Jump to content

Uplata cijele plaće na ovršeni račun


nataša5

Preporučene objave

Poslodavac je greškom prilikom isplate plaće cijeli iznos plaće ( umjesto 1/3) uplatio na ovršeni račun. Isti dan je poslan zahjtev banci da se vrate više uplaćena sredtsva i nakon nekoliko dana stiže odgovor da se to neće učiniti. Da li postoji mogućnost da poslodavac sljedeća dva mjeseca ne uplaćuje 1/3 plaće na ovršeni račun nego sve na zaštićeni bez da ima kakvih pravnih posljedica?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac je greškom prilikom isplate plaće cijeli iznos plaće ( umjesto 1/3) uplatio na ovršeni račun. Isti dan je poslan zahjtev banci da se vrate više uplaćena sredtsva i nakon nekoliko dana stiže odgovor da se to neće učiniti. Da li postoji mogućnost da poslodavac sljedeća dva mjeseca ne uplaćuje 1/3 plaće na ovršeni račun nego sve na zaštićeni bez da ima kakvih pravnih posljedica?

 

 

A tko Vas je ovršio?

Jedino postoji mogućnost da se obratite ovrhovoditelju, onom tko Vas je ovršio, te da s njime probate dogovoriti povrat, greškom, uplaćene 2/3 plaće ili o drugoj mogućnosti koju navodite, banka s time nema ništa ako Vas ona nije ovršila, jer su, greškom uplaćena novčana sredstva preusmjerena na račun onog tko Vas je ovršio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrhovoditelj jedva ceka da vrati novac.

To slobodno zaboravite i pomirite

se s tim da je cjelokupna placa ovrsena.

 

Ažurirano

 

Postovani Karamarko pretpostavka je ako imate određenu usteđevinu da ne bi trebalo ni biti razloga da Vam se novac ovrsi jer po logici stvari svoje racune mozete platiti bas iz te usteđevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Karamarko pretpostavka je ako imate određenu usteđevinu da ne bi trebalo ni biti razloga da Vam se novac ovrsi jer po logici stvari svoje racune mozete platiti bas iz te usteđevine.

oro

 

Poštovani, svoje račune podmirujem pravodobno i u cjelosti, ali tuđe račune ne namjeravam podmirivati. Složenija je situacija kod mene nego što proizlazi iz pitanja na koje si mi dao odgovor.

 

Moj otac je stavio stan na mene i na brata dok smo bili maloljetni darovnim ugovorom. Računi su svi na njegovo ime. Kad sam napunio 18. godina odselio sam se i imam svoj novac, ušteđevinu, auto...

 

Otac svoj novac troši na sve osim na ono što bi trebao. Podmiruje račune za plin i struju dok ostale račune ne podmiruje. Došla mu je ovrha na mirovinu, ali kako je mirovina mala onda treba dugo da se sve naplati.

 

Bojim se da netko ne prebaci račun na moje ime (ili od brata koji je vlasnik druge polovice stana) pa da mi ovrha ne uzme ušteđevinu.

 

Otac ima i primanja na crno, ali je kockar i taj novac ne troši na podmirivanje računa, a na to mu naravno ovrha ne može sjesti.

 

Ne želim imati veze s njegovim računima, on živi u tom stanu i povremeno taj drugi brat.

 

Nadam se da sada razumijete razlog zbog kojeg sam postavio pitanje. Kako bi vi postupili? Otac ne želi ništa potpisivati, imam potvrdu da sam vlasnik pola nekretnine, ali ne i darovni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrhovoditelj jedva ceka da vrati novac.

To slobodno zaboravite i pomirite

se s tim da je cjelokupna placa ovrsena..

 

Poštovani i ja to znam, ali nije isključeno, vrijedi pokušati...

Znam za slučaj kad je HT izvršio povrat sredstava, doduše, bili su veliki razlozi i pisali smo mi iz jedne Udruge za zaštitu prava potrošača, ništa ne košta ako se pokuša...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Banka je kontaktirala ovrhovoditelja i ne želi vratiti sredstva.

 

Da li zakonski smijemo dva mjeseca ne uplaćivati srestsva koja su im plaćena?

 

Poštovani, zakonske osnove nema, ali, kako sam Vam napisao i u prethodnom postu, probajte se sa ovrhovoditeljem dogovoriti o toj mogućnosti osobno, a ne preko posrednika, tj. banke...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija