Jump to content

10%


hasko

Preporučene objave

  • Odgovora 337
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Objavljene slike

E,sad gdje je krivica (ili u kome) da branitelji nemaju svoju stranku (navodno postoji ili je postojala) pa da poput Mosta ili Živog zida nemamo barem 10 zastupnika u Saboru da brinu za braniteljsku populaciju ?

 

Ne znam je li pitanje općenito ili upučeno meni. Ako je meni, odgovor, u kome je krivica, je jako jednostavan. U tebi, meni, svima nama. Jer ovo da navodno postoji ili je postojala bi 70% branitelja isto odgovorilo, na pitanje postoji li braniteljska stranka. A koliko je meni poznato, postoje ih tri..zašto ih više ne zna za to pa onda i pokušaju se upoznati sa programom istih te ih onda i zaokružiti, ili je jednostavnije ne zamarati se s time nego doći na skup jedne, druge ili sad i treće opcije, zamahnuti zastavom, pokupiti dobivene kemijske, kape i sl. pa zaokružiti te, e o tome se već može napisati roman..a to bi onda bilo skretanje s teme...

 

Mediji imaju svoju "snagu", pa ako se malo učestalije piše o nekoj temi pa se pod nekim "pritiskom" nešto i pokrene.političari baš i ne vole da ih se povlači po medijima.

 

..nikakove koristi od toga..vidljvo na temi šatora..pisalo se i izvještavalo na veliko, pa jel im štetio?..nije..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitka, bez ljutnje.pitanje je i za tebe i mene i sve ostale branitelje.zašto nema samo jedna koja bi se promovirala kroz udruge branitelja.sigurno ima branitelja koji su u raznim strankama i imaju (po)neke pogodnosti pa ih ne bi baš zanimala stranka branitelja.

Ali ovdje se i postavlja pitanje tko bi to u Saboru trebao podupirati branitelje.svi koji su i bili branitelji došli su u Sabor kao "vojnici" stranke i tako "brane" načela sstranke a ne populacije kojoj i sami pripadaju.spominju i predsjednika HVIDR-e.kad je netko pročitao da je u jednoj godini obišao sve udruge Hvidre.a ima vremena.mora slušati ministra financija koliko će biti dodjeljeno novca i to raspodijeliti po podružnicama.da li su svi zadovoljni? gdje je predsjednik Veterana?ne istupa u javnosti.mogli su obojica dati izjavu o ovoj temi.a nisu.zašto?politika ne talasaj.nama ostaje samo dopisivanje i razmjena mišljenja.pozzzzu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buda o tome bi se, kako u svom postu navodi i Spitfire, dao napisati cijeli roman...

Po meni, jednostavno, krivi smo mi (svi) branitelji kada smo u početku dozvolili da nas se podijeli, ne što se tiče mišljenja (svako ima pravo na svoje mišljenje), već ciljeva i zaštite prava kompletne braniteljske populacije, s čime su se razvodnila ta prava i više, jednostavno, neznaš kome se obratiti, tko adekvatno štiti ta zakonom zagarantirana prava branitelja...itd....itd..., te nam, kako i navodiš, ostaje samo da se dopisujemo, razmjenjujemo mišljenja o tome "što bi bilo da je bilo.., što bi bilo, kad bi bilo.., što će biti, kad će biti...i sl.", no izlazi iz teme pa nebi o tome, a kako sam u početku naveo, cijeli roman bi se dao napisati...

..da rezimiram svoje mišljenje, krivi smo si sami (ne ja, ne ti, ne mi, nego svi branitelji) koji smo dozvolili te i takve podjele....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam poslao upit o ovome , adresirano na Vladu RH i ministra financija osobno. Znam biti jako nepopustljiv, a za ovo je rok za odgovor 30 dana. Vidjet ćemo nakon toga, ignorirati me ne smije, neću mu dozvoliti.

Svaka čast, jednostavno, ne sugeriram ništa, ali treba nas što više učiniti isto da shvate da nismo zaboravili na to, a i nećemo.., tj. da se ne radi o "izdvojenom slučaju"......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Svaka čast, jednostavno, ne sugeriram ništa, ali treba nas što više učiniti isto da shvate da nismo zaboravili na to, a i nećemo.., tj. da se ne radi o "izdvojenom slučaju"......

 

Kad ste si Vi dali truda, dajte nam tu napišite šprancu i adrese na koje trebano slati iste,i moje je mišljenje da što nas je više ,bit će i prije i bolje obavljenjo ono što nas ionako sleduje,to nije obećanje ludom radovanje, to je zakon koji sad treba biti ispoštovan!!!

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon je jasan.

Jasno je precizirano kad,tko i na koji način pokreće proceduru prestanka primjene zakona.

 

Članak 6.a (NN 157/13)

(1) Smanjenje mirovina i mirovinskih primanja, odnosno dodatka mirovini iz članka 3.a ovoga Zakona primjenjuje se od 1. siječnja 2014., a prestaje se primjenjivati kada će realni rast bruto društvenog proizvoda u svakom od tri prethodna uzastopna tromjesečja prema podacima Državnog zavoda za statistiku iznositi najmanje 2,0% u odnosu na isto tromjesečje prethodne kalendarske godine i ako je deficit državnog proračuna Republike Hrvatske u istom razdoblju manji od 3%.

(2) Odluku o prestanku smanjenja mirovina odnosno dodatka mirovini iz stavka 1. ovoga članka donosi Vlada Republike Hrvatske na prijedlog ministra nadležnog za financije.

 

Dakle adresa za slanje upita je ministar financija,a nije naodmet poslati podnesak i vladi RH istovremeno.

Osobno sam poslao i pozivam sve koji prate ovaj forum da postupe isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad ste si Vi dali truda, dajte nam tu napišite šprancu i adrese na koje trebano slati iste,i moje je mišljenje da što nas je više ,bit će i prije i bolje obavljenjo ono što nas ionako sleduje,to nije obećanje ludom radovanje, to je zakon koji sad treba biti ispoštovan!!!

Unaprijed hvala!

 

Eto tražili ste me da Vam napišem kome sam sve slao dopise, ne pitanja, pa ću Vam, iako sam već odgovorio u jednom prethodnom postu, to ponoviti:

Ministarstvu branitelja, Saboru-Odboru za veterane (tajniku i predsjedniku odbora), Ministarstvo financija i na znanje Predsjednici...

Baš sam ovih dana, nije me bilo nekoliko dana, od Ministarstva branitelja, prethodno od Odbora za veterane koji sam ovdje citirao, dobio obavijest da je moj dopis proslijeđen nadležnom Ministarstvu, tj. Ministarstvu financija, gdje se od njih traži da se preispita da li su se stekli uvjeti opisani u čl. 6.a Zakona... za ukidanje navedenog umanjenja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A evo i o usklađivanju mirovina danas iz Vlade:

 

Vlada predlaže izjednačavanje izračuna 'redovnih' i 'povlaštenih' mirovina

Izmjenama Zakona o mirovinskom osiguranju, Vlada, pak, predlaže da se i 'redovne' i 'povlaštene' mirovine određuju i usklađuju na isti način.

Naime, od kraja 2014. godine uveden je različit način usklađivanja mirovina ostvarenih prema posebnim propisima, tzv. povlaštenih mirovina, s onima koje se određuju prema općem propisu, odnosno redovnih mirovina. Od sredine 2015. u to su uključene i mirovine hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji, i to dio mirovina koje se je financirao iz državnog proračuna.

Takva je odluka donesena kako bi se utvrdilo, putem faktora proračuna, visina sredstava iz državnog proračuna za dio mirovina koje su priznate pod povoljnijim uvjetima i koje su stečene na povoljniji način.

Ujedno je cilj bio uspostaviti takav sustav usklađivanja cijele mirovine ili dijela mirovine s obzirom na izvor iz kojega se financiraju ta prava, dakle iz doprinosa ili državnog proračuna. No, kako se od 1. siječnja 2017. godine, uvodi jedinstvena aktualna vrijednost mirovine, razlozi za razdvajanje mirovine na dio mirovine za staž osiguranja i dio prema posebnom propisu pokazao se nepotrebnim, jer će se to pitanje urediti posebnim pravilnikom.

Stoga se ovim zakonskim izmjenama predlaže ukidanje posebne aktualne vrijednosti mirovine u mirovinskoj formuli prema kojoj se izračunava i usklađuje mirovina ili pripadajući dio mirovine prema posebnim propisima te se izjednačava način određivanja i usklađivanja i redovnih i povlaštenih mirovina.

Također, predlaže se i ukidanje instituta razdvajanja mirovine, prema kojem su se povlaštene mirovine razdvajale na dio mirovine za staž osiguranja, koji se financira iz doprinosa, i na dio mirovine pripadajućeg prema posebnom propisu, koji se isplaćuje iz proračuna.

Predloženim zakonom povećali bi se rashodi u državnom proračunu Republike Hrvatske i to za 96 milijuna kuna u 2017., 127 milijuna kuna u 2018. te 205 milijuna kuna u 2019. godini. Kako bi se nova pravila za izračun mirovina mogla početi primjenjivati od 1. siječnja iduće godine, Vlada predlaže Saboru donošenje ovog zakona po hitnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumno i realno rješenje s obzirom da smo tek krenuli s izlaskom iz krize .

Mislim da moramo biti odgovorni prema državnom proračunu ,time i državi koju smo stvarali i dopustiti vladi da uhvati zraka za novi zalet kroz postupno vraćanje oduzetog.

Nadam se da smo mi koji smo slali upite na sve moguće adrese doprinjeli da se ovo pitanje pokrenulo i da je rješenje povoljno.

Čestitke ministru branitelja Medvedu,ministru rada Čoriću i ministru financija Mariću na dobrom i kvalitetnom rješenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se sa tobom ecwashere,ako ima novca za tri saziva sabora,pa makar neko bio jedan dan u saboru i ako su nam uzeli odmah zašto bi mi imali razuma,u zakonu piše da se vraća ,a ne u obrocima,što se tiče odgovornosti prema proračunu mi smo bili odgovorni svatko nam je uzimao i nisu imali odgovornosti,a šta je sa invalidninama isto nam je skinuto,ali nikad povečano niti vračeno toliko o odgovornosti.Mislim da su si samo uzeli vrijeme da skontaju kako nas z....... .(ne smijem psovati) daleko je 2018 godina,a sad sam pročitao da je to u tri godine svake godine po 3,33 % dok nam to isplate bit će 2020 koliko će nas to doživjeti.Mislim da smo opet p.p..li

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad nam već vračaju u obrocima (što je bolje nego nikako) zašto nam nisu u obrocima i skidali, recimo svake godine po 3,33 %, mogli bi i sebi dizati plaće po 1,5 % svake godine pa će kroz nekoliko godina imati povećanje kao i mi povrat.

Dobro je postavljeno pitanje tko će to dočekati, svjedoci smo svakodnevnog umiranja branitelja pa do 2020-e će isplata biti puno manja jer očito i kad umremo pomažemo državi da se izvlači iz krize.

Ako se ne varam u zakonu piše : a prestat će se primjenjivati kada ... - dakle stvaranjem uvjeta prestaje primjena smanjenja od 10%.

Uvjeti su stvoreni a smanjenje se i dalje primjenjuje i primjenjivat će se još jedno vrijeme 10%, potom 6% a zatim 3%.

Nisam pravni stručnjak ali ako zakon kaže da će se prestat primjenjivati a primjena se nastavi u manjem postotku, vidi mi se da smo, kao i obično, i opet preveslani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom koliko nas je pomrlo u zadnje tri godine ,stvarno je vrlo amoralno na ovakav način vraćat uzeto,jedini smo mi kad god je trebalo bili prvi za smanjivat,kako bi se pomoglo izlasku iz krize,sad kad se nekakve naznake vide izlaska iz krize,daj te im sa počekom od godine dana tri sledeće godine po 3,33%,znači i na taj način pokušavaju ukrast sve ono od nesretnika(sretnika)koji u tom periodu umremo, vrlo ružno, nemojte ni vraćat ništa,imam 4 djece,brinut će se oni o meni,bitno da ste se vi natovarili!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto stigao mi je odgovor od Ministarstva rada i mirovinskog sustava, te ga citiram:

 

" Poštovani povodom Vašeg podneska Ministarstvu hrvatskih branitelja, a proslijeđenog ovom Ministarstvu dajemo odgovor kako slijedi:

 

Zbog teškog gospodarskog stanja i slabijeg punjenja proračuna, radi održivosti mirovinskog sustava bilo je potrebito smanjiti....itd...itd....

 

Prema objavljenim podacima Državnog zavoda za statistiku društveni bruto proizvod u dva uzastopna tromjesečja 2016. godine iznosio je više od 2%.

Ukoliko rast društvenog bruto proizvoda i u trećem uzastopnom tromjesečju 2016. godine bude veći od 2%, a deficit državnog proračuna u 2016. godine bude manji od 3% ispunili bi se propisani preduvijeti za isplatu mirovina bez umanjenja...

Ispunjenje gore navedenih zakonskih preduvijeta na temelju službenih podataka objavljuje Ministarstvo financija..."

 

I to je to, dakle, po njihovom se još nisu stekli uvjeti za isplatu mirovina bez umanjenja, potrebiti podaci za treće tromjesečje 2016. godine ......

 

A poštovani vukovar s Vama se u potpunosti slažem, kao i sa Vama poštovani hakela9, jer se nije, koliko znam, niti usklađivanje mirovina dosta dugo provodilo ili vrlo malo zamjetno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li to znači da od idućeg usklađivanja - usklađivanje ide na cijeli iznos mirovine ,a ne samo na civilni dio mirovine nego se diže i onaj vojni dio mirovine.

A iskreno, neznam ni ja, samo sam citirao njihov odgovor u kojem su sadržani podaci Državnog zavoda za statistiku koji su uvjet za ukidanjem umanjenja sukladno čl. 6a., a iz kojih proizlazi, po njihovom, da se još nisu stekli uvjeti isplate pune mirovine (bez ustezanja tih 10%)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz prijedloga državnog proračuna za 2017.

 

"Rashodi za kamate povećavaju se za 269 milijuna kuna, za provedbu mjera demografske politike za 168 milijuna kuna, za prava hrvatskih branitelja za 150 milijuna kuna, a za KBC Rijeka za 110 milijuna kuna."

 

E sad na što se ovaj dio povećanja za branitelje odnosi s obzirom da povrat smanjenja mirovina kreće tek od 2018.,to je pitanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz prijedloga državnog proračuna za 2017.

 

"Rashodi za kamate povećavaju se za 269 milijuna kuna, za provedbu mjera demografske politike za 168 milijuna kuna, za prava hrvatskih branitelja za 150 milijuna kuna, a za KBC Rijeka za 110 milijuna kuna."

 

E sad na što se ovaj dio povećanja za branitelje odnosi s obzirom da povrat smanjenja mirovina kreće tek od 2018.,to je pitanje?

 

Koliko sam ja shvatio ide objedinjavanje mirovine jednu koja podleže povečanjima i tu ode tih 150 milja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitajući ovaj članak ,može se zaključiti sljedeće.....sdp je skinuo 10% i to je udar na branitelje,antidržavni elementi,branitelji prevareni jer im se nikad neće vratiti itd....hdz skinuo 10% prije ovih i to na sve iznad 3500kn i nema opcije vraćanja ikada....to je hvalevrijedan potez,spašavanje države od propasti,branitelji svi sretni jer mogu doprinjeti oporavku zemlje sa tih 10% itd.itd...

 

zadivljen sam dokle će pojedini pojedinci pričati ispolitizirane priče,a ako se uopće nešto hoče riješiti ,rješenje je uvijek lako nači........jednostavno nije uopće bitno što piše ili ne piše u tim smanjenjima,nego jednostavno sabor donese odluku da se ta odluka o oba smanjenja ukine.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravljanje nepravde prema braniteljima,bivša vlast u Saboru oštro kritizira iako su sami

odredili uvjete pod kojima će se ta nepravda ukinuti.

Postavlja se pitanje što bi bilo da su ostali na vlasti.

Strašno je kako gledaju na branitelje ključni ljudi bivše vlade,dobro je da su nam glave ostale čitave prošle 4 godine.Ne ponovilo se:

 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-saboru-se-posvadali-zbog-braniteljskih-mirovina-spominjao-se-i-sator-rezignirani-petrov-prigovarao-jer-je-u-dvorani-bilo-jedva-20-zastupnika/5361575/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ma nebi se ni dotakli toga, sretni bi bili da niko to i ne spomene, tj. pokrene to pitanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravljanje nepravde prema braniteljima,bivša vlast u Saboru oštro kritizira iako su sami

odredili uvjete pod kojima će se ta nepravda ukinuti.

Postavlja se pitanje što bi bilo da su ostali na vlasti.

Strašno je kako gledaju na branitelje ključni ljudi bivše vlade,dobro je da su nam glave ostale čitave prošle 4 godine.Ne ponovilo se:

 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-saboru-se-posvadali-zbog-braniteljskih-mirovina-spominjao-se-i-sator-rezignirani-petrov-prigovarao-jer-je-u-dvorani-bilo-jedva-20-zastupnika/5361575/

 

Ovo je samo jedan od razloga zašto lijevima uvijek i ponovo reći NE , NE i NE !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, samo da Vas izvjestim da sam se danas, telefonski, čuo (nazvao me temeljem mog dopisa) sa predsjednikom Udruga hrv. branitelja RH koji mi je rekao da je u pregovorima oko izrade novog Zakona o pravima hrv. branitelja, te me zamolio da mu proslijedim onaj e-mail odgovor #124, te da će, temeljem toga, postaviti pitanje direktno Ministru kako bi se definirale stvari oko prestanka 10%-tnog umanjene mirovine, ali mi je također naglasio da je u igri i ono Kosiričino umanjenje, jar kako kaže, radilo se samo o "posudbini", iskreno, neznam što mu to znači, ali mi je tako priopćio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Željac , "posudbu" koju moraš ili ne moraš vratiti ?

 

Realno, ono kaj je maznula kosorica slobodno zaboravite, nema nikakvih zakonskih temelja da se to vrati, izuzev donošenja novog zakona tj dopune postojećeg zakona u smjeru vračanja 10 % i podizanja za 10% a što je nemoguće. Pogotovo će biti nemoguče ako RH započne isplaćivati mirovine svim pripadnicima HVO-a. Takvo što ne bi izdržala niti Švicarska. Ono kaj je realno je povrat ovih 10% koje je oteo milanović jer je ostavio prostora u zakonu za povrat tih sredstava. Najbolje bi bilo da ministar financija donese odluku da su ispunjeni uvjeti za povrat i sa 01.01.2017. se stanje vrati na razinu prije otimanja tih 10 % . Sve ostalo je kemijanje na štetu svih kojima su mirovine smanjene tako i planirani povratak od 3 X po 3 % kroz 3 godine do 2020. , ali i to je bolje nego ništa a na nama je da probamo živjeti što duže da taj povrat i dočekamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono kaj je realno je povrat ovih 10% koje je oteo milanović jer je ostavio prostora u zakonu za povrat tih sredstava.

realno je ono što netko hoče napraviti....zakon i papir sve trpi........

može se donijeti zakon npr.unatoć što postoji zakonska mogučnost za vraćanje zadnjih 10% da se donese novi zakon koji propiše da je to stalno smanjenje...isto tako može se donijeti zakon ,unatoć tome što nije predviđeno,da se od 1.1.2017 ne primjenjuje više prvo smanjenje mirovina......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Realno, ono kaj je maznula kosorica slobodno zaboravite, nema nikakvih zakonskih temelja da se to vrati, izuzev donošenja novog zakona tj dopune postojećeg zakona u smjeru vračanja 10 % i podizanja za 10% a što je nemoguće. Pogotovo će biti nemoguče ako RH započne isplaćivati mirovine svim pripadnicima HVO-a. Takvo što ne bi izdržala niti Švicarska. Ono kaj je realno je povrat ovih 10% koje je oteo milanović jer je ostavio prostora u zakonu za povrat tih sredstava. Najbolje bi bilo da ministar financija donese odluku da su ispunjeni uvjeti za povrat i sa 01.01.2017. se stanje vrati na razinu prije otimanja tih 10 % ..

 

Presvetli, ponavljam, ja sam samo prenesao ono što mi je čovjek rekao u svezi i Kosoričinog umanjenja, a također i u svezi Milanovićevog umanjenja, no također mi je rekao da će tek početkom siječnja iduće godine, od strane Državnog zavoda za statistiku, biti objavljen koliki će biti bruto realni rast društvenog proizvoda za zadnje tromjesečje, dakle ako i bude nešto ne bude prije veljače iduće godine...tako barem ispada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je ustvari država uštedjela ovim zadnjim smanjenjem za 10%, jer Fred kaže da će Marić morati pronaći 350 milijuna za povratak mirovina na stanje prije smanjenja. Ako je ta brojka točna, onda to i nije baš neki novac da bi proračun trpio.....

 

Dečki, jel vipratite što se po svijetu događa?

 

U USA je pobijedio Trump, da bi pokrenuo američku ekonomiju vjerojatno će dizati kamatne stope. Dizanje kamata podiže nam rate otplate vanjskog duga , jedan posto veća kamata 3 milijarde godišnje.

EU je u najvećoj političkoj krizi od nastanka, i slijedeći izbori u Francuskoj (predsjednički, 5. mjesec), Njemačkoj (parlamentarni, 9. mjesec) mogli bi urušiti sam koncept EU. Pobjednici tih izbora će po svoj prilici biti teški eurooskeptici. Slično i u Italiji, gdje vlade padaju samo tako.

Moglo bi krenuti masovno vraćanje migranata kojima je odbijen azil u 'zemlju ulaska' - RH.

Jednako bi sa kaosom u Siriji mogao krenuti novi val izbjeglica , koje Mađarska i Slovenija neće propuštati. Pa bi RH mogla postati Hot-Spot sa 200000 izbjeglica i dodatnom rupom u proračunu za njihovo zbrinjavanje.

 

Hrvatskoj bi za koju godinu moglo u proračunu faliti 35 milijardi, a ne tričavih 350 milijuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

točno,reflektira se...da svijet ide u boljem smjeru onda se ne bi reflektiralo :)

 

 

Upravo tako...

 

Ažurirano

 

Da Vam pravo kažem ,mene više brine da li će se nova vlada odlučiti SMANJITI mirovine a ne da li će vratiti dug.vidite da "muljaju" sa javnih službenicima koje štite njihovi sindikati.a tko nas štiti ?

 

 

A sve je moguće, no moramo biti optimisti, naravno koliko je to moguće u ovoj i ovakvoj situaciji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa gospodo mi smo izgleda svi ludi isplaćuju božićnice,dižu plaće a naše otete mirovine govorim o kosoričinim 10 posto neće nikada vratiti.sram me više države za koju sam se borio djeca završile fakultete nemogu naći posao mirovinu od 5000 kn kosorica smanjila na 4500 kredit za stan 2300 pa ti izdržavaj obitelj sa sićom koja ostaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da Vam pravo kažem ,mene više brine da li će se nova vlada odlučiti SMANJITI mirovine a ne da li će vratiti dug.vidite da "muljaju" sa javnih službenicima koje štite njihovi sindikati.a tko nas štiti ?

 

Eto koliko vidim javnim službama će njihovih 6 % isto tako isplatiti u 3 rate, ali sve u 2017. godini, dok naših 10% kemijaju do 2020. godine, svima je jasno da su tanki sa novcima ali mogli bi i nama tih 10 % na tri rate u 2017. godini jer koliko ima branitelja sa mirovinom kojima je oduzeto zadnjih 10% oko 50.000 i još oko 5.000 ostalih (saborski zastupnici, hazu ...) a koliko je javnih službenika samo u ZG ih ima više od 55.000.

Sredstva mogu rješiti i preraspodjelom, malo uzmu eligijskim zajednicama, malo ne kupe nove aute i tablete i laptope i mobitele (nego im vrate bivši zastupnici) i godinu dana to koriste, malo srežu antihrvatskim udrugama, i uzmu iz EU fondova za socijalno zbrinjavanje ratnih veterana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto koliko vidim javnim službama će njihovih 6 % isto tako isplatiti u 3 rate, ali sve u 2017. godini, dok naših 10% kemijaju do 2020. godine, svima je jasno da su tanki sa novcima ali mogli bi i nama tih 10 % na tri rate u 2017. godini jer koliko ima branitelja sa mirovinom kojima je oduzeto zadnjih 10% oko 50.000 i još oko 5.000 ostalih (saborski zastupnici, hazu ...) a koliko je javnih službenika samo u ZG ih ima više od 55.000.

Sredstva mogu rješiti i preraspodjelom, malo uzmu eligijskim zajednicama, malo ne kupe nove aute i tablete i laptope i mobitele (nego im vrate bivši zastupnici) i godinu dana to koriste, malo srežu antihrvatskim udrugama, i uzmu iz EU fondova za socijalno zbrinjavanje ratnih veterana.

 

dijele,plaćaju,obećaju,muljaju....a novca NEMA! koji su to lumeni kad proračun planiraju na novim kreditima???? a kome li su krediti dobro donili?????

pljačka se nastavlja, plaće bogatima rastu-a sirotinji????? nije problem plaća od 5000 eura-ali problem je s mirovinama od 1000 kn!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dijele,plaćaju,obećaju,muljaju....a novca NEMA! koji su to lumeni kad proračun planiraju na novim kreditima???? a kome li su krediti dobro donili?????

pljačka se nastavlja, plaće bogatima rastu-a sirotinji????? nije problem plaća od 5000 eura-ali problem je s mirovinama od 1000 kn!

 

Ima, ima novaca, samo za koga, kako i sami pišete, plaće bogatima rastu, pa odakle su im onda novci za taj rast, iz kredita koje spominjete koje sirotinja, a i svi drugi vraću, dok za sirotinju nikada novaca nema niti će ga biti (mrvice ako i to)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možemo komotno zaključiti temu. Za 2017. godinu nisu predviđena sredstva za povrat ovih 10%, nego (možda) za 2018. Izvor : Ministar branitelja Tomo Medved.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/tomo-medved-necu-se-ispricati-radi-serbedziji-nismo-ga-povrijedili-1138235

 

Svi oni " prde " u istu tikvu.

 

Svima su im puna usta branitelja i njihovih prava ali samo u pjesmama . Na papiru nema ni mrtvo slovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vecernji.hr/hrvatska/tomo-medved-necu-se-ispricati-radi-serbedziji-nismo-ga-povrijedili-1138235

 

Svi oni " prde " u istu tikvu.

 

Svima su im puna usta branitelja i njihovih prava ali samo u pjesmama . Na papiru nema ni mrtvo slovo.

 

..mda..na kraju će svi imati veća prva od nas samih..pa da završimo temu sa nečim u Mrljinom stilu...

af2.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovine veće od 5000 kuna zakonom iz 2014. smanjene su za 10%. Ta bi se odredba trebala prestati primjenjivati kada BDP tijekom tri tromjesečja premaši 2%, što je slučaj, stoga, je li u proračunu osiguran novac za obeštećenje tih korisnika?

 

U Vladi je nakon svih analiza, na žalost, zaključeno da Ministarstvo financija nema sredstva za povrat tog dugovanja. Došli smo do zaključka da su naše težišne mjere – zdravlje, stambeno zbrinjavanje i nezaposlenost – trenutačni prioritet, a mjeru povratka 10% planiramo u 2018.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Vladi je nakon svih analiza, na žalost, zaključeno da Ministarstvo financija nema sredstva za povrat tog dugovanja. Došli smo do zaključka da su naše težišne mjere – zdravlje, stambeno zbrinjavanje i nezaposlenost – trenutačni prioritet, a mjeru povratka 10% planiramo u 2018.

 

Poštovani, ako se smije znati, odakle Vam te informacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, a moje pravo je bilo da pitam saborskog zastupnika vladajuće partije o tome i koji mi je to danas potvrdio uz široki osmijeh i riječ "Jebiga" , ja sam mu samo rekao "Hvala"

" Širok osmeh i zlatan zub,

znam da nije ti lako,

al danas nemoj biti grub

nego zapovedi

šta ćemo svirati..."

 

Zakonodavac ne drži do vlastitih zakona koje je donio. Ne spada li to već u nepoštivanje Ustava ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije njima teško izbaciti taj članak,jednako kako su izbacili članak o prijenosu 7% dionica na FHB.

dakle 19% smanjena je jako upitno....tj za 9 % postoji nekakva nada lakog morala,a prvih 10% zauvik otišlo.

 

 

drugim rječima tribaju vratiti 11.111% a ne 10 %....a kad bi sve vraćali to bi bilo 23,45% povećanje mirovina!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam inervju Nikice Valentića u vezi kupnje INA-e i koji kaže : "...jer očekujem da će uskoro stopa rasta BDP-a iznositi 5-7 % godišnje..."

Onda sam se sjetio da mi jse mirovina od 01.01.2007- Jacina smanjenja 10% (mislim kraj 2010) uvećala se 452 kn. Da li će ta vremena vratiti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam inervju Nikice Valentića u vezi kupnje INA-e i koji kaže : "...jer očekujem da će uskoro stopa rasta BDP-a iznositi 5-7 % godišnje..."

Onda sam se sjetio da mi jse mirovina od 01.01.2007- Jacina smanjenja 10% (mislim kraj 2010) uvećala se 452 kn. Da li će ta vremena vratiti ?

 

u njemačku na šljaku,,,,penzija ide,,euri se zarađuju,,,a borci rane vijaju,,,uzalud vam trud svirači,,,,vozim kombi po švarcvaldu,,,pekara i kruh,,,,1900euriča,,,pozdrav ma gdje ....bili,,,,,,,,,samo kukavela,,,ništ se nije promenilo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u njemačku na šljaku,,,,penzija ide,,euri se zarađuju,,,a borci rane vijaju,,,uzalud vam trud svirači,,,,vozim kombi po švarcvaldu,,,pekara i kruh,,,,1900euriča,,,pozdrav ma gdje ....bili,,,,,,,,,samo kukavela,,,ništ se nije promenilo...

 

Penzijica ovdje "sjeda".dobar posao si napravio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisu se brda ni zatresla,jer nitko mjerodavan nije pitao nikog mjerodavnog u svezi vraćanja 10%, jer većini to paše, vladi zbog proračuna, novinarima jer ne podnose braniteljsku populaciju, udruge su dobile "zamolbu" da ne "talasaju" i to je to, ali tko im može zamjeriti, oni žive od ljubavi prema Hrvatskoj...

 

I to što kažeš....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.vecernji.hr/hrvatska/vlada-dize-povlastene-mirovine-10-posto-1130677

 

Naravno, svi ćemo "pocrkat" u međuvremenu. Sram ih bilo. Seronje i smradovi, sjede u onim skupim saborskim klupama (mi ih plaćamo, a imaju "masne" plaće...... Što drugo napisati?!

 

Koliko će bolesnih branitelja umrijeti, izvršiti suicid...... i vlada stavlja u istu kategoriju one debeloguzane, saborske zastupnike, koji sjede u Saboru, a nisu omirisali miris baruta (povlašteni), poluporemećenog Pernara koji nema pametnijeg posla, nego da privlači pozornost na sebe svojim poluidiotskim nastupima, a "naš" ministar branitelja kaže da se nema novaca da nam država vrati onih umirovlječnikih 10%, što nam je (usudim se napisati) ukradeno.

 

Eto, za što smo se borili, ginuli, ostali osakaćeni, invalidi.... za to da bi lopovi...znate i sami kolege branitelji....

 

Nema novaca da nam vrate onih 10%, a obećali su i svi su uvjeti ispunjeni BDP i Deficit su prevazišli limit ......

 

Citirano, kaže međed:

Mirovine veće od 5000 kuna zakonom iz 2014. smanjene su za 10%. Ta bi se odredba trebala prestati primjenjivati kada BDP tijekom tri tromjesečja premaši 2%, što je slučaj, stoga, je li u proračunu osiguran novac za obeštećenje tih korisnika?

U Vladi je nakon svih analiza, na žalost, zaključeno da Ministarstvo financija nema sredstva za povrat tog dugovanja. Došli smo do zaključka da su naše težišne mjere – zdravlje, stambeno zbrinjavanje i nezaposlenost – trenutačni prioritet, a mjeru povratka 10% planiramo u 2018.

 

Koliko smo premašili deficit i koliki je BDP možete i sami vidjeti na WEB-u. Svi su uvjeti ispunjeni za vraćanje onih "ukradenih" 19%. Ali Medo kaže-nema love....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A bila su im puna usta branitelja i stradalnika dok su trebali glasove da se uvuku u sabor,a sada niti slova pogotovo od Culeja . Prvi put sam to "vidio" kad su bile ploče u Vukovaru aktualne, kad je policajac udario pok.Darka Pajčića samo je jedan branitelj, logoraš skočio da ga obrani dok su svi gledali sa strane.Da se razumijemo "vidio" pod navodnicima je zato što ja nisam bio prisutan tada.Ali sam vidio kakvi su tzv.vođe nas branitelja u Vukovaru, izborili su se za mjesta u poglavarstvu grada Vukovara,saboru i županiji .Pitam se zašto se ne oglasi stožer u vezi svega ovoga.Gdje je sada Glogoški i ekipa.Da se razumijemo ne pripadam niti jednoj stranci tako da osude da sam crveni ili plavi ne stoje, jer vjerojatno će me se razapeti poslije ovih mojih pisanih riječi. Samo me boli nepravda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje svima. Evo da ne otvaram novu temu, postavio bih pitanje svim dobronamjernima, ako itko ima informaciju kada ce tocno ( zanima me tocan datum) biti isplata zaostalih mirovina za 2007. godinu za HVO ? To je bila zadnja odluka Oreskovićeve Vlade, a evo i nakon 10 punih godina i donesene odluke, jos nista od tih mirovina. Mrljavac , ako ti ista mozes saznati svojim kanalima, molim te odgovor. Meni se nikada niko nije javio na ove telefone u ministarstvu financija :(

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljo, zakonski uvjeti su ispunjeni, mi smo zemlja koja baš i ne poštuje zakone, međutim ako ih tužimo (presudu vjerojatno dobivamo) nije dobro ako ih ne tužimo i opet nije dobro, vladu sa svim braniteljimau njoj kao i u saboru ništa ne sprječava da donese dopunu dopune zakona i opet uzme ...

 

Evo danas po novinama piše zadnji kvartal 2016 rast 3 i nešto posto, ima li sad osnova za pokretanje tužbe ? Ako nema novaca za 2017. tko garantira da će ih biti u 2018. i nadalje. Ukoliko je utuživo država višestruko gubi jer je dužna i kamate za protekli period tu govorim hipotetski za cijelu 2017. god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se nikada niko nije javio na ove telefone u ministarstvu financija :(

Hvala

 

Jesi li ti ikada bio u nekome ministarstvu ?

Na svakom stolu imaju pet telefona koji zvrče non-stop, dopisuju se na smartphoneima, nitko nikoga ne gleda u oči i ko parcovi u nekom svinjcu užurbano trkuću duž zidova na relaciji : automat za kavu-radno mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glogoški je 100% invalid. njima nisu uzeli pa ne galame.

Bovu, nije Glogoški tema, ali dobro.Sa već sada dobrim vremenskim odmakom smo vidjeli šta se događalo i koji su motivi tjerali organizatore na prosvjed i kakve je to pogubne posljedice ostavilo na sve nas.

Ono što je , po meni, bitno kakve su pravne mogućnosti povrata tih 10% i koje su pravne zamke, ako ih uopće ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija