Jump to content

Prijava prebivališta u kući sa više vlasnika nakon 10 ! godina života na istoj adresi


tino008

Preporučene objave

Jutro. Molim za veliku pomoc. Zivimo u obiteljskoj kuci,sa jednim vecinskim vlasnikom,o preostala 3 suvlasnika ne žive na našoj adresi. godinama smo prijavljeni kod ženinih roditelja,jer nas večinski vlasnik,ne želi prijaviti na svojoj adresi. Kuca je u vecinskom vlasništvu bake,te se pola kuce dijeli na još 3 vlasnika,nasljednim pravom. Kuca još nije legalizirana do kraja,vlasnicki list ne postoji. Prije mjesec dana,do nas navratila policija. Odjavili nas sa druge adrese,na kojoj smo MORALI biti fiktivno prijavljeni,a ovdje se,kao i uvijek,ne možemo prijaviti,jer je baka protiv toga. Izgubili smo pravo na dječji doplatak zbog toga,za 3 djece to je 1400 kn na mjesec. Što napraviti ? Posjedujem rukom pisane cedulje,za režije,od strane bake,unazad više godina. Svjedoke koji bi potvrdili,da smo ovdje 10 godina. Otac,koji je suvlasnik malog dijela NEetažirane kuće,je također svjedok. Posjedujem račune za mobitel,te potvrde o primitku paketa,a sve slano na ovu adresu. Svi susjedi,znaju da smo 10 godina ovdje. u policiji to nije dovoljno,da bi se mi ovdje prijavili,jer eto,zakon je jasan. Molim za pomoc,jer situacija je neodrživa........... Ima li otac pravo ,kao manjinski vlasnik,koji ne živi na toj adresi,ali je na njoj živio 20 godina,mene prijaviti ,kad već baka ne želi ? Opet se fiktivno prijaviti drugdje,kako ne bi izgubili osobne i dječji doplatak ? Mislim,imamo 3 djece,situacija nije neozbiljna,a ako cemo po slovu zakona,definitivno i protuzakonita,jer nam je baka vec piredila niz neugodnosti,kao i samovoljno iskapčanje plina u zajedničkoj nekretnini....... Hvala unaprijed.

 

Zaboravio sam napomenuti,da sam rođen na ovoj adresi na koje se prijaviti ne mogu,te sam ovdje živio prvi puta 7 godina,a sada dodatnih 10.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuća je sagrađena prije 60ak godina,na legalnom zemljištu. vlasnici su bili djed i baka. djed je pred par godina preminuo,te se na ostavinskoj raspravi,vecina dodijelila baki,a manji dio se dijeli na mog oca i njegovu sestru,te na jedno vanbraćno dijete iz djedovog prvog braka. Proces legalizacije je zapoćet prije 2 godine. dio kuće je izgrađen bez građevinske dozvole,te je u procesu legalizacije,ali nije etažirano .... Ne znam do kuda se s tim stiglo,nije da kod bake sjedim na kavi. Dakle,u gruntovnici još nije sve gotovo,ja ne znam što bih i kako bih. Hvala na brzom odgovoru. Ukratko,ako bilo što postoji,na baku je,ili pokojnog djeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još samo jedno pitanje - otac i sestra žive na toj istoj adresi ili...?

 

Oprosti, sad sam tek skužio da ne žive.

 

Za prijavu vrijede i drugi papiri o suvlasništvu, a ne samo vlasnički list (pogotovo s obzirom na stotine tisuća nesređenih pravnih situacija).

 

Jeste li probali da vas otac prijavi na toj adresi, kao suvlasnik nekretnine, na temelju rješenja s te ostavine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijedi pitati, jer je tvoj otac ipak vlasnik nekretnine (makar u suvlasništvu). Neka ne spominje nikakve loše odnose u obitelji, a ako ga pitaju za druge suvlasnike, baka je stara i bolesna i ne može doći, sestra je isto negdje kao i preostali suvlasnik. Jedino je on dostupan od suvlasnika (suvlasništvo dokazuje rješenjem ostavine, budući da upis i legalizacija nisu gotovi), a činjenica da stvarno tamo stanujete se može provjeriti i terenskom provjerom (da policajci dođu na adresu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policajci su već bili u provjeri,stoga su me i obrisali sa stare adrese,zapisnik o tome postoji,dakle još jedan dokaz da smo ovdje. Hvala puno,idem u daljnje akcije ;) Lijepi pozdrav ;)

 

I drot,kava ak upali ;) Ma kvragu,mogu i čevapi uz kavu ;) LP

 

P.S. Otac me upravo obavijestio,da cu drugi tjedan ja postati vlasnik njegovog dijela,te cu imati SVOJ papor o suvlasnistvu,dakle hvala na savjetu jos jednom ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još bolje - manje osoba i manje komplikacija. Prijavljuješ se kao suvlasnik, mislim da tu stvarno ne bi smjelo biti nikakvih problema. Sretno i javi kako je prošlo.

 

Pa eto,da se javim kako je prošlo. Nije prošlo. Traže se potpisi svih suvlasnika,iako je jedan u njemačkoj,i njegov dio je mizeran. Dali smo izjavu u mupu,otac ,supruga i ja,u kojoj smo naveli da smo ovim događajem,postali praktički socijalni slućaj,nije moj željeni scenario..... Dakle,obitelj sa 3 djece,u kojoj samo supruga radi,je ostala bez 1400 kn dječjeg doplatka,a rješenja na vidiku NEMA. Za mjesec dana,2 sina postaju punoljetni. Kako cemo napraviti osobne ? Imam NAREDBU iz mupa,da se na navedenoj adresi moram prijaviti,inaće dobijam kaznu. Da je platiom OTKUDA ? Prava pravna država,u kojoj netko može nekoga 10 godina odbijati prijaviti u kuću,sa ovakvim rezultatom. Što,privatna tužba ? Koliko to traje ? Da to kažem klincima,kad budu tražili za izlet za školu,ili za užinu ? Eto,tak smo prošli. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policajci su već bili u provjeri,stoga su me i obrisali sa stare adrese,zapisnik o tome postoji,dakle još jedan dokaz da smo ovdje.
To je ok šo se tiče dane izjve o mjestu prebivanja no problem je u potpisu vlasnika/suvlasnika jer je i on potreban.

Onaj iz njemačke može u konzulatu ovjerit svoj potpis za prijavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitajte ih po kojem zakonu/drugom propisu je određeno da moraju svi suvlasnici dati potpis? Nadalje, osobno sam podstanar i na Mup-u su mi rekli da najmodavac mora sa mnom osobno doći potpisati da sam kod njega ili da napravimo ugovor o najmu stana koji ovjerimo kod javnog bilježnika i na osnovu njega mogu prijaviti prebivalište, što sam i učinio. Tako da, možda je to opcija? Druga, opcija je da se žalite njihovim nadležnima oko problema koji vam stvaraju, a imate uredne papire da ste suvlasnik. Dakle, zatražiti razgovor sa načelnikom postaje ili direktno u Ministarstvo slati prigovor na postupanje njihovih službenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam svima,osobno sam gotov. koliko god da smiješno zvuci,nemam se namjeru skrivati,s ovime nam je ugrožena EGZISTENCIJA,a predsjednica komisije u MUP-u,se ne vraća do ČETVRTKA!!!!! Ljudi moji TROJE malodobne djece,na jednoj plaći,supruga radi kao konj,dvokratno,po 12,13 sati je nema doma,i onda nas ovakva tehnikalija sruši na koljena ? Ja ne znam više što bih,sve je na komisiji,treba platiti raćune,a naravno,ako ih ne platim,baka će mi vrlo rado iskopćati struju,ljudi moji,GDJE JA TO ŽIVIM ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitajte ih po kojem zakonu/drugom propisu je određeno da moraju svi suvlasnici dati potpis? .
Bit će zato jer su svi vlasnici tj.suvlasnici.

 

kako sabor tumači zakon

"Osoba koja prijavljuje prebivalište ili boravište kod

druge osobe odnosno kod stanodavca, osim izjave da se u mjestu i na adresi prebivališta ili

boravišta nastanila, mora pribaviti i suglasnost stanodavca za prijavu. Time se štiti pravo

stanodavca te se onemogućava da treće osobe, bez njegove suglasnosti, na adresi nekretnine koju on posjeduje prijave prebivalište ili boravište"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi citirate "...mora pribaviti suglasnost stanodavca..." i to je potpuno jasno, ali ovdje se ne radi o tome, čovjek koliko shvaćam postao i vlasnik, tj. suvlasnik! Znači teoretski, ja sam suvlasnik 1/2 kuće sa setrom, recimo ona u prizemlju, ja na katu, ali smo posvađani... i sad ja recimo, ne mogu sebe ili svoje dijete prijaviti u svojoj kući gdje živimo, jer sestra neda potpis, jer je suvlasnik, tj. vlasnik drugog dijela kuće?! To mi nema nikakve logike i nisam siguran da je to potkrijepljeno zakonskim članicima, koliko je meni poznato nije. Zato sam i napisao gospodinu da ih pita na osnovu kojeg članka i zakona to traže i da se dalje žali na njihovo postupanje nadležnima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piše: "Otac me upravo obavijestio,da cu drugi tjedan ja postati vlasnik njegovog dijela,te cu imati SVOJ papor o suvlasnistvu,dakle hvala na savjetu jos jednom ;)"

-ok, nije još, ali evo u proceduri je, a može poslužiti i sam ugovor o darovanju kao dokaz suvlasništva. Naravno da je mogući interni naputak, ali baš zato predlažem razgovor/prigovor na višu instancu u samome MUP-u, valjda će netko biti dovoljno razuman i shvatiti da za ovakvo inzistiranje na potpisu svih suvlasnika baš i ne postoji čvrsta zakonska odredba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas ili sutra očekujemo rješenje s komisije. Ako me odbiju,napravit cu sranje. Imam papirnatu naredbu od policije,da se prijavim na adresi na kojoj živim,a s druge strane,imam policijsku "zabranu" da se prijavim tamo gdje živim. Nadalje,preostaje mi slijedeće ; ostavit svoju obitelj,i pobjeć u 3 PM,postati socijalni slućaj,jer nas je bakin potez ostavio ,trenutno,bez kune u kući, sa hrvatskim zakonima,te provođenjem istih,tu niti david copperfield šanse nema. Hvala vam svima na pomoći,ali mislim da pomoći NEMA.......................10 godina sam morao biti prijavljen kod ženinih roditelja,jer mi ovdje nije bilo dozvoljeno............ i kaj sad ? Obitelj sa 3 djeteta,nema prebivalište,nit boravište. Prijavili bi se ponovno kod ženinih,ne daju mi na mupu,a falim te bože,da ženinima ponovno policija dođe u provjeru,taj tren će izlajat,da živimo u dubravi............ Krenuo sam da cu napisati par opcija koje imam,ali ponestalo mi......... Pokušat ću još danas sa vašim savjetima,otici sa suprugom na mup,jer,kroz 15 ak dana treba platiti rezije,a mi necemo,sa 1400 kn manjka u kuci,imati od cega zivjeti........... Dakle,ili cu platiti rezije baki,koja me ostavila bez kune,ili cu ostati i bez struje i vode,što je oćito dio plana poludjele i senilne osobe,koja mirno spava,dok se ja gušim po noći,ili necemo imati od cega zivjeti. Noćas sam skoro umro. Poćeo sam se daviti u snu.da supruga nije brzo reagirala,ne bih sada ovo tipkao..... završio sam na spazmexu i peptoranu,sve mi sjeda na želudac,ne mogu jesti više...... Kosa mi ispada....možda je post preosoban,preotvoren,ali drugi izbor nemam. Nikoga da me pomogne nemam,te ovisim o tome što ću ovdje procitati,i pokusati si jos jednom pomoci................. Možda netko ,u nekoj od nadležnih institucija,obrati pažnju na linkove koje im lijepim sa foruma ovdje,te uvidi u kakvoj smo poziciji,iako,državna pravobraniteljica,ministar unutarnjih poslova,te gospon Bandić,zasad,okreću glavu. Dakle,ja izbora više nemam,ugrožena mi je egzistencija,zar ću postati socijalni slucaj,kojem ce doma ,kad ostanem bez struje,vode,te sredstava za život,kojem ce na vrata doci socijalna sluzba,te mi oduzeti djecu zbog uvjeta neodgovarajucih za život ? Jer,bez struje i vode,definitivno će biti u pravu ? Upomoć.............. Zbog toga,sve pišem javno,kada me netko pita,zašto nisi probao ovo ili ono,da lijepo napišem da jesam.. lijepi pozdrav.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam papirnatu naredbu od policije,da se prijavim na adresi na kojoj živim,a s druge strane,imam policijsku "zabranu" da se prijavim tamo gdje živim.
Sve stoji samo postoje uvjeti prijave koje ne određuje policija nego zakon.

 

,jer nas je bakin potez ostavio

Tu je krivac.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dat ce supruzi. Ja sam u dugovima,kako sam i napisao. Pa se nadovezujem ;

 

ZAKON

O ZAŠTITI OD NASILJA U OBITELJI

I. OSNOVNE ODREDBE

– ekonomsko nasilje pod kojim se podrazumijeva oštećenje ili uništenje osobne i zajedničke imovine ili zabrana ili onemogućavanje korištenja osobne i zajedničke imovine ili pokušaj da se to učini te oduzimanje prava ili zabrana raspolaganja osobnim prihodima ili imovinom stečenom osobnim radom ili nasljeđivanjem, onemogućavanje zapošljavanja ili rada, prisiljavanje na ekonomsku ovisnost, uskraćivanje sredstava za održavanje zajedničkog kućanstva i skrb o djeci ili drugim uzdržavanim članovima zajedničkog kućanstva.

– psihičko nasilje, odnosno primjena psihičke prisile koja je prouzročila osjećaj straha, ugroženosti, uznemirenosti ili povrede dostojanstva, verbalno nasilje, verbalni napadi, vrijeđanje, psovanje, nazivanje pogrdnim imenima ili na drugi način grubo verbalno uznemiravanje, uhođenje ili uznemiravanje preko svih sredstava za komuniciranje ili preko elektroničkih i tiskanih medija ili na drugi način ili komuniciranja s trećim osobama, protupravna izolacija ili ugrožavanje slobode kretanja (u daljnjem tekstu: uhođenje i uznemiravanje),

 

 

Dakle,ovo mi preostaje,ako sve drugo propadne. Mislim da imam uporište.LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda će supruga biti suvlasnik i nema nikakve zapreke da ona prijavi samu sebe, a potom i vas na tu adresu (da se razumijemo, ja mislim da bi vas trebali prijaviti i kod oca).

 

Što se tiče ovog što si citirao, misliš na prekršajnu prijavu protiv bake? Kakva god da bi bila presuda (a sumnjam da bi bila osuđujuća), ne utječe na to hoće li ona dozvoliti da se tu prijaviti ili neće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

usmeno dobili odheb od mupa,pismeno kroz 2 tjedna. žurbe nema. traže se potpisi svih suvlasnika. I kaj sad ? 3 djece,dolazi *ebeni božić,sva trojica su đaci,2 u srednjoj školi,gdje da ja uzmem svoj djecji doplatak ? Objasnio danas baki da necemo imati ZBOG NJE za rezije,kaže da će sve iskopćati..... Ideje ?

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

usmeno dobili odheb od mupa,pismeno kroz 2 tjedna. žurbe nema. traže se potpisi svih suvlasnika.

 

Objasnio danas baki da necemo imati ZBOG NJE za rezije,kaže da će sve iskopćati..... Ideje ?

Točno kako sam i objasnio.Zašto bi se žurili kad je dan usmeni odgovor a pismeni će bi isti.

 

Ne možeš baku natjerat da potpiše.

 

Rješenje je podstanarstvo ili kod tate pa kd dođu provjeravat kaže da ste na poslu,vani,u posjetu ali da tamo boravite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno kako sam i objasnio.Zašto bi se žurili kad je dan usmeni odgovor a pismeni će bi isti.

 

Ne možeš baku natjerat da potpiše.

 

Rješenje je podstanarstvo ili kod tate pa kd dođu provjeravat kaže da ste na poslu,vani,u posjetu ali da tamo boravite.

 

 

Odlično,a daj mi reci,kako je onda moja baka,jucer sam saznao,bez ijednog potpisa suvlasnika,sama prijavila (lažno) ,drugog unuka,na istu adresu na kojoj ja živim ? Lik radi u rijeci,ovdje sam ga vidio 3 puta u 6 mjeseci ? Jel i to po zakonu ? a na ovo tvoje,zašto bi se žurili,de proćitaj malo textove ispod,pa mi reci,zašto bi se trebli požuriti. Lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Laješ na krivo drvo, da se tako izrazim. Ako imaš saznanja da je netko tu prijavljen, a ne stanuje, slobodno možeš to prijaviti policiji i oni će to provjeriti i odjaviti ga.

 

Što se tiče tvojeg, otac neka što prije daruje svoj dio tebi (ili kako ste već dogovorili), tako da ti postaneš suvlasnik, pa ideš s prijavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlično,a daj mi reci,kako je onda moja baka,jucer sam saznao,bez ijednog potpisa suvlasnika,sama prijavila (lažno) ,drugog unuka,na istu adresu na kojoj ja živim ? Lik radi u rijeci,ovdje sam ga vidio 3 puta u 6 mjeseci ? Jel i to po zakonu ? a na ovo tvoje,zašto bi se žurili,de proćitaj malo textove ispod,pa mi reci,zašto bi se trebli požuriti. Lijepi pozdrav.
kada ga je prijavila,po starom zakonu ili po ovom novom?

Kod bake mu je prebivalište a u Rijeci boravište (valjda).Sasvim po zakonu.

 

Sve sam ja dobro pročitao.Njima se ne žuri sa pisanim odgovorom jer si dobio usmeni da se moraju potpisat svi suvlasnici.Situacija za tebe i porodicu nije bajna ali oni su prijavno-odjavna služba a ne socijalna.Ili imaš uvjete za prijavu ili nemaš,ostalo nije njihovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Laješ na krivo drvo, da se tako izrazim. Ako imaš saznanja da je netko tu prijavljen, a ne stanuje, slobodno možeš to prijaviti policiji i oni će to provjeriti i odjaviti ga.

 

Što se tiče tvojeg, otac neka što prije daruje svoj dio tebi (ili kako ste već dogovorili), tako da ti postaneš suvlasnik, pa ideš s prijavom.

 

Trenutno,odluclili smo slijedeće. odosmo živjeti kod ženinih roditelja u dugave. Imaju vlasnicki list. prijavit ce nas kod sebe,kao i do sad,a s druge strane,meni i djeci,ne može nitko određivati,hoćemo li mi navratiti u moju očevinu,urediti pokrećiti,prespavati,pa se nakon mjesec,dva,tri,kad se sve sredi,vratiti. Jedino me zanima,pošto supruga radi dvokratno,te je doma najčešće samo od recimo,11 do 15 sati,djeca,također u školi,jedan putuje do svetog duha,a ja sam konstantno na biciklu u prirodi,točnije po sljemenu,gdje vrlo ćesto,nema signala na mobu,po 7,8 sati,kako će točno policijska provjera,baš navratiti na našu novu adresu,kada smo SVI doma ;) Naravno,ženini roditelji su penzioneri,njih je lakše uloviti,te će u svakom slućaju,na pitanje gospode iz MUP-a,boravimo li tamo,odgovoriti potvrdno. Nemamo namjeru biti u zatvoru mjesec dana,zbog tehnikalija,od tehnikalija se ne živi....... sve po zakonu,ne ;) Pisani odgovor iz mup-a se još čeka. A kad stigne,već znam kakav će biti.. LP.

 

 

I jedan mali link..........http://hr.n1info.com/a150780/Vijesti/Policija-nanosi-stetu-gradjanima-kroz-odjave-prebivalista.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslijednje što pišem na temu,moj post sa facebooka,koji oslikava bajno stanjeu hrvatskom pravosuđu,te socijalnom sustavu. post je za mene iznimno bolan,i dokazuje svu moju nemoć........Poštvovani prijatelji,ako patite od nedostatka empatije,kao većina ljudi koje inaće poznajem,ili većina familije koju imam, nemojte čitati post. Želim vam svima objasniti gdje živite. Živim u kući,koja se dijeli na 4 dijela. Duga prića,bilo kako bilo,zbog tehnikalija u zakonu,ostali smo,bez osobnih iskaznica,bez prebivališta,bez prava. Prisiljen sam biti prijavljen u dugavama,kod ženinih roditelja, nas svih 5. Uredno sve prijavili u MUP-U,prije 3 dana. Bili smo kod šefice,objasnili situaciju,i iznašli zakonsko rješenje. Sve riješeno. Jućer,na vrata mi dolazi policija. Dan,kontrola prebivališta... Gledam ih..... Zahtjev koji je prije tjedan dana povučen,je za njih izgleda još uvijek važeći. Ti budeš sada išao u stanicu sa nama.. Odgovaram čvrsto,nema šanse. Mi ćemo ti pisati kaznu,ako te opet ovdje zateknemo,nemaš pravo tu biti. Lagano se nasmijem,pogledam svoju uplakanu djecu u 9 sati ujutro,u nedjelju,i govorim im da će sve biti u redu. Mladog bahatog policajca,sam skoro dograbio za vrat,ako nije iskusan,ne zna raditi sa ljudima,netko bi mu to trebao objasniti na ljepši naćin,a meni,ako se opet pojavi tako bahat na mojem pragu, ja ću mu objasniti na bilo koji naćin. Progone nas kao židove u njemačkoj,zbog nedorečenih zakona,koje je NEMOGUĆE poštovati. Ne smijem navecer paliti svjetla u kući,jer,mogla bi mi opet doći policija. Djeca moraju biti tiho,da ih netko ne cuje. Ruksak po ruksak nosim stvari u dugave. Posjedujem kopiju rješenja s ostavinske rasprave,gdje se vidi da je otac suvlasnik nekretnine. Nemam za javnog bilježnika,da se prenese na mene. Ne mogu napraviti osobnu u mupu,da se prenese na mene. Nemam prebivalište,obrisali su peteročlanu obitelj iz evidencije,kao da smo NIŠTA !!!!!!!!!!!!!!!!! OSTALI SMO BEZ DJEČJEG DOPLATKA,KOJI IZNOSI 1400 KN NA MJESEC !!!!!!!!!!!!!! U rupi sam iz koje sam ne mogu van,a nemam nikoga da mi pomogne.

3. dan danas,ja ne mogu jesti. Ne mogu. Od danas sam odlućio štrajkati glađu,kad padnem mrtav,tada ću od istoga odustati. JA NEMAM ZA KOMBI DA SE PRESELIM,JA NE MOGU SA SVOJOM DJECOM NESTATI S OVE PLANETE,JA NE MOGU IZAĆI IZ NEKRETNINE U KOJOJ IMAM PRAVO BITI,A ISTO TAKO SVE JEBENE ZAKONE OVE DRŽAVE,NE MOGU POŠTOVATI. Dakle,ovaj post kopiram,zajedno sa nekim drugima,te šaljem u 24 sata,pučkoj pravobraniteljiicc,te u MUP u petrinjsku. Baka,koja me dovela preko ruba živaca.osoba koja pijančuje s prijateljima,pod mojim prozorom u 80 i nekoj godini,osoba koja me lažno ocrnila,pred svim susjedima,osoba koja me lažno prijavila za nasilje u obitelji,te se izvukla nekažnjeno. Osoba,koja mi je po mimo zakona,onemogućila uživanje u zajedničkom dobru. Osoba,koja me pred policijom optužila da lkradem bicikle,jer eto,ne može biti da ja kupim jeftinu kramu,opa uredim i popravim,i tako,5,6 puta na godinu,ona mene pred policijom optuži da ja kradem bicikl,na što je policija,povrijedivši moja prava,ušla u prostoriju koju JA koristim,te bez mog nadzora,okrenula i izgrebala moj novi bicikl,u potrazi za brojevima... Bicikl je naravno provjeren na mupu,i kupljen kod trgovca rabljenim bicilima na jarunu. I tu je LUDA baka prošla nekažnjeno. Dakle,zbog LUDE bake,imao sam policiju na vratima 4 puta. Sve prijaave bile su LAŽNE,pred menom su se u policijskoj postaji dubrava,DRAPALI službeni papiri,uz rijeći isprike. I opet,ona je prošla nekažnjeno. Kosa mi ispada,posijedio sam u zadnja 3 mjeseca,koliko nisam u životu. Pao sam 7 kila u mjesec dana. Obitelj je gluha,policija je gluha,prijatelji su gluhi..... Dakle,nisam mislio,da ću ikada ovakav post napisati javno,umirem od srama,ali molim nekoga,bilo koga,da nam pomogne. bilo kako. samo molim lijepo,nemojte lijepim rijećima. To djeci ne mogu servirati na stol. Ovo će vrlo vjerojatno biti,jedan od mojih zadnjih postova na facebooku,jer,od srama više ne budem izašao iz kuće,ili s ulice,koliko mi se ćini. SRAM VAS BILO DJELATNIKE POLICIJE,KOJI GANJATE MRTVO SLOVO ZAKONA,TE PRI TOME NE BRINETE ZA ONO ŠTO JE UISTINU VAŽNO. ZA OBITELJI.. DAKLE HVALA POLICAJCIMA IZ DUBRAVE, TE DJELATNICIMA CENTRA ZA SOCIJALNI RAD DUBRAVA,KOJI NA SVE MOJE MOLBE,DOLASKE U POSTAJU,TE OPTUŽBE PROTIV BAKE,KOJA NAD NAMA PROVODI OBITELJSKO NASILJE,OSTAJU NIJEMI. Zbog vas sada štrajkam glađu,i ne odustajem dok se naša situacija ne riješi. U potpisu.peteročlana obitelj bez budućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto,to sam im i ja rekao,kaže policajac,ako te tu nađem za 4 dana ,ja ću pisati. a ja kažem,nečeš sigurno. meni nitko ne može sada natjerati,da se ja skrivam,a zakon me primorava da budem na 2 adrese. dijete ide u školu,na treninge,3 dana u tjednu,sam samo zbog toga na adresi u dubravi. Nemam poara da se prenese na mene,što bi riješilo barem većinu problema. Ured pučke pravobraniteljice je odgovorio,danas sam poslao ono što sam i ovdje napisao,nemoguće je,da se u jednoj državi EU,obitelj s 3 djeteta baci na prosjački štap,te da ih se proganja. To nigdje u zakonu ne stoji. Kopije ovih izjava idu sutra u petrinjsku,u uruđbeni ured,te načelniku,osobno na ruke,mogu čekati cijelli dan. te u centar za socijalni rad dubrava. Lud sam od svega,i primoran sam javno VIKATI,da ljudi vide što ishitreni postupci,ljudi na vlasti,znaće za malenog pizdeka poput mene. A neka me dođe netko još maltretirati,na bilo koju adresu,izlazim sa svime u štampu,neka sve bude javno do kraja,i na sudu za ljudska prava ako bude potrebno. Osobno,odbijam treći dan hranu,ako padnem,neka padnem,njima svima nemarnima na dušu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i policija,koja je na sve moje molbe,koje su navedene,reagirala PASIVNO,ili nije reagirala ! Kao niti centar za socijalni rad u dubravi.Lažno me optužuje,ovaj tjedan tražim procjenu radne sposobnosti,druge nema. Nadalje,očekujem i odgovor od ureda pučke pravobraniteljice. Pa će netko ovome svemu stati na kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija