Jump to content

Nakon 11 godina novi ugovor o radu


d4n24

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon 11 godina rada u firmi ponuđen mi je novi ugovor o radu na neodređeno vrijeme.

Razlika između starog i novog ugovora u radu je:

Ime poslodavca (isto ime, izbačeni suvlasnici i promjena j.t.d. u d.O.o.)

Adresa (u imenu ulice je izbačen BB i ubačen broj)

i iz njega su izbačeni iznosi plače (objašnjenje poslodavca za promjenu ugovora)

 

Novi ugovor ne želim potpisati jer je od navedenih radnih mjesta jedno protivno zakonu pa me interesira da li u slučaju finalnog odbijanja potpisivanja novog ugovora imam pravo na otpremninu i ostala prava?

 

Ugovor se mijenja po nalogu inspekcije rada, ima datum 01.08.2016. a poslodavac kaže da ako ga ne želim potpisati neka napišem zahtjev za raskid ugovora što sigurno neću napraviti jer onda gubim sva prava na zavodu za zapošljavanje.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da se ovo može riješiti i putem aneksa postojećeg ugovora, dakle ne nužno novog ugovora u cijelosti. Osim akoo rješenje Inspekcije kaže izrijekom da je potreban baš potpuno novi ugovor o radu (u što sumnjam).

 

Predložite poslodavcu ovakvu varijantu, pa ćete vidjeti reakciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda taj novi ugovor nemojte potpisati, u tom slucaju poslodavac vam mora ponuditi "Otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora " pod tim izmjenjenim ugovor ponudit ce vam isti ovaj koji vam je vec nudio, nemojte ga potpisati i automatski vam tece otkazni rok, i imate pravo na burzu i naknadu sa burze a isto tako i otpremninu po kolektivnom ugovoru ili po zakonu o radu.

članak 123. ZOR-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda vrijedi ovo što vam je sugerirao poštovani "malicovjek".

Obavljen je razgovor sa direktorom društva i isti navodi da je nova tvrtka pravni sljedbenik stare tvrtke te mi je ponudio sporazumni raskid ugovora o radu. Isti sam odbio potpisati i na novom ugovoru koji nisam potpisao naveo sam da ga ne želim potpisati.

Što dalje?

Kako dugo me može tako držati bez valjanog ugovora o radu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nema nikakvog pomaka, direktor kaže da imam valjan ugovor i dalje radim. Na prvotni ugovor koji sam odbio potpisati sam napisao da ne želim potpisati zbog kršenja zakona i poslije toga nisam dobio "Otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora".

Što mogu dalje napraviti da se maknem iz firme a da ne izgubim prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija