Jump to content

Postupak razvoda jednog čudnog "braka"


apartman

Preporučene objave

Naime, 2004. godine sam se vjenčao, a 2006. godine sam odselio od žene i od tada ne živimo skupa, ona u Zagrebu, ja u Dalmaciji.

Uopće se ne čujemo niti vidimo.

Molio bih da mi kažete konkretno, što trebam napraviti da bih konačno raskinuo ovaj brak, kamo trebam otići, kome se obratiti... dakle, totalni sam idiot po ovom pitanju, jer naravno, nikada se prije nisam razvodio :beljo:

 

Zato, lijepo molim, objasnite mi sve kao poluretardu.

 

 

Puno hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime, 2004. godine sam se vjenčao, a 2006. godine sam odselio od žene i od tada ne živimo skupa, ona u Zagrebu, ja u Dalmaciji.

Uopće se ne čujemo niti vidimo.

Molio bih da mi kažete konkretno, što trebam napraviti da bih konačno raskinuo ovaj brak, kamo trebam otići, kome se obratiti... dakle, totalni sam idiot po ovom pitanju, jer naravno, nikada se prije nisam razvodio :beljo:

 

Zato, lijepo molim, objasnite mi sve kao poluretardu.

 

 

Puno hvala unaprijed!

 

Poštovani apartman.

 

Pročitajte OBITELJSKI ZAKON...čl.12,13..i dalje...čl.49. BRAK itd...

 

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani apartman.

 

Pročitajte OBITELJSKI ZAKON...čl.12,13..i dalje...čl.49. BRAK itd...

 

LP.

Poštovani Draganec,

molim Vas, bez uvrede, ali to je slično kao da Vi mene pitate kako napraviti aplikaciju za Android, a ja da Vama kažem, pročitajte knjigu o programiranju.

Nemojte se ljutiti, ali samo Vam želim reći kako doživljavam ovaj Vaš odgovor.

 

Naime, u zakonu nigdje nema odgovora na moje pitanje. Mene zanima, kome se trebam obratiti, i kamo trebam otići radi razvoda. Znači, praktično pitanje i praktičan odgovor.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Draganec,

molim Vas, bez uvrede, ali to je slično kao da Vi mene pitate kako napraviti aplikaciju za Android, a ja da Vama kažem, pročitajte knjigu o programiranju.

Nemojte se ljutiti, ali samo Vam želim reći kako doživljavam ovaj Vaš odgovor.

 

Naime, u zakonu nigdje nema odgovora na moje pitanje. Mene zanima, kome se trebam obratiti, i kamo trebam otići radi razvoda. Znači, praktično pitanje i praktičan odgovor.

 

Hvala!

 

Da, u pravu ste. Ali piše u Zakonu kome se obratiti.

No dobro. Ja bih na Vašem mjestu razgovarao sa suprugom. Obzirom da je prošlo 10 god. od ne funkcioniranja bračne zajednice, dogovrite sporazumni raskid braka. To će Vam odvjetnik napraviti za malo novaca i brzo ako se supružnici međusobno dogovore.

Ne znam. Ako imate djece najvjerojatnije će tu malo odigrati ulogu i CZSS.

....između toga je i bračna stečevina, ako je ima. Da li postoji kakav ugovor prilikom sklapanja braka itd.

Uglavnom krenite od razgovora sa suprugom...odvjetnik...eventualno CZSS...sud i to je to.

 

Ipak mi je malo čudno da nakon 10 god. niti jedan od vas nije pokušao raskinuti brak.

 

Što se tiče aplikacije za Android...da može, a da i pročitam knjigu ne vrijedi, kad mi ne leže

programiranja.

Eto sretno Vam bilo i LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, u pravu ste. Ali piše u Zakonu kome se obratiti.

No dobro. Ja bih na Vašem mjestu razgovarao sa suprugom. Obzirom da je prošlo 10 god. od ne funkcioniranja bračne zajednice, dogovrite sporazumni raskid braka. To će Vam odvjetnik napraviti za malo novaca i brzo ako se supružnici međusobno dogovore.

Ne znam. Ako imate djece najvjerojatnije će tu malo odigrati ulogu i CZSS.

....između toga je i bračna stečevina, ako je ima. Da li postoji kakav ugovor prilikom sklapanja braka itd.

Uglavnom krenite od razgovora sa suprugom...odvjetnik...eventualno CZSS...sud i to je to.

 

Ipak mi je malo čudno da nakon 10 god. niti jedan od vas nije pokušao raskinuti brak.

 

Što se tiče aplikacije za Android...da može, a da i pročitam knjigu ne vrijedi, kad mi ne leže

programiranja.

Eto sretno Vam bilo i LP.

 

Puno hvala na odgovoru.

Ne, nemamo djecu, nemamo zajedničku imovinu, nemamo niti predbračni ugovor.

Zašto nismo raskinuli brak? Ona zato jer se potajno nada da ću joj se vratiti, a ja zato jer ne želim s njom uopće stupiti u bilo kakav kontakt, jer imam traume od nje, doslovno.

Ne želim je ni vidjeti ni čuti.

Eto odgovor zašto nisam raskinuo brak.

I zašto to stalno odgađam.

Sad sam prisiljen pokrenuti proces jer imam djevojku s kojom se želim vjenčati (ona nema pojma da sam u takvome braku s 10 godina izbivanja). Ne mogu joj to reći, jer ne bi shvatila.

Drugi razlog zašto sam prisiljen pokrenuti proces je taj što se mijenja zakon. Btw, znate li možda kad novi zakon stupa na snagu?

 

Dakle, da odem kod odvjetnika? To je vaš savjet?

Molim Vas, možete li mi reći kako se kreću cijene tih usluga, koliko da očekujem da sve to iskeširam... pitam zato da bih znao, jer odvjetnik može lupiti bilo koju cijenu, a ja bih to platio... jer razumijete, ovo je nepoznato područje za mene.

 

P.S. I mogu li raskinuti brak na način da tu ženu niti vidim, niti čujem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako stvari stoje kako ste opisali (ne želite sporazumni), najbolja solucija je tužba za razvod po osnovi činjenice da je od prestanka bračne zajednice prošlo više od godinu dana.

 

Opunomoćite odvjetnika i on sve rješava, a trošak po Tarifi je 2.000,00 kuna (plus PDV ako je odvjetnik u sustavu istog), to je ono što vam on smije legalno naplatiti, a u "koverte" i plaćanje ispod stola ne ulazim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako stvari stoje kako ste opisali (ne želite sporazumni), najbolja solucija je tužba za razvod po osnovi činjenice da je od prestanka bračne zajednice prošlo više od godinu dana.

 

Opunomoćite odvjetnika i on sve rješava, a trošak po Tarifi je 2.000,00 kuna (plus PDV ako je odvjetnik u sustavu istog), to je ono što vam on smije legalno naplatiti, a u "koverte" i plaćanje ispod stola ne ulazim.

 

Hvala na odgovoru.

Želim sporazumni, ali ne želim s tom ženom imati nikakav kontakt.

Može li odvjetnik obaviti sporazumni raskid braka?

Je li u tom slučaju cijena manja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čujte, sporazumni ovisi o drugoj strani. Otuda i naziv "sporazumni". Dakle, mora i ona pristati, pogotovo još imajući u vidu da bi komunicirala isključivo sa vašim opunomoćenikom. Sami možete najbolje procijeniti bi li to moglo doći u obzir ili ne.

 

Cijena bi bila u istoj razini, a mogla bi biti i manja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem.

Znači, trebam se obratiti odvjetniku...

Neka preporuka, postoje li specijalizirani odvjetnici za razvode, ili se obratim bilo kome? Cijena je kod svih ista, ili je to proizvoljno?

Pitam zato jer ne želim da me "valjaju"...

Eto, ovo bi bilo zadnje pitanje na ovu temu, neću Vas više zadržavati ovim pitanjima koja su meni prilično važna.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje se obratiti nekome tko se primarno bavi takvom vrstom sporova, a o preporukama nećemo, jer je naša politika na Portalu protiv toga, ali možete u podforumu Tražim odvjetnika, objaviti oglas u kojem ćete ukratko opisati bit problema i regiju iz koje dolazite, pa vam se moguće netko javi putem PP-a.

 

Svaki odvjetnik vam je svijet za sebe, što se financija tiče, tako da štogod vam kaže bilo tko ovdje - ne mora vrijediti. Uglavnom, cifra od 2.000,00 kn (plus mogući PDV) je ono što Tarifa propisuje. A u "neslužbene" dogovore ne ulazim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obiteljski zakon, kao i svaki drugi zakon prvo mora biti izglasan u Hrvatskome saboru. Kako trenutno još uvijek nemamo konstituiran Sabor, to nije ni moguće.

 

Pred par dana je radna skupina za izradu novog Obiteljskog zakona održala javnu raspravu i iznijela temeljna načela na kojima će novi zakon počivati uz napomenu da svaka zainteresirana strana skupini može podnositi i svoje prijedloge u određenom daljnjem roku.

 

Po izradi nacrta prijedloga, isti ide u Sabor na tri čitanja i tada se izglasava, a tek onda se, po objavi u Narodnim novinama, određuje i njegovo stupanje na snagu.

 

Da ne pričam o činjenici da je još uvijek aktualni Obiteljski zakon ponovno na odlučivanju glede njegove (ne)ustavnosti pred Ustavnom sudom, a prema nekim informacijama plasiranima u javnost, izvjesna je njegova "suspenzija", kao što je bio slučaj i sa njegovim prednikom.

 

Sve navedeno samo vrlo zorno ocrtava neozbiljnost i lakonsko poigravanje naših "vrlih" političara sa temeljnim fundamentalnim institutima svake civilizirane države, jer građani ne mogu računati na nikakvu stabilnost i dugotrajnost regulative vlastitih elementarnih prava, a sam pravosudni sustav djeluje u okruženju ad hoc "nametnutih" kratkoročnih pravila, koja se svako malo mijenjaju i u kojem okruženju je nemoguće ostvariti iole ozbiljan i odgovoran rad.

 

Ali, sve to je nebitno, bitno je jedino prepucavanje i nametanje vlastitih svjetonazora i ideala, kada ste u prilici da budete na vlasti. Sramotno ponašanje i za svaku osudu, ali kod nas, nažalost - ništa neuobičajeno. Žalostan je onaj dan kada su hrvatski političari postavili kao temelj valorizacije kvalitete vlastita rada, jesu li ili ne, naglavačke izokrenuli fundamentalni zakon iz pojedine grane prava, ne gledajući pritom kvalitetu i napredak sa novom regulativom, već ciljajući isključivo na činjenicu promjene koja njima odgovara pod svaku cijenu. Ali to je razlika između političara i "političara", o kojoj god opciji da se radi, da ne bi bilo zabune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad sam prisiljen pokrenuti proces jer imam djevojku s kojom se želim vjenčati (ona nema pojma da sam u takvome braku s 10 godina izbivanja). Ne mogu joj to reći, jer ne bi shvatila.

Poštovani,

a što će se dogoditi jednog lijepog dana kad Vaša buduća supruga dozna da da Vi iza sebe imate jedan brak koji ste joj zatajili? Pored ljubavi, istina i povjerenje su temelji braka. Zašto mislite da Vaša buduća ''ne bi shvatila''? Pomognite joj Vi da shvati, tako što ćete joj reći istinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nema djece ni zajedničke imovine ,nebi trebalo biti nikakvih komplikacija.Ako nema sporazuma idete tužbom,a prisilit vas niko ne moze da budete sa nekim sa kime ne zelite.U tom slucaju ona gubi i placa sudske troskove.Ne čekajte glupe izmjene zakona,angazirajte prosjecnog odvjetnika koji je moze kontaktirati umjesto vas da vidi zeli li pristati na sporazumni raskid.Tužbu radi razvoda braka moze odraditi bezbolno.Ono sto vam moze zagorcati zivot je stecena imovina dok ste zivjeli zajedno.Jedan topli savjet je da svojoj buducoj kazete istinu i to je puno bolja varijanta od one da to dozna naknadno, a hoće sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija