Jump to content

ovrha na tekućem računu


zutitrosjed

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam nekoliko pravomoćnih ovrha na svom tekućem računu koje , osim onog prvog i on će se naplačivat do kraja mog života. Nažalost bila sam jamac...i eto ga...

Ovi ostali nema šanse da se ikad naplate jer toliko godina neću doživjet.

 

Pošto sam čitala u ovršnom zakonu , da ukoliko se ovrhovoditelj ne naplačuje u roku od godine dana da mogu pokrenuti postupak obustavu ovrhe. Znači oni koji su u redu čekanja, dok se ovaj prvi ne naplati...ovi drugi se nemaju kako naplatiti , znači da se to obustavi? Dali to mogu napraviti i gdje da dam zahtjev?

 

Nadalje, ovrhe su iz 2005 godine i neke iz 2003...ovrhovoditelj stalno nešto pokušava ali neide...uglavnom stalno prekidaju rok zastare to mi je jasno... Da li ikad bude došlo do zastare takvih prestarih ovrha?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Imam nekoliko pravomoćnih ovrha na svom tekućem računu koje , osim onog prvog i on će se naplačivat do kraja mog života. Nažalost bila sam jamac...i eto ga...

Ovi ostali nema šanse da se ikad naplate jer toliko godina neću doživjet.

 

Pošto sam čitala u ovršnom zakonu , da ukoliko se ovrhovoditelj ne naplačuje u roku od godine dana da mogu pokrenuti postupak obustavu ovrhe. Znači oni koji su u redu čekanja, dok se ovaj prvi ne naplati...ovi drugi se nemaju kako naplatiti , znači da se to obustavi? Dali to mogu napraviti i gdje da dam zahtjev?

 

Nadalje, ovrhe su iz 2005 godine i neke iz 2003...ovrhovoditelj stalno nešto pokušava ali neide...uglavnom stalno prekidaju rok zastare to mi je jasno... Da li ikad bude došlo do zastare takvih prestarih ovrha?

 

Obustava ovrhe ne znači ujedno i prestanak ili prekid ovrhe i ovrhovoditelj je ponovo može pokrenuti! Rokovi za pokretanje obustave ovrhe zbog nenaplativosti su se mijenjali i sve ovisi o vremenu u kojem su ovrhe pokrenute, ali nije mi jasno kakav je vaš interes da obustavite ovrhu koja se ionako ne naplaćuje i nema šanse da se u dogledno vrijeme naplati kako ste i sami napisali! Vaš status se neće promijeniti ako se vaš dug smanji, a i dalje će te biti u dugotrajnoj blokadi! Ako nemate značajnu imovinu razmislite o osobnom stečaju kojim se možete riješiti svih ovrha!:svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Imam nekoliko pravomoćnih ovrha na svom tekućem računu koje , osim onog prvog i on će se naplačivat do kraja mog života. Nažalost bila sam jamac...i eto ga...

Ovi ostali nema šanse da se ikad naplate jer toliko godina neću doživjet.

 

Pošto sam čitala u ovršnom zakonu , da ukoliko se ovrhovoditelj ne naplačuje u roku od godine dana da mogu pokrenuti postupak obustavu ovrhe. Znači oni koji su u redu čekanja, dok se ovaj prvi ne naplati...ovi drugi se nemaju kako naplatiti , znači da se to obustavi? Dali to mogu napraviti i gdje da dam zahtjev?

 

Iskreno, neznam gdje ste to pročitali....

 

..ako se ovrhovoditelj ne može namiriti iz Vaših novčanih primanja, radi namirenja svojih tražbina može predložiti novo sredstvo ili predmet ovrhe (čl. 5. st. 3. OZ), opisanih u čl. 4. st. 2. istog Zakona (nekretnine, pokretnine isl.), te u tom slučaju sud donosi novo rješenje o ovrsi i nastavlja ovrhu na temelju tog (novog) rješenja, dok se, ovrha određena prijašnjim rješenjem, obustavlja, ako ovrhovoditelj povuče ovršni prijedlog povodom koje je ista bila određena....

 

Kako Vam to predlaže i poštovani sunčana strana ulice u svom postu, možete razmisliti o osobnom stečaju kojim bi se riješili svih tih ovrha...

Sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači imam samo plaču i ništa više od imovine. Da li mogu pokrenuti osobni stečaj?

Ukoliko mogu, gdje se moram prvo javiti?

Zahtijevom Fini, kao posredniku, za provedbu izvansudskog postupka (čl. 12. Zakona o stečaju potrošača), uz koji se mora priložiti popis cjelokupne imovine i obveza (ispunjeni obrazac), ...

..dosta je kompliciran sam postupak pa Vam savjetujem da se, poradi pojašnjenja, javite u prostorije FINE u kojoj se ovrha i sprovodi...

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija