Jump to content

Neborbeni i borbeni sektor pitanje!


zoranp

Preporučene objave

Nisam bio u tome i jeste problem što se narodna zaštita računa kao neborbeni sektor iako sam bio u naoružanim odredima nz i ranjen u nz i na osnovu toga imam trajno 20 hrvi.Imam 147 dana neborbenog sektora od 31.07.1991-24.12.1991. Neznam čemu smisao statusa Dragovoljca i Branitelja, koja li je budaletina pisala zakone da mi je znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bio u tome i jeste problem što se narodna zaštita računa kao neborbeni sektor iako sam bio u naoružanim odredima nz i ranjen u nz i na osnovu toga imam trajno 20 hrvi.Imam 147 dana neborbenog sektora od 31.07.1991-24.12.1991. Neznam čemu smisao statusa Dragovoljca i Branitelja, koja li je budaletina pisala zakone da mi je znati.[/quote

 

Obzirom da je prema pisanju medija angažirano oko 275 osoba, profesionalaca, sa ciljem izrade novog ZOPHBDR-a , pretpostavljam da će i narodna zaštita kao i ostali nedostaci biti dorečeni u novom zakonu.

Poštovani Đ.Glogoški, J. Klemm, H. Vukušić, LJ.Ć. Rojs i drugi.

 

Za koji dan će jesen i zima, a još se ništa ne klima.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bio u tome i jeste problem što se narodna zaštita računa kao neborbeni sektor iako sam bio u naoružanim odredima nz i ranjen u nz i na osnovu toga imam trajno 20 hrvi.Imam 147 dana neborbenog sektora od 31.07.1991-24.12.1991. Neznam čemu smisao statusa Dragovoljca i Branitelja, koja li je budaletina pisala zakone da mi je znati.

Poštovani, ipak mi je malo nejasno da imate status HRVI Domovinskog rata, a da ostvarujete tako malu mirovinu...

Savjetujem Vam da se, vezano za to, obratite pravniku HVIDRE čiji ste član temeljem Vašeg statusa HRVI-a Domovinskog rata, vjerujem da će Vas isti uputiti na Vaša prava, tj. pogledati i razjasniti Vam da li je moguće da, kao HRVI Domovinskog rata, primate tako malu mirovinu i iznosu od 1.100,00 kn.

Sretno...:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...
Na 05. 09. 2016. at 16:37, zoranp je napisao:

Nisam bio u tome i jeste problem što se narodna zaštita računa kao neborbeni sektor iako sam bio u naoružanim odredima nz i ranjen u nz i na osnovu toga imam trajno 20 hrvi.Imam 147 dana neborbenog sektora od 31.07.1991-24.12.1991. Neznam čemu smisao statusa Dragovoljca i Branitelja, koja li je budaletina pisala zakone da mi je znati.

Puno nelogičnosti sam uočio.....po kojoj logici dragovoljac može biti na prvoj liniji , a da nema reguliranu vojnu obavezu....?

....ili po kojoj logici su odabrali  "100 dana"...... prije 15. 01.  da trebaš biti u vojski da bi bio dragovoljac...? ....'ko je "bubnul" okruglo 100 dana i po kojim mjerilima.....?   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani upravo ja imam status dragovoljca a nisam regulirao vojnu obavezu i cijelo vrijeme 5 godina bio na prvoj crti u specijalnoj policiji, jer sam se s 17 godina javio u pričuvu mup jedinicu za posebne namjene 1991 a kada sam napunio 18 godina postao sam  aktivni djelatnik specijalne policije s više od 1490 dana u borbenom i preko 300 dana u neborbenom prilikom specijalizacije za protueksplozijsku zaštitu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Dennko je napisao:

po kojoj logici dragovoljac može biti na prvoj liniji , a da nema reguliranu vojnu obavezu....?

takva vremena....a i imate nekih osoba koja nisu podložna vojnoj obvezi ,a mogu na osnovu svoje želje ili sposobnosti učestvovati u ratu (npr. žene) ili starije osobe itd.....

prije 8 sati , Dennko je napisao:

ili po kojoj logici su odabrali  "100 dana"...... prije 15. 01.  da trebaš biti u vojski da bi bio dragovoljac...? ....'ko je "bubnul" okruglo 100 dana i po kojim mjerilima.....?   

zakonodavac tako odlučio...moglo je biti i 66 dana ili 6 itd...

vjerojatno je cilj bio (ako uzmemo u obzir i datum priznanja) da se prizna samo onima (osim izuzetaka) koji su pristupili do 10 mjeseca 91.,kao i da imaju 100 dana da se izbjegnu neki "prolaznici" sa 20 dana i slično...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 26. 01. 2022. u 5:25, Dennko je napisao:

Puno nelogičnosti sam uočio.....po kojoj logici dragovoljac može biti na prvoj liniji , a da nema reguliranu vojnu obavezu....?

....ili po kojoj logici su odabrali  "100 dana"...... prije 15. 01.  da trebaš biti u vojski da bi bio dragovoljac...? ....'ko je "bubnul" okruglo 100 dana i po kojim mjerilima.....?   

PA NEMA veze KO NIJE reguliro vojnu obavezu I bio naprvoj liniji zato I jest dragovljac ii of radio ga je tako sto je bio na prvoj liniji ili u narodnoj zastiti znam ih doosta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija