Jump to content

krivotvorenje pečata i potpisa


kolo

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam sumlju u krivotvorenje pečata i potpisa...pečat je moje vlasništvo i jedino ga ja mogu upotrebljavat.

 

Sumljam na krivotvorenje pečata, tj. da postoji još jedan kao moj, a kad se stavi pečat na dokument, mora se stavit i potpis, što znači da je i jedno i drugo krivotvoreno.

 

Ta osoba je imala i financijske koristi od svega toga.

 

Zanima me kako da dokažem da je krivotvorila i jedno i drugo...sumljam da će priznat ako ju pitam, te kako da postupim dalje?

 

Hvala na odgovoru i pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala najljepša na brzom odgovoru!

 

Znam i sama da mi je to najpametnije i ako ne i najpoštenije rješenje...

 

Zanima me dali da podnesem anonimnu prijavu, je to moguće, ili sa svojim podacima?

 

Možete mi reč kako se može situacija razvijati, neki standardni postupak, dali dugo traje, ko snosi troškove, kako se dokazuje kazneno djelo, dali trebam iskopat dokaze ili nać svjedoke?

 

Dali postoji mogućnost da mu ništa ne dokažu?

 

Evo...mali milion pitanja...neznam od kud krenut...sve je dosta složeno, jer radi se o mom poslodavcu i ovisim o njegovoj plaći, dok se još neko vrijeme ne snađem i odem...

Hvala na pročitanom postu i odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me dali da podnesem anonimnu prijavu, je to moguće, ili sa svojim podacima?

 

Moguće je, ali obzirom na detalje priče, mislim da nema šanse da se neće moći vrlo lako razaznati da se radi o vama. Plus, kod "anonimke" nemate mogućnost dobiti povratnu informaciju.

 

Možete mi reč kako se može situacija razvijati, neki standardni postupak, dali dugo traje, ko snosi troškove, kako se dokazuje kazneno djelo, dali trebam iskopat dokaze ili nać svjedoke?

 

Trebali biste uz prijavu podnijeti isprave za koje smatrate da su krivotvorene ili barem ukazati na isprave za koje smatrate da su krivotvorene odnosno gdje i u kom kontekstu su korištene. Također priložiti kopiju pečata, čime otkrivate identitet. Ako ima svjedoka koji imaju korisne informacije, navesti i njih.

 

Trajanje postupka je nemoguće predvidjeti, jer ovisi o mnogo faktora, ali računajte okvirno da DORH ima 6 mjeseci da riješi predmet, bilo podizanjem optužnice bilo odbačajem kaznene prijave.

 

Troškova u fazi prethodnog kaznenog postupka nema odnosno isti terete DO, a ako dođe do suda i osude - snosi ih okrivljenik ili padaju na teret proračuna.

 

Dali postoji mogućnost da mu ništa ne dokažu?

 

Postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija