Jump to content

kako napisati priznanicu o plaćanju duga


dosegović

Preporučene objave

Postovani molim misljenje, budući da ne mogu pronaći ništa slično što mi treba u predlošcima, da li je dobro sročena priznanica o dugu i očitovanje o brisanju ovrhe iz zemljišne knjige. Također molim da mi pomognete ako treba nešto ispraviti Hvala

 

1.

 

XX d.O.o.

Zagreb, X

 

 

XXX

Zagreb, x .

 

 

 

 

 

 

 

PRIZNANICA O PODMIRENJU DUGA

 

 

 

Vjerovnik XXXd.O.o. sa sjedištem u Zagrebu, XXX OIB ......, po predstavnici X, OIB ...., direktorici XXX d.O.o izdaje ovu

 

PRIZNANICU O PODMIRENJU DUGA U CIJELOSTI

 

 

od dužnika XXX, OIB ..., iz Zagreba, XXX te izjavljuje da od istog nema više nikakvih potraživanja na ime dugovanja prema XXX d.O.o., sa sjedištem u Zagrebu, XXX

 

Ova priznanica odnosi se na sve pokrenute ovrhe od strane XXX d.O.o Zagreb, X. protiv XXX,a koje su vođene pod slijedećim brojevima; Ovrv-XXX, P-xxx 0, Ovrv-XXX, Ovrv-XXX, Ovrv-xxx, P-xxx, P-XXX, Ovr-XXX, Ovrpl-XXX, Ovr-XXX, Ovrpl-XXX, Ovr-XXX.

 

 

 

U Zagrebu,

 

 

Za vjerovnika

XXX d.O.o.

XXX (ime osobe)

________________________________________________________

 

 

2.

 

 

 

 

XXX d.O.o.

Zagreb, XXX

 

 

OPĆINSKI SUD U ZAGREBU

Zemljišno-knjižni odjel

Zagreb,

 

 

 

 

 

BRISOVNO OČITANJE

 

 

 

XXX d.O.o. sa sjedištem u Zagrebu,XXX , po predstavnici XXX daje slijedeći

 

 

PRIJEDLOG ZA BRISANJE ZABILJEŽBE OVRHE

 

 

 

na nekretnini upisanoj pod Z.K.....na suvlasničkom dijelu X, a po ovrsi broj x i broj x.

 

Budući je isti podmirio dug u cijelosti, a zbog kojeg je upisana zabilježba ovrhe, ovime

povlačimo istu i predlažemo birsanje zabilježbe ovrhe.

 

 

 

 

U Zagrebu,

XXX d.O.o.

 

XXX (opunoćeni predstavnik)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni je priznanica OK, iako priznanicu može zamijeniti i Izjava o prestanku obveze sa ovjerovljenim potpisom vjerovnika po JB-u.

 

Što se brisovnog očitovanja tiče, smatram da će vjerovnik morati prvo riješiti postupke temeljem kojih je izvršena zabilježba i tek onda da će ići brisanje, ali to je samo moje mišljenje, možda netko drugi ponudi drugačiji pogled ili iskustvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija