Jump to content

Raspodjela vlasništva nad kućom


windmill

Preporučene objave

Postovani,

 

 

 

Lijepo cu moliti za pravnu pomoc.

Naime, nakon smrti oca postala sam vlasnica 1/4 kuce. Vlasnice su takodjer i moja majka koja ima 2/4 i sestra s jednakim udjelom kao i ja 1/4.

Otac je umro jos 1998. godine i od tada moja majka ne zeli raspodjeliti koji je ciji dio. Nikako se ne mozemo dogovoriti oko toga, a s obzirom da je kuca poprilicno velika 550 m2 moj dio nije neznatan.

 

Odlucila sam sve zajedno rijesiti sudskim putem, no zanima me koji je prvi korak. Sto mi je tocno ciniti, treba li kucu etazirati pa tek onda sudski vidjeti kome sto pripada ili se to na neki nacin moze regulirati i bez etaziranja.

 

Bila bih zahvalna na Vasem odgovoru.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najispravnije i po sve vas, najsigurnije rješenje, bilo bi etažiranje.

 

Najljepsa hvala na odgovou, no etaziranje pretpostavljam da je skupo....a takodjer mislim da majka i sestra ne zele ici na tu soluciju....one jednostavno ne zele da se kuca proda.....ukoliko ne mozemo na taj nacin, sto onda? da li ici na sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ćete inicirati postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice, i ne bude dogovora među vama samima, a kuća se neće moći podijeliti geometrijski među vama, otići će na bubanj, gdje će se prodati ispod cijene, pa ćete dijeliti novac dobiven za nju.

 

Smatram da vam je dogovor oko etažiranja najbolja opcija, ali odluka je samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija