Jump to content

Tajni član društva


Josip S

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Molio bih vas savjet u jednoj specifičnoj situaciji. Naime, 2 prijatelja i ja smo odlučili otvoriti doo jer imamo ideju za business za koju vjerujemo da je dobra, ali ja zbog toga što imam svoj posao (a znam kako ljudi gledaju zavidno) ne bih htio biti evidentiran u sudskom registru kao vlasnik tvrtke. Barem ne bih htio neko vrijeme dok posao ne krene pa se eventualno i zaposlim u firmi. Dakle, ja bih htio ostvarivati pravo na trećinu vlasničkog udjela pošto ću ga stvarno i uložiti, a ne bih htio biti vidljiv u sudskom registru. Je li moguće možda sklopiti nekakav terminski ugovor sa partnerima o prijenosu poslovnog udjela sa budućim datumom ili tako nešto da me osigura da se mogu upisati na trećinu vlasništva kada poželim? Ili ugovor o tajnom društvu kojeg baš i ne razumijem u potpunosti? Premda vjerujem partnerima, u poslu se nikad ne zna, pogotovo ako se stvarno krene zarađivati.

 

Lp,

Josip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija