Jump to content

Molim savjet - susret s ovrhom 1.put


Željka2

Preporučene objave

Postovana ekipo,

Molila bih vas iskren i mudar savjet.

Zivim u stanu koji je u vlasnistvu mog sina. Njegov otac je nakon naseg razvoda (2013.g) darovao stan sinu.

S obzirom da je moj ex bio neplatisa (zato i je ex) nije redovno placao sredstva zajednicke pricuve pa se stvorio dug.

Nakon razvoda 2013.g. ja i sin redovno placamo te racune...zaostale nismo!

Firma koja odrzava zgradu je ovrsila mog ex na veci dio duga no medjutim ne mogu se naplatiti.

Sad su poslali novu ovrhu na mog sina ali za racune koji su placeni! (Stoji u prilogu ovrhe i kao dug se navode placeni racuni. )

Kontaktirala sam ih .rekla im da smo spremni platiti dio duga koji nije ovrsen mom ex, al me ignoriraju.

Mogu se zaliti no ima li u ovom ludilu to uopce smisla??!! Jer ne zelim nam gomilati nove troskove a s njima se kaciti mi je suludo.

 

Unaprijed hvala na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana ekipo,

Molila bih vas iskren i mudar savjet.

Zivim u stanu koji je u vlasnistvu mog sina. Njegov otac je nakon naseg razvoda (2013.g) darovao stan sinu.

S obzirom da je moj ex bio neplatisa (zato i je ex) nije redovno placao sredstva zajednicke pricuve pa se stvorio dug.

Nakon razvoda 2013.g. ja i sin redovno placamo te racune...zaostale nismo!

Firma koja odrzava zgradu je ovrsila mog ex na veci dio duga no medjutim ne mogu se naplatiti.

Sad su poslali novu ovrhu na mog sina ali za racune koji su placeni! (Stoji u prilogu ovrhe i kao dug se navode placeni racuni. )

Kontaktirala sam ih .rekla im da smo spremni platiti dio duga koji nije ovrsen mom ex, al me ignoriraju.

Mogu se zaliti no ima li u ovom ludilu to uopce smisla??!! Jer ne zelim nam gomilati nove troskove a s njima se kaciti mi je suludo.

 

Unaprijed hvala na odg

 

obveza plaćanja računa postoji od kad je postao vlasnik stana.

dugove predhodnog vlasnika (koje nemogu naplatiti) nije dužan plaćati(osim ako je to navedeno u darovnom ugovoru.

korisno bi bilo koristiti usluge odvjetnika. košta ali ako dobijete spor imate pravo na povrat nužnih troškova (ako ih tražite).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Evo dobre vijesti...

prigovor je uvazen i sud je donio rijesenje da se stavlja izvan snage rijesenje o ovrsi.

Sretno svima i hrabro!

 

A da li iza toga piše da će se postupak nastaviti na Općinskom sudu kao parnica zbog PRIGOVORA PROTIV PLATNOG NALOGA?

Ako je tako očekujte poziv na sud gdje će te morati dokazati navedeno u prigovoru na PRIJEDLOG ZA OVRHU! Naravno, ako je vaš prigovor utemeljen sud će presuditi u vašu korist!:pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

 

Nakon što je sud odlučio da je ovrha izvan snage, jučer je došla žalba odvjetnice od ovršenika u tom postupku.

Naime, ja sam napravila glupost, ali iz neiskustva i neznanja.

Napravila sam prigovor tj. žalbu u ime svog sina (koji je bio ovršenik), ali nisam imala njegovu punomoć.

Sada odvjetnica traži da sud odbaci rješenje jer prigovor nije bio utemeljen?!

A to što sina ovršuje za nešto što nije dužan nema veze?!?!

 

Može li se išta napraviti? :tikvan::tikvan::tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija