Jump to content

Bježanje s autom


Sinnke

Preporučene objave

Vozdra

 

Sinoć mi se oko ponoć desila jako neprijatna situacija

 

S mojim rođakom koji je došo iz Švicarske sam otišao malo u vožnju u grad,pio sam liker u autu,on nije ništa.On je ovako,ha,sklon glupostima,u švici je i osuđen bio zbog krađa,ali već dvije godine je miran i radi.Sinoć je došo u Hr,i odmah je ubrzo svratio kod mene da odemo u grad .Došao je s volvom,švedskih tablica,i u autu sam mu reko da u gradu gdje idemo a petak je veče,ima policije i da se iskreno nadam da nema ništa protuzakonito u autu.

Uvjeravo me da nema,osim policijske replike nekog policijskog kožnjaka iz Švicarske(navodno legalno nabavljen),međutim sumnjivi mi je bilo da je auto registriran na švedske tablice,mada sam poslije mislio-ok,uzeo je auto registrirano tamo i šta sad.

I sve je bilo do malko prije ponoć-u jednoj ulici u gradu nas pokuša zaustavit civilna crna škoda,signalizirajući onim plavim rotorom da stanemo,no on počme bježat,ja vičem sto radi to,i tad mi on kaže da su na autu lazne,i krivotvorene tablice švedskog grada kojih uopće nema u sustavu i da ih je stavii kad je usao u RH.

 

Nekako smo pobjegli nakon par minuta,bježao je zbog tih tablica i sto nam je očekivat,tablica uopće nema u sustavu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda i ništa, ali ako se policija bude raspitivala, onda ste obojica na"ebali".

 

Šuti, nikom nemoj ništa govoriti i nemoj se raspitivati "okolo".

 

Ako se nešto dogodi (ako te policija bude zezala, moraš angažirati odvjetnika)..... ;-)

 

Pazi, napravili ste nekoliko kaznenih djela i mogli bi obojica završiti u zatvoru.

 

Moj savjet (osobno) ti je da šutiš, i ne raspitivaš se "okolo", i nikako putem interneta jer ostavljaš svoj trag (IP) . Živio i pamet u glavu drugi puta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ako je lagao za ovo, tko zna što je još lagao...

 

Osumnjičen je za kazneno djelo iz clanka 278 st (1) kz

 

pretpostavljam da ce mu sudija dat uvjetnu,ovdje nikad nije kaznjavan a u švicarskoj jest.

Drzavljanin je Švice i RH.

 

Tih tablica malmoa iz svedske uopce nema u sustavu i lazirane su

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,pukom slucajnoscu.Opet je isao u grad,no sada s vazecim,svicarskim tablicama,prolazili tuda i prepoznali auto,legitimirali ga i bio je na ispitivanju cak pet sati

Pitali su ga.o drogama,oruzju,migrantima,no optuzili su ga za krivotvorenje isprava.

 

G MAN,hoce li moc racunat na UVJETNU?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U slučaju da je neko bježo s autom i bio uhvaćen s 5 kg trave unutra a samo je posrednik,kojep

bi krivično djelo,odnosno kazneno i kako dokazat sudu da je samo prevozio s jednog objekta na drugi,radi se o drugu,nikad kažnjen nije ni za parking,36 godina,može li uvjetna kazna?

puno hvala ako ko znade...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 190. st. 2. KZ-a, modalitet prenošenja, a ukoliko okrivljenik neće priznati takvo što ili se prenošenje neće moći dokazati, ići će se na modalitet posjeda s namjerom stavljanja u promet (dilanja).

 

"Prijevoz" se dokazuje tako da se prizna i surađuje, ali u tom slučaju, tražit će se podaci o ostalim involviranim ljudima, a tu moram naglasiti da je to odluka samo vašeg druga, jer on sam najbolje znade s kakvim ljudima je u igri i što su oni spremni da mu urade za slučaj da ih cinka. Isključivo njegova odluka, jer lako je meni ili nekome drugome ovdje pričati hipotetski.

 

Uvjetna kazna, ako se radi o prvom kaznenom djelu i uz suradnju sa DORH-om, je i više nego izgledna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija