Jump to content

ovršni prijedlog - pričuva


kraki

Preporučene objave

Molim pomoć,

nedavno sam zaposlen u pravnoj službi u tvrtki koja je upravitelj u stambenim zgradama

Sada sam dobio u zadatak pokretanje ovršnih postupaka kod neplatiša pričuve.

Problem je što kod kolege koji je ranije to radio i po čijim primjerima bi trebao postupati nešto ne razumijem;

znači on kao pravnik je izrađivao prijedlog za ovrhu i rješenje o ovrsi u jednom dokumentu, i ispod je potpisan upravitelj. Javni bilježnk je naveden u gornjem desnom kutu, kao i ona tablica sa troškovima koji će nastati kod javnog bilježnika.Pretpostavljam da je slijedeći korak da taj dokument ide bilježniku na potvrdu i daljnji postupak.

Nije mi jasno na temelju čega on izrađuje rješenje o ovrsi, nije li to posao bilježnika ili suda?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno na temelju čega on izrađuje rješenje o ovrsi, nije li to posao bilježnika ili suda?
ovrhovoditelj predlaže donošenje rješenja,pa ako predloženo rješenje ispunjava sve uvjete propisane čl.39 odnosno 41.st.1 OZ,isto se usvaja i nema potrebe da se obrazlaže osnovom odredbi čl.41.st.4.OZ.

P.S.slično kod parnice gdje upravo tužitelj predlaže sudu kakvu će presudu donijeti,a koji isti prijedlog usvaja ili odbija,ovisno o njegovoj osnovanosti.

Rezume:kolega ti je ispravno radio,predlažeš rješenje i sredstva radi ostvarenja tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!

Da li me možete uputiti na mjesto gdje mogu naći koliki su predvidivi i nastali troškovi ovrhe; javnobilježnička nagrada saa pd-om, trošak javnobilježničke dostave sa pdv-om, javnobilj. nagrada za izdavanje potvrde ovršnosti...Imam u starim dokumentima tablicu ali ne znam da li su se u međuvremenu iznosi promijenili.

Također, ispod prijedloga za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave stoji mi peterostruko, prilozi 1. Znači li to da moram prijedlog isprintati u 5 primjeraka i kome ga dostavljam?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li me možete uputiti na mjesto gdje mogu naći koliki su predvidivi i nastali troškovi ovrhe; javnobilježnička nagrada saa pd-om, trošak javnobilježničke dostave sa pdv-om, javnobilj. nagrada za izdavanje potvrde ovršnosti...

pravilnik http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_01_8_181.html ,sa izmjenama http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_10_114_2482.html (posebnu pozornost obratit na čl.2 koji se odnosi na izmjene u čl.6)
prijedlog isprintati u 5 primjeraka i kome ga dostavljam?
sve dostaviti javnom bilježniku.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim pomoć;

koji pravilnik o nagradama i naknadi troškova javnih bilježnika u ovršnom postupku je na snazi;

da li onaj kojim je u članku 6. za radnje javnog bilježnika u vezi zaprimanja prijedloga za ovrhu....predviđena nagrada ovisno o visini postavljenog zahtjeva iznad 0,00 do 1,000,00 kn visina nagrade je 60 kn, od 1,000,00 do 3,000,00 visina nagrade je 80 kn

 

ili pravilnik koji propisuje da je od 0,00 do 3.000,00 kn visina nagrade 80,00.

 

I gdje bi mogao naći iznose predvidivih troškova ovršnog postupka?

 

Također, ukoliko se radi o ovrsi općenito na imovini dužnika, radi se o pričuvi, a kao vlasnici stana su navedene tri osobe, da li se u ovršnom prijedlogu navode svi oni kao ovršenici ili samo osoba na čije ime dolaze računi za pričuvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

u 7.mjesecu 2011.godine potpisala sam kupoprodajni ugovor,te su se vlasnici uknjizili tek u 1.mjesecu 2013.godine.

Sad me ustanova za komunalnu naknadu tereti za neplacanje racuna od 2011.do 2013.godine,odnosno za vrijeme u kojem ja nisam bila vlasnik stana. U komunalcu mi je receno da sam ja bila obavezna obavijestiti ih o promjeni vlasnika te da sam tu zakazala i zbog toga primorana platiti racune za navedeni period.

Naime,rjesenje o ovrsi nisam dobila,vec mi je policija sa komunalcem upala u stan i uzela stvari u vrijednosti vecoj od duga.

Sada me zanima sto mi je ciniti,jer se ne osjecam duzna platiti dug, s obzirom da rjesenje o ovrsi nisam zaprimila,niti mi je tijekom ovrsenja predan ikakav dokument.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s obzirom da je rjesenje postalo pravomocno, ne preostaje vam drugo nego regresno potrazivati od kupca stana sve sto vam je naplaceno/oduzeto.

 

Poštovani,

u 7.mjesecu 2011.godine potpisala sam kupoprodajni ugovor,te su se vlasnici uknjizili tek u 1.mjesecu 2013.godine.

Sad me ustanova za komunalnu naknadu tereti za neplacanje racuna od 2011.do 2013.godine,odnosno za vrijeme u kojem ja nisam bila vlasnik stana. U komunalcu mi je receno da sam ja bila obavezna obavijestiti ih o promjeni vlasnika te da sam tu zakazala i zbog toga primorana platiti racune za navedeni period.

Naime,rjesenje o ovrsi nisam dobila,vec mi je policija sa komunalcem upala u stan i uzela stvari u vrijednosti vecoj od duga.

Sada me zanima sto mi je ciniti,jer se ne osjecam duzna platiti dug, s obzirom da rjesenje o ovrsi nisam zaprimila,niti mi je tijekom ovrsenja predan ikakav dokument.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Na koga treba glasiti ovrsni prijedlog zbog neplacenih racuna za pricuvu ukoliko u stanu zivi osoba koja nije vlasnik stana, vlasnik je preminuo, osoba nije u najmu,nema nikakav ugovor?I drugo,na koga glasi ovrha ukoliko su supruznici u jednakom omjeru vlasnici stana,dal se u tom slucaju izraduju dva ovrsna prijedlog ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija