Jump to content

Primitak vece kolicine novca izvana kao dar za kupnju nekretnine


andreasrpanj

Preporučene objave

Stric zeli meni i suprugu kupiti nekretninu. Zanima me ako mi posalje svotu od 40000 eura hoce li mi banka uzeti proviziju i hoce li mi porezna sjesti na vrat i uzeti mi dio novca? Vec smo nasli nekretninu koju bi kupili no ako mi uzmu dio novca onda necu moci realizirati kupnju nekretnine. Ima li tko koristan savjet sta da uradim? Unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stric zeli meni i suprugu kupiti nekretninu. Zanima me ako mi posalje svotu od 40000 eura hoce li mi banka uzeti proviziju i hoce li mi porezna sjesti na vrat i uzeti mi dio novca? Vec smo nasli nekretninu koju bi kupili no ako mi uzmu dio novca onda necu moci realizirati kupnju nekretnine. Ima li tko koristan savjet sta da uradim? Unaprijed hvala...

 

Kad kupite nekretninu imate obvezu plaćanja i 5% poreza na promet nekretnina, osim ako vam to nije prva nekretnina! Navodno se i tu sprema promjena u novom poreznom paketu od iduće godine neće biti te olakšice za prvu nekretninu!

Zar vam nije jednostavnije da vam stric da gotovinu i da nema traga transakciji! Radi se o relativno malom iznosu za koji možete tvrditi da se radi o vašoj ušteđevini ako vas netko pita! Znači platiti će te 5+5% ako to odradite kako ste naveli, a mogli bi i proći bez plaćanja ako vam je prva nekretnina i novac ne primite preko računa (kao dar)! Ukoliko iznos na kupoprodajnom ugovoru ne odstupa značajno od kataloške procjene porezne uprave mogli bi ga prihvatiti i na taj način možete uštedjeti još koju stoticu! :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo upravo je objavio ministar financija Marić u skladu sa SUPERHIK poreznom reformom od 1. siječnja 2017 ukida se oslobođenje od plaćanja 5% poreza za prvu nekretninu! To je valjda u skladu sa pronatalitetnom politikom i zadržavanjem mladih u Hrvatskoj!:pljesce: Znači ako vam je to prva nekretnina kojoj ste vlasnik požurite se jer imate još mjesec i pol da uštedite 1-2 tisuće eura!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija