Jump to content

Ovrha radi predaje posjeda nekretnine


celko

Preporučene objave

Poštovani.

 

U najmu sam lokala, za koji ugovor o najmu još vrijedi. U međuvremenu se promijenio vlasnik lokala i on je želio raskinuti ugovor, na što ja nisam pristao, pa je pokrenuo sudski spor. Presuda je bila u njegovu korist, ali sam na cijeli postupak tražio reviziju ( ovdje su sad nebitni detalji zašto je presuda u njegovu korist, ali sam siguran da će revizija biti u moju).

U međuvremenu je on pokrenuo ovrhu radi ispražnjenja i predaje nekretnine. Na tu ovrhu sam se žalio Županijskom sudu. Žalba mi je odbijena kao neosnovana, ali uz napomenu (citiram):

"Iz žalbe ovršenika proizlazi da ovršenik traži i odgodu ovrhe, pa o tom prijedlogu sud prvog stupnja treba odlučiti".

Naravno, u prvom dijelu rješenja stoji da lokal trebam predati u posjed u roku od 8 dana.

Sad me zanima da li to moram napraviti u ovom roku, ili zakonski mogu još biti u posjedu dok prvostupanjski sud ne donese rješenje ( pozitivno ili negativno) o odgodi ovrhe.

Isto tako, pošto sam u istoj žalbi tražio poništenje ovrhe ali i odgodu, da li moram posebno uputiti zahtjev za odgodom ovrhe.

Također me zanima da li postoje još kakvi pravni koraci koji mogu zaustaviti ili odgoditi ovrhu?

Sve ovo tražim iz razloga što bi provedbom ovrhe postojeće stanje bilo nepovratno promijenjeno, a već sam spomenuo da se nadam kako će mi revizija postupka dati za pravo.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Iz žalbe ovršenika proizlazi da ovršenik traži i odgodu ovrhe, pa o tom prijedlogu sud prvog stupnja treba odlučiti".___________

____pošto sam u istoj žalbi tražio poništenje ovrhe ali i odgodu, da li moram posebno uputiti zahtjev za odgodom ovrhe._______

_______

Drugostupanjski sud je prvostupanjskom dao upute što treba raditi,pa će tako provođenje ovrhe zastati do donošenja odluke o prijedlogu za odgodu.

Nemate potrebe za novim prijedlogom,izuzev da vas sud pozove da svoj prijedlog za odgodu uredite,u što sumnjam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Kao prvo, još jednom zahvaljujem na odgovoru.

U međuvremenu, kao što sam i pretpostavio, Sud je donio ZAKLJUČAK o ovrsi, odnosno datumu deložacije.

U tom zaključku se nigdje ne navodi da sam tražio odgodu, pa pretpostavljam da bi je bilo dobro poslati, jer je ona upućena kroz žalbu Županijskom sudu.

Zanima me da li je sud dužan odgovoriti na moju molbu za odgodu ( jer u tom zaključku piše da na njega nije dozvoljen pravni lijek, a nije spomenuta molba za odgodom) i drugo, da li postoji ikakav pravni lijek koji bi to mogao odgoditi ( nekakva tužba Ustavnom ili Vrhovnom sudu itd.)

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...

Poštovani,

Ako bi ste bili ljubazni,da mi pomognete.Naime radi se o najmu stana i ugovoru,koji nam je raskinut, zbog dva puta neplaćenog najma.

Odmah nakon mjesec dana,dolazi prijedlog za ovrhu,i traži se naše iseljenje,iako ni lipe nismo bili dužni.

Nakon toga dolazi rješenje, za deložaciju, na dan 8 ožujka 2017 godine.

Kao branitelj,hrvi očekivao sam neko razumijevanje,jer sam mislio da to nije neki veliki razlog za naše iseljenje.APN agencija za promet i prodaju nekretnina,nije imala milosti.Ja i moja obitelj smo u to vrijeme proživljavali najgore trenutke u životu.

Jer smo rasprodavali vlastite stvari,koje smo četiri godine sticali, i prodali za ništa.Nismo mogli čekati,deložaciju iselili smo 6 ožujka,dva dana ranije,u drugi stan.Prihvatili smo to tako da se danas često događaju te deložacije i da nismo jedini.Ali gorčina ostaje,naročito kad sam išao tamo po poštu i vidio da sud donosi rješenje,na dan deložacije,gdje se obustavlja postupak i traži mirno rješenje,zamislite nakon dvadeset dana,mi to dobivamo.

Javili smo se nakon dva mjeseca toj agenciji APN

da odustajemo od stana,oni su tražili da se izvrši primo predaja stana,i napravi zapisnik.

Moje pitanje vama,da li ja koji sam iselio pod prijetnjom deložacije,rasprodani vlastiti stvari da li sam u obavezi na takav način razduživati stan.

A i ugovor je raskinut.

I tko snosi troškove ovog postupka i plaćanja najamnina dok je stan bio prazan,jer mi smo iselili.

Kako da ispravno postupio.

Lijep pozdrav,

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazalost biti ce te duzni podmiriti sve nastale troskove, te najamninu do dana kada ste izvrsili primopredaju stana.

 

Poštovani,

Ako bi ste bili ljubazni,da mi pomognete.Naime radi se o najmu stana i ugovoru,koji nam je raskinut, zbog dva puta neplaćenog najma.

Odmah nakon mjesec dana,dolazi prijedlog za ovrhu,i traži se naše iseljenje,iako ni lipe nismo bili dužni.

Nakon toga dolazi rješenje, za deložaciju, na dan 8 ožujka 2017 godine.

Kao branitelj,hrvi očekivao sam neko razumijevanje,jer sam mislio da to nije neki veliki razlog za naše iseljenje.APN agencija za promet i prodaju nekretnina,nije imala milosti.Ja i moja obitelj smo u to vrijeme proživljavali najgore trenutke u životu.

Jer smo rasprodavali vlastite stvari,koje smo četiri godine sticali, i prodali za ništa.Nismo mogli čekati,deložaciju iselili smo 6 ožujka,dva dana ranije,u drugi stan.Prihvatili smo to tako da se danas često događaju te deložacije i da nismo jedini.Ali gorčina ostaje,naročito kad sam išao tamo po poštu i vidio da sud donosi rješenje,na dan deložacije,gdje se obustavlja postupak i traži mirno rješenje,zamislite nakon dvadeset dana,mi to dobivamo.

Javili smo se nakon dva mjeseca toj agenciji APN

da odustajemo od stana,oni su tražili da se izvrši primo predaja stana,i napravi zapisnik.

Moje pitanje vama,da li ja koji sam iselio pod prijetnjom deložacije,rasprodani vlastiti stvari da li sam u obavezi na takav način razduživati stan.

A i ugovor je raskinut.

I tko snosi troškove ovog postupka i plaćanja najamnina dok je stan bio prazan,jer mi smo iselili.

Kako da ispravno postupio.

Lijep pozdrav,

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani;
ljubazno molim savjet.
Imam namjeru kupiti stan od Banke. Banka je vlasništvo stana u ovršnom postupku stekla od dužnika (ovršenika) koji je stan založio kao hipoteku za kredit koji nije 1,5 g plaćao. U stanu živi osoba - majka od osobe koja je ovršena (bivšeg vlasnika - koji je nekretninu založio a sada živi o drugoj kući). Banka je odgodila ispraženjenje i predaju stana u svoj posjed - dakle deložaciju te osobe, prije cca. 1 g.

Ono što me muči jest: kada sa bankom sklopim ugovor o kupoprodaji, i upišem u vlasništvo, kako se riješit osobe koja tamo stanuje?

Puno zahvaljujem na konkretnim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija