Jump to content

Smrt ovrhovoditelja (fizička osoba)


Damir Šestek

Preporučene objave

Kako postupiti kada je ovrhovoditelj fizička osoba (zelenaš)i isti umre.Naime plaćam kao jamac ovrhu iz 1994.godine za dug od 2500 DEM

i do sada sam isplatio 147 000 kuna.Navodno sam blizo isplate kamata koje nitko nije izračunao, samo je sud donesao odluku od kada se kamate plaćaju(1994) Rješenje suda je od 2007.godine. Zaposlen sam u školi kao učitelj i mjesečno mi se uzima 2800 kuna.Imam troje djece i nezaposlenu suprugu.Sada me očekuje glavnica.Prije nekoliko dana ovrhovoditelj je umro.Što mi je činiti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako postupiti kada je ovrhovoditelj fizička osoba (zelenaš)i isti umre.Naime plaćam kao jamac ovrhu iz 1994.godine za dug od 2500 DEM

i do sada sam isplatio 147 000 kuna.Navodno sam blizo isplate kamata koje nitko nije izračunao, samo je sud donesao odluku od kada se kamate plaćaju(1994) Rješenje suda je od 2007.godine. Zaposlen sam u školi kao učitelj i mjesečno mi se uzima 2800 kuna.Imam troje djece i nezaposlenu suprugu.Sada me očekuje glavnica.Prije nekoliko dana ovrhovoditelj je umro.Što mi je činiti ?

 

zašto nadležnom sudu ne podneseš tužbu za utvrđivanje ništavnim djela ugovora u kom su lihvarske kamate (veče od zakonskih).

tužbu možeš podnijeti i protiv nasljednika.

 

na čiji račun sjeda ovrha?

obavjesti sud o smrti ovrhovoditelja i traži obustavu ovrhe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novac se i dalje uplaćuje na račun umrle osobe,jer u računovodstvu kažu da moraju dobiti od suda obavijest o obustavi.

Zanima me da li mogu podnijeti i kaznenu prijavu radi ne srazmjerne imovinske koristi ili nešto slično protiv nasljednika ili na neki način tražiti reviziju zbog dugotrajnosti postupka? Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznenu prijavu nažalost možete zaboraviti, imajući u vidu da je kazneno djelo lihvarskog ugovora tzv. kazneno djelo stanja, što znači da je počinjeno danom sklapanja takva ugovora, a tu je onda, obzirom da je ugovor sklopljen još 1994. godine, nastupila zastara kaznenog progona.

 

Trebali ste prije reagirati glede kaznenog dijela vašeg slučaja, ali i dalje ostaje ovo o čemu piše Bovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija