Jump to content

Legalizacija objekta na tuđem zemljištu


magda65

Preporučene objave

Poštovani, na parceli postoji objekt koji nije upisan u zemljišne knjige. Za isti je pokrenut zahtjev za legalizaciju, ali taj zahtjev je podnijela osoba koja nije vlasnik parcele. da li osoba koja je podnijela zahtjev za legalizaciju , nakon provedbe iste, može naveden objekt upisati kao svoje vlasništvo iako nije vlasnik parcele na kojoj je objekt. Kakva su prava i mogućnosti vlasnika parcele? Dodatno, što ako legalizacija nije provedena u roku, odnosno ako nije predana sva dokumentacija već samo inicijalni zahtjev za legalizacijom?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

Rješenje o izvedenom stanju prema Zakonu o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama nema pravnog učinka na vlasništvo i druga stvarna prava na zgradi i zemljištu na kojem je izgrađena.

 

Kako su već prošli svi rokovi za za dopunu predanog zahtjeva, građevina se neće moći ozakoniti niti će se izdati Rješenje o izvedenom stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako su već prošli svi rokovi za za dopunu predanog zahtjeva, građevina se neće moći ozakoniti niti će se izdati Rješenje o izvedenom stanju.

 

Kako gdje.

Osobno znam par primjera investitora koji još nisu predali dokumentaciju. A nigdje nije rečeno da se nemože nadopuniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako gdje.

Osobno znam par primjera investitora koji još nisu predali dokumentaciju. A nigdje nije rečeno da se nemože nadopuniti.

 

Dapaće, moglo se zakonski predati prazan zahtjev pa ga poslije isteka roka za samu predaju zahtjeva za izdavanje rješenja o izvedenom stanju nadopuniti. No isto tako u okviru zakona večina JLS su propisali rokove za nadopunu dokumetacije. Posije isteka rokova trebala su se slati rješenja o dodbijanju zahtjeva, i to je uglavnom tako i odradila Agencija koja je preuzela dio zahtjeva.

 

No, ono što je ostalo u JLS, u nekima se "našlo u zraku" pa na ovo

 

Znam ja i neke koji su prvi put predali zahtjev debelo nakon isteka zakonskog roka, pa su dobili rješenje o izvedenom stanju. Kod nas sve ima cijenu.. :tikvan:

 

mogu samo reći nažalost..baš sam neki dan pisao o "uletavanju" u prazne zahtjeve pa su ljudi legalizirali svoje objekte a da nisu uopće podnijeli zahtjev..no koliko čujem, više ih (praznih) nema..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dapaće, moglo se zakonski predati prazan zahtjev pa ga poslije isteka roka za samu predaju zahtjeva za izdavanje rješenja o izvedenom stanju nadopuniti. No isto tako u okviru zakona večina JLS su propisali rokove za nadopunu dokumetacije. Posije isteka rokova trebala su se slati rješenja o dodbijanju zahtjeva, i to je uglavnom tako i odradila Agencija koja je preuzela dio zahtjeva.

 

No, ono što je ostalo u JLS, u nekima se "našlo u zraku" pa na ovo

 

 

 

mogu samo reći nažalost..baš sam neki dan pisao o "uletavanju" u prazne zahtjeve pa su ljudi legalizirali svoje objekte a da nisu uopće podnijeli zahtjev..no koliko čujem, više ih (praznih) nema..

 

Hvala na odgovorima. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija