Jump to content

Rok za popravak uređaja pod garancijom


DML

Preporučene objave

Poštovani.

 

Znam da ne postoji zakonski rok za popravak uređaja koji je pod garancijom. Ali me zanima koliki je taj "razuman" rok za popravak uređaja. Dal je to 7, 10, 50 dana? Radi se o perilici rublja. Prijavljeno 01.09 (serviser je pogledal perilicu i sad se kao naručuju djelovi) sad je 21.09... nekak mi se čini da je "razuman" rok prošao...

 

Vjerujem da nije u garanciji, već odavno imal popravljenu perilicu.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...
Dana 03. 07. 2023. u 13:07, OKO12 je napisao:

Da li još uvijek vrijedi pravilo ako se uređaj pod garancijom ne popravi u roku 45 dana, da se ima pravo na novi 

Ako u jamstvu proizvoda nije naveden rok u kojem on treba biti servisiran, onda vrijedi razumni rok koji u praksi iznosi 45 radnih dana, mada kao takav nije zakonski propisan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Dana 05. 07. 2023. u 10:49, Borbena7 je napisao:

Ako u jamstvu proizvoda nije naveden rok u kojem on treba biti servisiran, onda vrijedi razumni rok koji u praksi iznosi 45 radnih dana, mada kao takav nije zakonski propisan.

Ima li sudske prakse s temom o trajanju "razumnog" roka za popravak pojedine stvari, mene konkretno zanima glačalo?

Upravo sam pretraživala Portal sudske prakse pa ne mogu pronaći da su se sudovi izjašnjavali o tome koliki bi bio razuman rok. A trgovac se poziva na sudsku praksu i tvrdi da je to 45 dana.

Što ne smatram da bi mogao biti "razuman" rok: kupila sam proizvod jer mi treba njegova funkcija, prodali su mi neisrpavan proizvod, i sad još trebam čekati, i to 45 dana! 

To sve "prolazi" samo zato što je mala vrijednost pa se nitko neće s time baviti. Ako imaju veliku angažiranost servisa, neka zaposle još ljudi, zašto bi mene trebalo zanimati što  oni ne uspijevaju taj uređaj pregledati u razumnom roku, koji je po meni odmah, a ne za 45 dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, tako je, osim ako u jamstvu nije naveden drugi rok.

Nisam uspjela pronaći da 45 dana kao rok utvrđuje neki propis.

Tvrdite da je tako ali ne nudite izvor svojih informacija, pa ni kojim je to zakonom utvrđeno.

Oprostite, mislla sam da je ovo forum na kojem u raspravama sudjeluju pravnici. Paušalnih tvrdnji mi je već odavno previše.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija