Jump to content

Ovrha na temelju ugovora


Julij

Preporučene objave

Poštovani

 

Posudila sam "prijatelju" 80.000,00 kn sa rokom vraćanja 6 mjeseci.

Nismo napisali ugovor kod javnog bilježnika ili kod odvjetnika, međutim sročili smo to laički te se oba potpisali i jedan svjedok.

Rok za povratak je bio prije osam mjeseci.

Zanima me kako mogu povratiti sredstava,. Tj što mogu napraviti da mu se oduzima 1/3 plaće - znam da nema ni jednu ovrhu pa da barem mjesečno dobivam neki iznos novaca, jer on ne pokazuje dobru volju za vračanjem tog duga.

Ako je to moguće kome da se obratim dal javnom bilježniku ili odvjetnik,u za provođenje te ovrhe.

 

Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sugerirao bih da mu se obratite pismenim putem (poštom preporučeno s povratnicom) i da mu dadete rok od 8 dana da vam vrati dug ili u protivnom slijedi podnošenje kaznene prijave protiv dotičnog poradi kaznenog djela prijevare te tužba sudu radi isplate i naknade štete.

 

Ovo s kaznenom prijavom možda upali, više s psihološke strane, a ovo s traženjem isplate za slučaj da dođete pred sud (parnični), pa on istakne prigovor da ga niste ni pozvali na ispunjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija