Jump to content

Jel' zastara ili možda ne


anonimno

Preporučene objave

Prekršajni nalog podnesen je protiv mene 10.3. 2004., po kojem sam trebao ostati bez vozačke na 1 mjesec, 2 boda i 500+110 kn. Na nalog sam se žalio. Žalba mi je odbijena na sjednici 10.1.2006. Rješenje o odbijanju žalbe mi je uručeno 2.10.2006. Obzirom da je od počinjenja prekršaja prošlo 2.5 godine, da li je tu nastupila aps. zastara? Da li trebam odnijeti svoju vozačku na policiju (i platit kaznu +troškove) ili zaboravit na cijelu stvar? Što je s bodovima? Hvala na svim odgovorim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost ti si žrtva protuzakonitog rada Visokog prekršajnog suda iz Zagreba.

 

Osnovano sumnjam da je tvoje drugostupanjsko rješenje antidatirano, no to može jedino utvrditi državni odvjetnik koji je nadležan za jedan izvaredan pravni lijek koji ti stoji na raspolaganju (vidi Zakon o prekršajima)

 

Ukoliko bi stvari bile legalne, a nisu, tada nije nastupila zastara i to apsolutna zastara. Možeš jedino čekati zastaru izvršenja, a u međuvremenu prijavi to obavezno državnom odvjetništvu odnosno izjavi izvanredni pravni lijek, da se ta banda raspusti konačno i da ne pričaju priču da su na sjednici donijeli rješenje koje gle čuda dostavljaju nakon nastupa apsolutne zastare, nakon 10 MJESECI OD DANA NAVODNE SJEDNICE.

 

Sramota, banana, fuj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko bi stvari bile legalne, a nisu

 

tvrditi da suci vps-a organizirano (jer su u vijecu trojca) laziraju svoja rjesenja, pa jos i navode savjetnika-zapisnicara i djelatnice u kancelu da prikrivaju njihove kriminalne radnje je smrtno zbiljna stvar.

 

buduci da gornji autor "osnovano sumnja da je tvoje drugostupanjsko rjesenje antidatirano" i buduci da ti predlaze da slucaj dojavis nadleznom do-u, kao nepristrani promatrac i vjerujuci u dobronamjernost gornjeg savjeta, sugeriram ti da to i ucinis, a koa osnovu sumnje navedes link na ovaj thread i prethodnog autora ciji je ip zabiljezen i do-u koji ce odlucivati o tvojoj prijavi dostupan.

 

jer ovo polako poprima saljive razmjere, na javnom mediju dovoditi u sumnju u redovnom prekrsajnom postupku najvisi sud, za sobom vuce ili pravosudnu krizu ili kaznenu odgovornost onoga tko "osnovano sumnja" i siri lazne i uznemirujuce glasine.

 

zatreba ti li formalna pomoc oko sastava kaznene prijave, samo replyaj.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja vjerujem da oni to ne rade, odnosno ne želim to vjerovati, zapravo što se događa:

 

izgleda da oni "održavaju" sjednicu prije nastupa apslutne zastare, valjda to zapisnički ili na neki drugi način konstatiraju i što se događa onda, prolazi jedno godinu dana do dana kada prvostupanjski sud primi drugostupanjsko rješenje.

 

Ajde, molim vas. Ako je prekršajnim zakonom propisano da prvostupanjski sud mora u određenom roku izraditi rješenje i dostaviti ga stranci, drugostupanjski može to raditi kako god mu se hoće i želi??? Godinu dana od dana sjednice???

 

Nek netko izjavi taj izvaredni pravni lijek i nek se jedom vidi što to oni rade godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

He, nisam siguran za d.o, sve mi to zvuči previše komplicirano, bas i nemam vremena za to. Samo sam htio znati da li sam dužan odfurat njima svoju vozačku obzirom na navedeni vremenski tijek događaja i dvije ipo godine od samog prekršaja. Jedan mjesec bez v.d. cu preživjet, ali zašto bi se mučio ako bas ne moram.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda ti preostaje da se s vozačkom dozvolom javiš u nadležnu policijsku upravu i da platiš što se platiti mora.

 

A ovo gore je zaista ozbiljna tema koju bi konačno jednom netko trebao na zato predviđenom mjestu obraditi, svjestan sam da ti ljudi imaju gužvu, puno spisa, puno različitih spisa i da im nije lako, al ovo nema smisla zbog pravne sigurnosti, jer po meni nemaju šta više dostavljati jedno recimo tjedan dana od dana nastupa apslolutne zastare. Sve ostalo dovodi u sumnju, možda zaista neopravdano njihov rad, al to ne znamo, možemo samo pretpostavljati i ljutiti se kad primimo takvo rješenje za godinu dvije tri......od dana sjednice vijeća.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja vjerujem da oni to ne rade

 

onda ti osnovano ne sumnjas niti sugeriras gradjanima rh da su zrtve kriminalnih radnji sudaca zalbenog suda, a sto si sve mrtav hladan naveo u prethodnom replyu, pa se postavlja pitanje mislis li ti da je razbacivanje takvim izjavama dopusteno bas svakome bez ikakvih posljedica, a sve iz razloga sto je pokusao izganjati zastaru, a pravni sustav ga zahebao?

 

autoru originalnog upita: da, ti moras postupiti po 2-stupanjskom rjesenju i to sve bez obzira hoces li ulagati izv. pravni lijek.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

onda ti osnovano ne sumnjas niti sugeriras gradjanima rh da su zrtve kriminalnih radnji sudaca zalbenog suda, a sto si sve mrtav hladan naveo u prethodnom replyu, pa se postavlja pitanje mislis li ti da je razbacivanje takvim izjavama dopusteno bas svakome bez ikakvih posljedica, a sve iz razloga sto je pokusao izganjati zastaru, a pravni sustav ga zahebao?

 

Pusti sad izanjanje zastare, reci mi kao građanin ove države što misliš o tome. Po mom mišljenju građani su takvom praksom pravno nesigurni, a i sami suci sebe dovode u situaciju gore opisanu. Da moj je prvi post bio grub, bezobrazan, pretjeran....al eto reci mi jel to normalno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

reci mi kao građanin ove države što misliš o tome

 

ja nisam nepristran, a ne mislim nego znam da takvim postupanjem nije prekrsena niti jedna zakonska odredba.

 

buduci da zakone donosi sabor, a pravosudje ih samo provodi, tvoje primjedbe, osim sto ih ne bi smio iskazivati u obliku insinuacija i koketiranja sa kriminalnim radnjama, valja uputiti zakonodavnom tijelu - to ti je lokalni zastupnik u saboru....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, moj lokalni zastupnik u saboru nije dovoljno ni utjecajan ni kvalificiran za takve stvari, a znamo kako u praksi završavaju takve i bilo kakve inicijative, a svjestan sam i toga što gore navdodiš da takvim postupanjem nije prekršena ni jedna zakonska odredba, no svi mi trebamo težiti ekspeditivnosti u postupanju, zbog onih čiji su spisi na stolu i čiji se zahtjevi rješavaju. Nadam se da će se ovo uskoro promijeniti, inicijativom samog tijela o kojem ovdje govorimo.

 

Ovim završavam ovo. Pozdrav tebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ekspeditivnosti u postupanju, zbog onih čiji su spisi na stolu i čiji se zahtjevi rješavaju

 

a ovaj "apel" ti je u cijelosti promasen, u ovom primjeru se rjesava zahtjev policije, a oni nemaju primjedbe, primjedbe imaju okrivljenici i to upravo zato sto se zahtjev rjesava, a ne pusta u zastaru.

 

takodjer, ako okrivljenik u stvari zeli u sto je moguce kracem roku odgovarati za svoj prekrsaj, onda nije trebao izjavljivati niti prigovor na nalog niti zalbu na 1-stupanjsko... ovako, po tvom, ispada da okrivljenici negoduju jer je nedopustivo da o njihovim zabama neposredno visi sud odluci ?! pa zalba se i pise kako bi o njoj odlucio neposredno visi sud!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
takodjer, ako okrivljenik u stvari zeli u sto je moguce kracem roku odgovarati za svoj prekrsaj, onda nije trebao izjavljivati niti prigovor na nalog niti zalbu na 1-stupanjsko... ovako, po tvom, ispada da okrivljenici negoduju jer je nedopustivo da o njihovim zabama neposredno visi sud odluci ?! pa zalba se i pise kako bi o njoj odlucio neposredno visi sud!

 

Ma jel ti palo možda na pamet to da ponekad prvostupanjski sud pogrešno riješi stvar, da recimo na primjer kad se na nekom parkiralištu dogodi neki banalni sudar ovaj pogrešno proglasi krivim jednog sudionika, dok je drugi u biti kriv. To ima za posljedicu šta? Građanskopravna odgovornost za naknadu štete krivca. I valjda je tada u interesu žalitelja da VPS ili vrati predmet ili ga sam riješi drugačije.

 

Izgubili ste se u brdu žalbi kojima je jedini cilj doći u zastaru ma kakva ona bila, apsolutna, izvršenja.....i uopće niste svjesni da postoje i stvari koje prekršajni sudovi pogrešno rješavaju u prvom stupnju. Eto zato bi ponekad bilo dobro za žalitelja da se stvar rješi, a to se nažalost obzirom na broj predmeta ne događa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi nastupila apsolutna zastara treba proći dvije godine od dana počinjenja prekršaja do pravomoćnosti odluke. Nisi naveo kada je prekršaj počinjen, nego samo kada je donesen prekršajni nalog. Ako je prekršajni nalog donijela policija na dan počinjenja prekršaja, zastara nije nastupila. Ako je prekršaj počinjen prije donošenja prekršajnog nakoga zastara je mogla nastupiti. Provjeri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nekužim. Zašto ti je žalba odbijena? Tko je doni prekršajni nalog? i kakva sjednica ?Kad mi odgovoriš onda ću ti znati odgovoriti. Inače zastara nastupa dvije godine od pravomoćnosti rješenja o prekršaju. A rješenje postaje pravomoćno osam dana od dana primitka rješenja. Znači osam dana od dana kad si potpisao na pošti primitak istog. A sad odgovori na ono gore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, moja situacija je sljiedeca.

 

30.05.2004. pocinio sam prekrsaj te je pod mene istog dana (od strane policije) podnesen prekrsajni nalog.

Podnio sam prigovor u roku.

18.11.2006. (znaci prije par dana) stiglo mi je rjesenje Visokog prekrsajnog suda kojim se prigovor odbija te potvrduje prekrsajni nalog(sjednica vijeca odrzana je 08.03.2006.).

 

S obzirom da nigdje u rjesenju ne pise sto dalje (trebam li se ja nekome i u kojem roku javiti ili cekati da se netko "javi" meni etc.) zanima me kakva je procedura ?

Naime osim 600ak kunica, trebao bih izgubiti vozacku na 3 mjeseca pa bih bio sretniji da to bude tamo negdje od 3-5 mjeseca nego sad, usred zime ..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim da ovdje ima nekih kojima treba pojasniti neke pojmove. razlikuje se prekršajni postupak i postupak izvršenja kazne. što znači da apsolutna zastara kod donošenja rješenja o prekršaju nastupa dvije godine od počinjenja prekršaja, a u postpuku izvršenja kazne zastara nasltupa dvije godine od pravomoćnosti rješenja o prerkšaju. kad naučite baratati pojmovima i razlikovati ih onda se javite, a nemojte me ispravljati jer ni sami ne znate o čemu pričate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne platite NK i ne dostavite uplatnicu, slijedi prisilna naplata putem Porezne uprave. Glede vozačke, pozvat će vas u postaju.

 

Moze li se - i kako/kada/od koga - traziti zamjena novcane kazne radom za opce dobro ?

 

Naime, meni je (nakon 2 godine, vidi gore) stiglo rjesenje kojim se odbija prigovor u kojem, dakle, o izvrsenju nista konkretno ne pise (osim da je izrecena kazna u skladu sa zakonom bla-bla) ...

Za vozacku ok, ali trenutno stvarno nemam 650 Kn :-(..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možete zatražiti da vam se izrečena a neplaćena novčana kazna zamijeni radom za opće dobro na slobodi, budući to vrijedi samo za novčane kazne do 500,00 kn. u vašem slučaju novčana kazna će se naplatiti prisilnim putem. ukoliko prisilna naplata ne uspije u roku od šest mjeseci od dana otvaranja postupka prisilne naplate, ista novčana kazna će se zamijeniti mjerom zatvora u trajanju od tri dana. u tom slučaju imate dva izbora platiti ili u zatvor. trećeg nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, pogresno sam napisao - novcana kazna je 500 Kn, a dodatnih 150 Kn su troskovi postupka. Pretpostavljam da onda ipak mogu traziti "zamjenu"- zanima me stoga kako / od koga - buduci da nakon rjesenja kojim je moj prigovor odbijen nisam nista drugo dobio niotkoga - trebam li ocekivati poziv na sud pa se tamo izjasniti ili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da onda ipak mogu traziti "zamjenu"- zanima me stoga kako / od koga

 

150 kuna moras platiti i to plati da ne bude problema s tim, imas uplatnicu, a ako nemas, odi na sud, u kancel sa rjesenjem i trazi da ti daju uplatnicu za troskove.

 

500 kuna mijenjas za rad, ne trebas nista nikoga traziti, cekas da te pozovu sa suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U S T A V N A T U Ž B A ! ! !

 

tako gordo zvuci, pa jos napisano velikim slovima i s dvostrukim razmakom!

 

a sad jos kazi sto napisati u ustavnoj tuzbi?

 

ne znas? a sto onda pricas gluposti... ili ces mozda kao okrivljenik u prekrsajnom predmetu zahtijevati od ustavnog suda da ti osigura pravo na sudjenje u razumnom roku, cime ces osigurati da tvoja zalba ni u kom slucaju ne ode u zastar?

 

ispali covjek "ustavna tuzba"... cuo je on nesto, ima neki ustav, ima neki ustavni sud, to tako opasno zvuci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija