Jump to content

HEP nagodba?


rudic1

Preporučene objave

Pozdrav,

Dakle imam dug prema HEP-u iz 2008. U zakonskom roku su me ovršili i rješenje je postalo pravomoćno i ovršno 30.12.2008. Račun mi je u blokadi i sva primanja mi idu na zaštićeni račun, tako da se jos nisu stigli naplatit.

Mene interesira može li se i na koji način napraviti sa njima nagodba za otplatu glavnice i troškovi J.B. odmah i u cijelosti a tražit otpis kamata.

Jer ovako ja cu pocet malo otplaćivat, a kamate rastu tako da to nece biti isplaceno nikad.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara na ovrhu? Čudno mi je to jer sam do sada naišao samo da te ovrha prati i u zagrobnom životu.

A osim plaće nemam ništa drugo ni nek. ni pokret.

A u spisu koji imam samo se navodi J.B. nema odvjetničkog ureda...

 

HEP je javno poduzeće čija pravna služba sama radi ovrhe, pa nemaju potrebe angažirati odvjetnika! Čak to rade na svom memorandum papiru i prosljeđuju javnom bilježniku! Vi biste trebali pregovarati sa njihovom službom naplate ili pravnom službom, ali nemojte previše očekivati jer je njihov sustav vrlo rigidan! Čak imaju i vrlo malo ovrha jer mogu ucjenjivati potrošače isključivanjem iz sustava!

Ovrha zastarijeva deset godina od pravomoćnosti ako ovrhovoditelj ne promijeni sredstvo ovrhe! Ako mijenja onda vas ovrha prati doista i u zagrobnom životu! Mislim da je HEP prilično trom sustav i da se doista može dogoditi da vam ovrha ode u zastaru, a pokušajem nagodbe možete ih samo podsjetiti na vaš slučaj i potaknuti na aktivnost!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neplaćeni račun je od obrta koji više ne postoji tako da isključivanje nema nekog efekta. Znači po vama ne dirati ništa, ali dovodim se u slučaj ako i ikada budem našao bolji posao primanja će biti veća i s tim dio će odlaziti na ovrhu...

Ako može neki primjer kako se to mijenja sredstvo ovrhe, taj dio mi nije baš jasan

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neplaćeni račun je od obrta koji više ne postoji tako da isključivanje nema nekog efekta. Znači po vama ne dirati ništa, ali dovodim se u slučaj ako i ikada budem našao bolji posao primanja će biti veća i s tim dio će odlaziti na ovrhu...

Ako može neki primjer kako se to mijenja sredstvo ovrhe, taj dio mi nije baš jasan

Hvala

 

Ovrhovoditelj daje sudu prijedlog za promjenu sredstva ovrhe (na nekretnine ili pokretnine) zato jer je ovrha na novčanim sredstvima neprovediva i tako prekida zastaru pa počinje teći novi zastarni rok od deset godina! Ja bih vjerovao da će pravna (uhljebnička) služba HEP-a propustiti promijeniti sredstvo ovrhe i da će sve otići u zastaru! Ako ste skupljali zatezne kamate osam godina, neće vas ubiti ni ove dvije kad je kamata ipak "samo" 8%! Ipak odluka je samo vaša!:neznam::neznam::neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teška odluka... Od nekretnina i pokretnina naplatit se neće jer već godinama ništa ne posjedujem... A ni neću, to je sigurno. Imam želju platit stvarne račune, ako odustanu od kamata ali kako ste naveli da nisu popustljivi i da su zaboravni sad se premišljam jer 2 godinevje i puno i malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija