Jump to content

doznati uzrok smrti u domu za njegu


ivobrick

Preporučene objave

Poštovanje,

 

molio bi ako mi netko može pomoći sa informacijom, neznam na kojem bi drugom forumu pitao ovo pitanje pa pitam ovdje u "offtopicu".

 

Moj otac je umro 23.8.2015.u jednome domu za njegu u Crikvenici. Ja i on smo inace zivjeli u Rijeci. On je imao rak zeluca i nakon operacije je bio dobro i isao na kontrole dve godine. U meduvremenu je imao mozdani udar i problema sa kicmom te je u 78 godini bio dosta bolestan. Nazalost pored toga svega pao je i slomio kuk te je zavrsio na operaciji kuka nakon cega je trebao njegu u krevetu i fizikalnu terapiju. Ja sam ga smjestio u dom koji je imao fizikalnu terapiju, medicinske sestre itd... On je bio u dosta losem stanju i to su mi svi govorili no ja sam se uvijek nadao da cemo se izvuci posto je on zbilja bio borac do kraja. Nazalost dok je bio u toj ustanovi za njegu je imao zapetljaj crijeva jer je imao dosta slabu stolicu, nakon cega smo ga vodili na hitnu pomoc gdje su mu pomogli i vratili ga u tu ustanovu. Nazalost dva tjedna nakon toga on je umro. Ja sam to dosta tesko podnio iako su mi govorili da je u jako losem stanju i da je moguce da se vratio rak.... a on nije mogao ici na kontrole jer je bio nepokretan.

 

Nakon ovoga duzeg uvoda postavio bi pitanje. Mene muci njegov razlog smrti, znam da je bilo vise faktora koji su utjecali na njegovu smrt, ali ja nikada nisam vidio papir na kojem pise razlog njegove smrti od mrtvozornika ili bilo koga drugoga. I sada me zanima gdje bi, i da li bi ja mogao zatraziti neki dokument u kojem bi pisao razlog njegove smrti?pošto bi mi to puno znacilo

 

Hvala na pozornosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premjestio sam vam temu iz podforuma Caffe, obzirom je taj podforum namijenjen neformalnim i definitivno ne ovako teškim temama.

 

A odgovor na vaše pitanje je da bi trebali konzultirati očeva doktora odnosno doktore koji su ga liječili. Kao sin definitivno imate pravni interes za dobivanje tražene informacije. Iako, moram naglasiti da, ukoliko nije provedena obdukcija (a vjerojatno nije), točan razlog smrti se ne može znati sa 100%-tnom sigurnošću, već bude vjerojatno pripisan generalnom lošem zdravstvenom stanju i kombinaciji komplikacija koje su ga pogodile.

 

Moja sućut zbog gubitka oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premjestio sam vam temu iz podforuma Caffe, obzirom je taj podforum namijenjen neformalnim i definitivno ne ovako teškim temama.

 

A odgovor na vaše pitanje je da bi trebali konzultirati očeva doktora odnosno doktore koji su ga liječili. Kao sin definitivno imate pravni interes za dobivanje tražene informacije. Iako, moram naglasiti da, ukoliko nije provedena obdukcija (a vjerojatno nije), točan razlog smrti se ne može znati sa 100%-tnom sigurnošću, već bude vjerojatno pripisan generalnom lošem zdravstvenom stanju i kombinaciji komplikacija koje su ga pogodile.

 

Moja sućut zbog gubitka oca.

 

Hvala na izraženoj sučusti i sta ste premjestili temu, nisam znao gdje da ju postavim.

 

Hvala i na odgovoru, samo stvar je u tome sto je moj otac preminuo u Crikvenici, a nas dokotr je u Rijeci, on ni nije zadnjih mjeseci zivota mojega oca ni bio u kontaktu s njime. Stvar je u tome sto mi je i malo nezgodno to pitati nakon godine dana, ali prije jednostavno nisam mogao....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..Stvar je u tome sto mi je i malo nezgodno to pitati nakon godine dana, ali prije jednostavno nisam mogao....

 

Zašto bi Vam to bilo nezgodno pitati nakon godinu dana? To je Vaše pravo i nema Vas što biti sramota, poglavito ako imate razloge za to....

Krenite za tim informacije u potragu od doma gdje je umro, liječnika koji su ga liječili i polako će se klupko početi odmotavati, neki trag mora postajati....

Samo, kako i g-din G-man navodi, bojim se da će se sve pripisati njegovom teškom zdravstvenom stanju, godima isl., ali Vaše je pravo da to saznate bilo kada, nemate se što ustručavati....

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija