta da im kažem kad dođem na mjesto upisa,da više ne mogu,da sam bolestan ili što već. Što ako uopće ne dođem,dali su zakonom propisane kakve sankcije,što se eventualno može napraviti prije dolaska na mjesto upisa,da ne upadnem u nevolje isprovociran od strane onih koji ne rade svoj posao kako treba, ako imaš volje podjeliti  saznanja, lp.

"Među vukovima treba biti vuk, a ne janje."

Poslat ce oko cca  15000 poziva, s time da racunaju na cca 9000 pricuvnika. 

"Korov se sječe u korijenu."

Da, po mom mišljenju s njima u ovakvim situacijama treba biti bezobrazan jer i oni su takvi, čim šalju pozive nama koji smo onda bili spremni na sve, koji smo onda dali maximum od zdravlja, koji smo tada dok su ti isti stakorski misevi bili na kilometrima od prve crte, bili u blatu, na kisi i zimi....a ne salju pozive onima koji su tada sa 25.godina bili studenti ili anemicni....?

Pa dokle da mi na svojim leđima držimo stupove mostova po kojim mostovima se vozaju debeloguzci ?

NE !

Neću !

Ne želim da cujem ni znam za te njihove pozive. 

Ici cu, ali samo onda kada prije mene istu obuku odrade svi koji su u vrijeme rata na ovaj ili onaj način iskemijali sebi da ne obuku odoru hrvatskog vojnika ili policajca.

Kada i ako dobijem isti poziv , otici cu onome tko mi ge je poslao i reci mu da si s njime obrise guzi.u.

Pozdrav braći po oružju.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene ako pozovu... pristajem na sve što traže, dragovoljno.
Odmah ću zahtijevati i oružje (naravno od toga ništa) ali također letim odmah i u MUP gdje su mi oduzeli pištolje na dozvolu zbog bolesti, da mi isti tren vrate iste. Ako su ih već prodali ili podijelili među sobom, a sigurno jesu, odmah da mi daju nabavni list za držanje i nošenje oružja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , PrEsVeTli je napisao:

Pa kaj mene ne pozovu, odma se javim, za 150 kn dnevno igrati se rata zvuči prilično dobro, i baš me interesira u koju bi me postrojbu strpali i sa kojim zadaćama. Naravno da bi u tim igricama sudjelovao u skladu sa svojim mogućnostima i još kad bi svakih 6 mjeseci bilo po desetak dana obuke ;) 

Oho ho ! Bilo bi za kavu ali i gužve za prijavljivanje ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam opet po običaju ispao iz igre... Svi dobili pozive a ja nisam, sramota i ponižavanje.
Pa što se ovo događa samo meni u ovoj državi... ni poziv u pričuvu mi ne žele poslati. Sad će se dogoditi to da kad prvi put budu bilo kakvi prosvjedi i vikanje i vrištanje kako branitelji i HRVI uživaju sve povlastice i prava... ja fizički napadam sve redom, nema biranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, petar2013 je napisao:

Ja sam opet po običaju ispao iz igre... Svi dobili pozive a ja nisam, sramota i ponižavanje.
Pa što se ovo događa samo meni u ovoj državi... ni poziv u pričuvu mi ne žele poslati. Sad će se dogoditi to da kad prvi put budu bilo kakvi prosvjedi i vikanje i vrištanje kako branitelji i HRVI uživaju sve povlastice i prava... ja fizički napadam sve redom, nema biranja.

I ti žališ za time, neka oni tebi pošalju kakvu "punu plavu koverticu", ma može i bijela samo nek je puna, za poziv budeš lako...:ideja:

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili planiraju od nas ovdje prisutnih složiti jednu posebnu jurišnu jedinicu.
Valjda su iskalkulirali, ovi su totalno sjeb..i, raočarani i njih kad pustimo naprijed sve je gotovo taj tren.
Samo... možda da se posavjetuju što će biti kad se budemo vraćali od naprijed...

Inače, dobio moj susjed poziv i raspored, budala je na kubik, taj ne smije imati jastuk u rukama jer se odmah samozlijedi... i sad njemu dati pušku... i bez municije napraviće sranje s njom. E sad, tu mi je malo isto nejasno, prije 2 godine si je režući drva odrezao dva prsta na desnoj ruci, palac i kažiprst... Biće da oni nemaju tu informaciju.

Ma od svega toga koliko vidim sprdnja najobičnija... valjda da pokažu EU da imamo spremnu (jel se to smije reći?) pričuvu iliti rezervu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , petar2013 je napisao:

. E sad, tu mi je malo isto nejasno, prije 2 godine si je režući drva odrezao dva prsta na desnoj ruci, palac i kažiprst... Biće da oni nemaju tu informaciju

Pa neki guzičar u nekom uredu će ti objasniti da je tvoj susjed odmah čim je došao na hitnu trebao obavijestiti ured za obranu da više nije 'spreman'.:tikvan:

A možda i prije poziva hitnoj... ne znam.

 

Citiraj

... da imamo spremnu (jel se to smije reći?) ....

Bitno je da se dade veliki publicitet svakoj budaletini koja provocira .

Nije bitno da su mlade generacije "Za EUropu spremne" ... tj, za trajno odseljenje u bolji život kad ga nema ovdje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija