Jump to content

Sporazum o diobi bračne stečevine


montroyal

Preporučene objave

Molio bih pomoć i savjet što učiniti u sljedečoj situaciji.

Prošle je godine napravljen uz prisustvo odvjetnice od bivše supruge Sporazum o diobi bračne stečecine s kojim smo se složili i koji je kao prilog na CSS u postupku mirenja.Rastava je završila početkom 6 mjeseca ove godine.

U Sporazumu postoji stavka da se ugovor i potpisi supružnika ovjeravaju kod javnog bilježnika.

Ne samo da nisu ovjereni sporazumi kod jav,bilježnika,nego od bivše žene odvjetnica tvrdi da Sporazum o diobi bračne stečevine vrijedi bez datuma i bez ovjere kod javnog bilježnika(mada se ovjera spominje u dvije završne točke sporazuma).

 

Na moje inzistiranje 3 mjedeca nakon službenog razvoda na sudu supruga ne samo da ne želi ovjeriti potpis kod javnog bilježnika,nego i pokušava kršiti i mijenjatu stavke ugovora usprkos dogovoru i tome da je odvjetnik napravio ugovor o tome.

 

što činiti.Da li je ugovor čak i bez pečata odvjetnika koji ga je sastavio u zaglavlju i bez ovjere kod bilježnika važeči i kako privoliti bivšu suprugu da ovjeri shodno tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Sporazumu postoji stavka da se ugovor i potpisi supružnika ovjeravaju kod javnog bilježnika.

Ne samo da nisu ovjereni sporazumi kod jav,bilježnika,nego od bivše žene odvjetnica tvrdi da Sporazum o diobi bračne stečevine vrijedi bez datuma i bez ovjere kod javnog bilježnika(mada se ovjera spominje u dvije završne točke sporazuma).

 

Na moje inzistiranje 3 mjedeca nakon službenog razvoda na sudu supruga ne samo da ne želi ovjeriti potpis kod javnog bilježnika,nego i pokušava kršiti i mijenjatu stavke ugovora usprkos dogovoru i tome da je odvjetnik napravio ugovor o tome.

 

Pa zašto ga niste odmah ovjerili..?

Ja, iskreno, mislim da nije, jer je to stvar postupka za utvrđivanja i podjela bračne stečevine koji će, najvjerojatnije, ona pokrenuti, a ne stvar postupka za razvod braka i nije nužan u brakorazvodnom postupku, jedino ako u presudi za rastavu braka to stoji navedeno (mala mogućnost)...

 

Probajte se pozivati na taj pismeni sporazum, naravno ako ona pokrene postupak utvrđivanja i podjele bračne stečevine, mada sumnjam da će se uzeti u obzir, samim tim što svaki pravovaljani sporazum mora biti ovjeren od strane JB, a poglavito taj u kojem, kako pišete, stoji da će biti ovjeren ili je još jednom privoljeti da ga potpišete kod JB.

Sretmo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija