Jump to content

fina naplatila već plaćeno


mirjana02

Preporučene objave

molim vas za odgovor. Nakon što mi je stiglo rješenje o ovrsi od vip-a uplatio sam sav iznos i glavnicu i troškove. Međutim, oni očito nisu vidjeli u svome knjigovodstvu da je ta ovrha plaćena te je poslali na finu gdje mi je naplaćen prisilno opet isti iznos. Da li mogu tražiti i od koga da mi se vrate sredstva koja su naplaćena dvostruko. Uplatnice sve imam.

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na fini tražite povrat
Fina provodi ovrhu ili protuovrhu na temelju ovršne isprave,a nikako da ona utvrđuje tražbinu,to će reći da ovršenik može u istom ovršnom postupku zatražiti od suda da naloži ovrhovoditelju da mu vrati ono što je ovrhom dobio,pa tek ako nepostupi u roku po nalogu suda ,ovršenik stječe ovršnu ispravu temeljem koje ide preko Fine sa protuovrhm.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fina provodi ovrhu ili protuovrhu na temelju ovršne isprave,a nikako da ona utvrđuje tražbinu,to će reći da ovršenik može u istom ovršnom postupku zatražiti od suda da naloži ovrhovoditelju da mu vrati ono što je ovrhom dobio,pa tek ako nepostupi u roku po nalogu suda ,ovršenik stječe ovršnu ispravu temeljem koje ide preko Fine sa protuovrhm.

 

Napisala sam kako je bilo. Bez suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija