Jump to content

Zastara ovrhe?


Rihana

Preporučene objave

Pozdrav!

Situacija je sljedeća: imala sam firmu koja je ugašena 2010. Blokirani su mi računi i u fini imam ovrhe za zadužnice kojima sam garantirala za firmu koje su sjele na račun 2006. Također imam i ovrhe za kredite koji su od 2006. i 2007.koje kada nisam bila u mogućnosti plaćati u roku od tri mjeseca sam dobila otkaz o kreditu za kojim su odmah došla i rješenja sa suda o ovrsi. U međuvremenu sam se zaposlila i 4 godine otplaćivala dugove tako što je banka kontaktirala poslodavca i otplaćivao se kredit sa administrativnom zabranom s plaće direktno za kredit banci (oko 45 000kn je uplaćeno)za koji oni nisu maknuli ovrhu sa računa da bi sva moja dugovanja na kraju prodali. Ja više nemogu poloviti gdje su novci koje sam otplatila jer banka više "nema ništa samnom" i nemogu dobiti informacije a Eos matrix naravno maltretira mene, moju obitelj, obitelj moga supruga i susjede jer trenutno sam nezapolsena. Dug za koji se trenutno teretim je 4 puta veći.

Trenutno nevidim izlaz iz situacije i tražim savjet tj. ima li smisla angažirati odvjetnika i dati mu punomoć da uzme ispis iz fine i napravi uvid u stanje te napiše prigovor ako je za išta od toga nastupila zastara?

Ima li tko iskustva sa takvim postupanjem obzirom da se upleo Eos Matrix i ima li spasa dužničkom robstvu?

Unaprijed hvala na svakoj sugestiji i odgovoru!

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Situacija je sljedeća: imala sam firmu koja je ugašena 2010. Blokirani su mi računi i u fini imam ovrhe za zadužnice kojima sam garantirala za firmu koje su sjele na račun 2006. Također imam i ovrhe za kredite koji su od 2006. i 2007.koje kada nisam bila u mogućnosti plaćati u roku od tri mjeseca sam dobila otkaz o kreditu za kojim su odmah došla i rješenja sa suda o ovrsi. U međuvremenu sam se zaposlila i 4 godine otplaćivala dugove tako što je banka kontaktirala poslodavca i otplaćivao se kredit sa administrativnom zabranom s plaće direktno za kredit banci (oko 45 000kn je uplaćeno)za koji oni nisu maknuli ovrhu sa računa da bi sva moja dugovanja na kraju prodali. Ja više nemogu poloviti gdje su novci koje sam otplatila jer banka više "nema ništa samnom" i nemogu dobiti informacije a Eos matrix naravno maltretira mene, moju obitelj, obitelj moga supruga i susjede jer trenutno sam nezapolsena. Dug za koji se trenutno teretim je 4 puta veći.

Trenutno nevidim izlaz iz situacije i tražim savjet tj. ima li smisla angažirati odvjetnika i dati mu punomoć da uzme ispis iz fine i napravi uvid u stanje te napiše prigovor ako je za išta od toga nastupila zastara?

Ima li tko iskustva sa takvim postupanjem obzirom da se upleo Eos Matrix i ima li spasa dužničkom robstvu?

Unaprijed hvala na svakoj sugestiji i odgovoru!

LP

 

Zašto želite angažirati odvjetnika za vrlo jednostavan postupak traženja OČEVIDNIKA na FINI! Za prigovore je kasno, a možete tražiti eventualno prekid ili obustavu ovrhe sa vrlo malom šansom za uspjeh jer vaše su ovrhe pravomoćne na temelju vjerojatno zadužnica ili drugih ovršnih isprava i zastarijevaju u roku od deset godina ako ovrhovoditelj nije promijenio sredstvo ovrhe! Odvjetnička tarifa je takva da će vam za najjednostavniji dopis koji može napisati i prosječno inteligentna osoba uzeti 500 kn + pdv, a teško da vam može pomoći! Ako nemate značajnu imovinu razmislite o institutu osobnog stečaja kojim se kroz nekoliko godina možete osloboditi dugova! Ako imate značajnu imovinu polako i u tišini ju prebacite na rodbinu ili osobe od povjerenja pa proglasite osobni stečaj nakon tri godine kad zastarijeva pravo vjerovnika na tzv. paulijansku tužbu! Na žalost ne postoje jednostavna i instant rješenja vaše situacije u kojoj niste usamljeni i takvih slučajeva kao vaš je sve više! Najgore je ništa ne poduzimati i plaćati mali dio duga koji ne pokriva ni kamate, pa dug i dalje raste i realno postaje neotplativ!:svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija