Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

zvidov

Darovanje nekretnine

Preporučene objave

Da li kčer koja je vlasnik stana (koji je kupljen kao prva nekretnina i bio je oslobođen plačanja poreza od 5%) u vremenu od 1 i pol godine može taj stan darovati svojoj majci bez plačanja istoga poreza od 5% ?

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Ne, platit će naknadno porez jer je otuđila nekretninu u roku od tri godine od stjecanja. U obrnutom slučaju ne bi (majka daruje kćeri) prema odredbi čl.11a st.7 Zakona o porezu na pormet nekretnina.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×