Jump to content

Alimentacija i izvanredni studij


PipeSmoker

Preporučene objave

  • 2 godina kasnije...

Poštovanje! 

 

Mene bi isto interesiralo, kao i u prethodnom slučaju, kćer mi ima 22 godine, izvanredno studira, i ponovo upisuje 3 godinu fakulteta, jer nije završila zadnji ispit, te stoga nije uspjela ni napraviti obranu završno rada. Da li sam dužan plaćati alimentaciju do daljnjega ili ne?

 

Hvala lijepa na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo kako Vam je odgovorila poštovana Ruby, čak da se i nije upisala po drugi put u treću godinu i prekinula studiranje, dužni bi ju bili uzdržavati još godinu dana ako se ne bi mogla zaposliti, naravno, ako nije starija od 26 godina, a iz Vašeg posta proizlazi da nije...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Eto, još jedan kratak upit o alimentaciji, i savjet, naravno. Kćer (23) mi je 30. 09. 2019 diplomirala i završila studij, još se nije zaposlila. Pošto više ne živi sa majkom (mojom bivšom suprigom), nego samostalno, da li je i bivša supruga obavezna plaćati dio alimentacije, iako se u međuvremenu ponovo udala?

uređeno: od gervasius
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , gervasius je napisao:

Eto, još jedan kratak upit o alimentaciji, i savjet, naravno. Kćer (23) mi je 30. 09. 2019 diplomirala i završila studij, još se nije zaposlila. Pošto više ne živi sa majkom (mojom bivšom suprigom), nego samostalno, da li je i bivša supruga obavezna plaćati dio alimentacije, iako se u međuvremenu ponovo udala?

Nije dužna plaćati kćeri alimentaciju i to ne zato što se udala, već zato što ne postoji sudska odluka koja ju na to obvezuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Da se nadovežem na prvi post.... kćer (24 god) završila je faks i nije uspjela ove godine upasti na viši studij. Namjerava ga upisati druge godine u 9-om mjesecu. Do tada se misli zaposliti ili raditi na crno.

Pošto je to skoro godina dana pauze, bez obzira ako će ona uspjeti naći posao ili ne, da li sam dužan dalje plažati alimentaciju?

Hvala Vam lijepa na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Poštovanje, 

Sin koji je živio s ocem i za koji sam ja bila dužna plaćati alimentaciju maturirao je 2019.g i nakon toga je dvije godine vanredno studirao. Nakon toga je prekinuo vanredni studij i sad radi preko ljeta, a preko zime dobiva neka sredstva preko burze. Od kad ja više nisam dužna plaćati alimentaciju? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija