Jump to content

Smrt davatelja uzdržavanja


agadir

Preporučene objave

Davatelj osiguranja o doživotnom uzdržavanju umrao (ptrimatelj je stariji član obitelji)održana ostavinska rasprava, ali nije bilo riječi o ugovoru koji je obostrano potpisan i ovjeren.U njemu su nekretnine i pokretnine kao i ušteđevina.

 

Zakonski zastupnici iza davatelja osiguranja(ima ih više) isti namjeravaju dogovorno ispoštovati,no primatelj misli da to nije moguće bez njegovog pristanka on nema bračnog druga niti djece,što preporučate zakonskim nasljednicima da naprave,mjenja li što na stvari ako se primatelj sada oženi.

 

Hvala

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Davatelj osiguranja o doživotnom uzdržavanju umrao (ptrimatelj je stariji član obitelji)održana ostavinska rasprava, ali nije bilo riječi o ugovoru koji je obostrano potpisan i ovjeren.U njemu su nekretnine i pokretnine kao i ušteđevina.

 

Zakonski zastupnici iza davatelja osiguranja(ima ih više) isti namjeravaju dogovorno ispoštovati,no primatelj misli da to nije moguće bez njegovog pristanka on nema bračnog druga niti djece,što preporučate zakonskim nasljednicima da naprave,mjenja li što na stvari ako se primatelj sada oženi.

 

Hvala

 

Poštovani agadir.

Nisam pravnik, ali imao sam slučaj uzdržavanja, ali dosmrtnog. Normalno, bio je dogovor i prisutnost cijele obitelji i nasljednika. Javni bilježnik,dva svjedoka koji nisu u krvnom srodstvu. Primatelj i davatelj upoznati o posljedicama nepridržavanja ugovora itd.

 

Moje je mišljenje da bi bilo najbolje međusobni dogovor nasljednika iza pokojnog kao nositelja primatelja uzdržavanja i davatelja uzdržavanja.

Bilo bi po mom nejbezbolnije kada bi se dogovorili "kalkulacija" ...dana ...uzdržavanja, postupci, radnje, uloženo, itd. i isplata

od strane primatelja ako se on slaže sa time. Moj je savjet da se namirite bilo nekretninanma (pokretnim-nepokretnim) ili gotovinom. Raskinete ugovor službeno, ali bez sudske parnice.

 

Druga varijanta je opet dogovor sa primateljem i novi ugovor između davatelja i primatelja uzdržavanja sa zakonskim nasljednicima. Ako pristaje primatelj pokušajte sastaviti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju. Velika razlika ( doživotno-dosmrtno) uzdržavanje.

Međutim, bez obzira kakav ugovor se satavi treba ga ispoštovati i od primatelja i davatelja.

 

Život radi čuda.....postoje velike mogućnosti da se primatelj predomisli i nešto krene naopako.

To je moje mišljenje. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija