Jump to content

Suđenje u razumnom roku


zao

Preporučene objave

Koliki je vremenski rok u kojem Viši sud mora riješiti moju žalbu . podnesenu protiv rješenja Suda o odbacivanju zahtjeva za za.štitu prava na suđenje u razumnom roku (sukladno čl.67. st.1. Zakona o sudovima)? U navedenom zakonu se baš o tome nigdje ne govori, jer po mojem (laičkom) mišljenju, članci 63. - 67. se odnose na zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, dok se čl. 68. - 73. odnose na zahtjev za isplatu primjerene naknade (zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Nije problem pričekati još mjesec dana (kad inicijalni postupak traje tri i po godine), strah me je da ipak nema neki rok, koji "ne piše u zakonu"....

I što mi slijedi u listopadu (ako ne bude odgovora na žalbu ili ako taj odgovor bude negativan), podnošenje zahtjeva za isplatom primjerene naknade? I kome se podnosi taj zahtjev, koji je sud neposredno viši sud u odnosu na Županijski sud (od kojeg čekam odgovor na svoju žalbu)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I što mi slijedi u listopadu (ako ne bude odgovora na žalbu ili ako taj odgovor bude negativan), podnošenje zahtjeva za isplatom primjerene naknade?

 

Prije bih išao sa požurnicom i predstavkom predsjedniku višeg suda.

 

I kome se podnosi taj zahtjev, koji je sud neposredno viši sud u odnosu na Županijski sud (od kojeg čekam odgovor na svoju žalbu)?

 

Vrhovni sud, ali je pitanje možete li ići sa ovim drugim zahtjevom prije odluke predjsednika po ovom prvom zahtjevu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

U međuvremenu je Viši sud (u ovom predmetu to je Županijski sud) donio odbijajuće rješenje (na moju žalbu glede odbijanja zahtjeva za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku). Mogu li svejedno podnijeti zahtjev za isplatu primjerene naknade zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku I SUKLADNO KOJEM ČLANKU ZAKONA O SUDOVIMA, jer (prema mojem mišljenju) niti jedan članak tog zakona ne određuje prava stranke ako Viši sud odbije njenu žalbu (na koju stranka ima pravo sukladno čl.67. st.1.)? Ako ne mogu podnijeti zahtjev za isplatu primjerene naknade, preostaje li mi samo tužba Ustavnom sudu?

uređeno: od zao
greška u pisanju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Mislio sam na ustavnu tužbu protiv rješenja Županijskog suda, kojeg sam zaprimio 1.listopada 2016..?

I još jedna stvar (općenito): znači li to da se zahtjev za isplatu primjerene naknade može podnijeti samo ako Viši sud (rješavajući žalbu nakon odbacivanja zahtjeva za zaštiu prava na suđenje u razumnom roku):

a) donese pozitivno rješenje

b) ne donese nikakvo rješenje

 

Pozdrav svima

uređeno: od zao
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam na ustavnu tužbu protiv rješenja Županijskog suda, kojeg sam zaprimio 1.listopada 2016..?

 

S kojom osnovom? Odnosno, u čemu vidite povredu svojeg Ustavom zajamčenog prava?

 

Razumijem vas da želite čim prije okončati agoniju postupka, ali nažalost, u nas se 3 i pol godine definitivno ne smatraju povredom prava na suđenje u razumnom roku.

 

I još jedna stvar (općenito): znači li to da se zahtjev za isplatu primjerene naknade može podnijeti samo ako Viši sud (rješavajući žalbu nakon odbacivanja zahtjeva za zaštiu prava na suđenje u razumnom roku):

a) donese pozitivno rješenje

b) ne donese nikakvo rješenje

 

Pravo na primjerenu naknadu imate isključivo u slučaju da predmet, po prihvaćenom zahtjevu za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, nije riješen ni u naknadno određenom roku koji je specificirao sam predsjednik suda prihvaćajući vaš prvotni zahtjev. Ako vam je zahtjev odbijen, nema se ni prava na naknadu, osim ako bi ustavnom tužbom uspjeli ishoditi drugačiju odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija