Jump to content

Marihuana drugi put


ivan222

Preporučene objave

Pozdrav, ako ko može odgovorit zanimalo bi me naime u godinu dana sam dva puta priveden s marihuanom, prvi put s 1 gram (nikad prije toga) nedavno s 0.5 grama a prijatelju mi je prepisalo opušak od 0.3, sada jeli mogu ja taj opusak preuzet jer je moj dali bi to islo u isti postupak ili novi i to bi bilo sve ukupno 0.8 koliku bi kaznu mogao dobit s obzirom na navedeno . Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Svko i Drot13, zam da je pocetna 5 al ponavljac sam kolicine su navedene i sada mi je napisano 0.5 a ako bi preuzeo njegovo jer smo zateceni skupa a njemu je opusak pripisalo meni to sta je naslo u mene i ako to njegovo preuzmen recen da je moje dali bi to islo u novi postupak i bili onda uvijet dolazija u pitanje ili ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni ce doc za 0.5 to je nađeno u mene i s obzirom da je drugi put u godinu dana znaci pocetna mi je 5000 ok, a ovi opusak njegov znaci nemogu preuzet nikako

 

Ako ga "preuzmete", onda će vas se teretiti za kazneno djelo iz čl. 191. KZ-a odnosno da ste dali drugome drogu da je troši, pa si razmislite koliko je to vama u interesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni ce doc za 0.5 to je nađeno u mene i s obzirom da je drugi put u godinu dana znaci pocetna mi je 5000 ok, a ovi opusak njegov znaci nemogu preuzet nikako
nema preuzimanja jer se kažnjava posjedovanje a kako je pronađeno kod njega on je posjednik.

 

...i da li će uopće smanjit kad je, kako navodi, recidivist, u godinu dana drugi put uhvaćen, a što mu je otegotna okolnost..
smanjit će ali manje.ako se bude žalio.ako je prvi put platio po nalogu 2/3 pa nije bio na sudu onda mu je prvi put.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novčana kazna od 5000, ali će ju sud vjerojatno nešto smanjiti. Nemoguće je reći na koliko, s obzirom da si recidivist, ali nešto smanjenja bude (naravno, samo uz priznanje, kajanje...).

 

Što se tiče kaznenog, ako je samo posjedovanje, bez obzira na to što je drugi put, ide samo prekršajna. Kakve papire si dobio od policije kad su te uhvatili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novčana kazna od 5000, ali će ju sud vjerojatno nešto smanjiti. Nemoguće je reći na koliko, s obzirom da si recidivist, ali nešto smanjenja bude (naravno, samo uz priznanje, kajanje...).

 

Što se tiče kaznenog, ako je samo posjedovanje, bez obzira na to što je drugi put, ide samo prekršajna. Kakve papire si dobio od policije kad su te uhvatili?

 

 

 

Evo dosla mi je optužnica s prelšajnog suda trazi se pet tisuca kuna kazne ali me brine to sta su napisali da ima 4,1 gram a bilo je oko 0.5 samo u platicnoj kutijici od kinder jaja a oni su mi napisali da ima ovoliko sveskupa. i jel se moze dobit uvjetna ikako na prekrsajnom sudu a stvarno nisan prodava nikome nista osobna je

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su vagali drogu s onim u čemu se nalazila, trebali su tako i napisati, a onda to nije problem. Ako nisu to naznačili, možeš prigovarati na količinu, ali s obzirom da je i u jednom i u drugom slučaju osobna uporaba i prekršaj, to će ispraviti i ide se dalje.

 

Pretpostavljam da si dobio optužni prijedlog i poziv?

 

Nećeš moći dobiti nikakvu uvjetnu, nego će biti novčana kazna. Bez obzira što oni traže 5000 kuna (uvijek traže tako), sud to može ublažiti kao što smo ti prije pisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo taman sa suda sutkinja je stavila kaznu za 4,1 bez obzira na ponavljanje 2000 s mogucnosti 2/3 i sad oce li to bit kazna ili je oni mogu povecat kad mi dođe rjesenje.

 

 

Dobro si prošao, svaka čast...

Ne mogu ti povećati kaznu, jedino bi povećali u slučaju kad bi policija uložila žalilbu na istu, a to zasigurno neće....

Sad se pripazi, jer drugi put sigurno nećeš proći tako "jeftino"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci prije mj dana su me policajci docekali ispred stana i odveli u postaju,tamo su dan prije zahaltali jednog dexka s 8 paketica po 0,5 dakle 4 sve zajedno,i on je reko da to potjece od mene,u stanici sam morao potpisatiuhicenje i pricekat nalog za pretres stana u stanu su nasli cca 1,5 g imam 15 godina i zanima m kad dodje poziv za sud kakve su moje kazne? prvi puta mi se ovo dogodilo sportas sam..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Realno je za očekivati kazneni ,ali obzirom na dob nema mogućnosti izricanja maloljetničkog zatvora (moguć samo za maloljetnike preko 16 godina starosti), ali će zato biti "veselja" oko odgojnih mjera i raznih socijalnih službi, roditelji će imati isto pune ruke posla - uglavnom ništa strašno, ali će potrajati to sve, a najgora stvar je što će ostati zabilježen u sustavu kao "diler" i to će u budućnosti proizvoditi vrlo česte probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija