Jump to content

HRT ovrhe


ivica5261

Preporučene objave

Poštovani,

 

U iznajmljenom stanu u Zagrebu sam boravio 7-8 mjeseci i u tom periodu sam prijavljen od strane inkasatora HRT-a. Nakon iseljavanja iz stana (u kojemu nisam bio prijavljen) do odjavljivanja prijamnika sa mog imena je prošlo gotovo 2god.

 

Sveukupno postoje 5-6 ovrha gdje su iznosi osnovice (480kn) i troškova procesa (930kn) gotovo identični u svakoj od njih.

 

Zbog nepoznavanja svojih prava i obaveza podnio sam prigovor samo na jedno rješenje o ovrsi. Rješenje suda je da se ukida rješenje o ovrsi doneseno po javnom billježniku xxxxxx s obrazloženjem da je postupanje javnog bilježnika pogrešno i protivno odredbama u Ovršnom zakonu. Prema odredbi čl.279stav.1. OZ-a za određivanje ovrhe mjesno je nadležan javni bilježnik čije je sjedište u jedinici područne (regionalne) samouprave prebivališta i sjedišta ovršenika.

 

Zanima me da li se mogu na ikakav način pravno pozvati na rješenje gore navedene ovrhe za koju sam dobio spor na sudu u ostalim ovrhama za koje nisam podnio prigovor u zakonskom roku od 8dana.

 

Sveukupni troškovi za ovrhe koje su postavljene na istim temeljima za isti stan i televizor i pod jednakim uvjetima, ali za njih zbog pravnog neznanja nisam podnio prigovor pa su sve završile na FINI i s blokadama računa.

 

Molim Vas pomoć ukoliko imate iskustva sa sličnim slučajevima ili poznajete način na koji bi mogao riješiti problem.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija